Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél az emberektől a kutyusom...

Fél az emberektől a kutyusom pedig már 4 éves is elmúlt mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Kiskorába bántották és azóta fél mindentől még a kutyáktól is félt de szerencsére a kutyaiskolában ezt a félénkséget elhagyta. Most hogy bekerült a városba nagyon aggaszt hogy el megy mellettünk és eszméletlenül húz kifele az útra hogy elkerülje ez illetőt. Vagy fel jön valaki akkor behúzot farokkal állandóan követ vagy behúzódik valami biztonságos helyre.
2011. febr. 3. 15:38
 1/8 anonim válasza:
Vidd emberek közzé. Pl. pórázon sétáltasd.
2011. febr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha az iskolában sikerült , utcán is menni fog. Vigyél jutit, ha nem riadozik, adjad neki, dicsérd. Néha ismerőst kérjél meg, hogy találkozzatok és ő adja a jutalomfalatot. Lassú dolog lesz, de menni fog.Eleinte csak szűk környezetben járjatok ,és ,ha megszokta, lehet tágítani a kört.
2011. febr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy olyankor semmivel nem törődik csak menekül kaját ilyenkor semmi kép nem tudok neki adni :S kezdek nagyon kétségbe esni.
2011. febr. 3. 20:34
 4/8 anonim ***** válasza:
A kutyaiskolában kellene az ott lévő emberek között lennetek. Nem a pályán, hanem pályán kívül. néhánynál legyen juti és, ha mellette van a kutya véletlenül, csak kicsit tartsa a kezét a kajával az orra felé. Ha kellően éhes, előbb-utóbb elveszi. Eleinte nem is kell hozzászólni.Aztán fokozatosan, ahogy reagál, már ,ha magától odamegy valakihez, felajánlani a jutit. Jó pár kutyával csináltul ezt a sulin, bejött.
2011. febr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem Bichon Havanese-m van. ő is ezt csinálta félt az emberektől, de aztán mindig olyan helyre vittem, ahol sok az ember. kihívtam a barátnőmet akinek szintén van kutyája. A kutyáinkat elvittük sétálni a városba (ott sok az ember) és a kutyám látta, hogy a másik kutya sem fél az emberektől ezért ő is próbálkozott a közelükbe merészkedni. egy pár ilyen séta és a kutyád szerintem már nem fog félni az emberektől, legalábbis az én kutyámnál bejött.
2011. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vidd olyan helyre,ahol nagyon sok ember van. Ha nagytestű,akkor szájkosárral! Vedd nagyon rövid pórázra,hogy ne tudjon "kitérni" Ha fél,ne pátyolgasd,hanem határozott,nyugodt hangon bátorítsd. Ha egy picit megnyugszik,jutifalat. Egy idő után rájön,hogy nem kell félni. Ez lehet pár nap,de jó pár hét is. Kitartás!!!
2011. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 nory0722 ***** válasza:

Nekem is van egy 1éves keverékem,fél éve került hozzánk,valószínű,hogy bántották,mert nagyon félt tőlünk is,és még most is elbújik egy sarokba,ha hangos szó éri! Semmiképpen ne kiabálj vele,ha egy mód van rá,szidd meg,de ne hangosan! A jutalomfalatos ötlet,nálunk is bejött! Eleinte nem merte elvenni,erre az a megoldás,hogy olyan ismeretlen adja neki,aki nem ideges,izgatott,és ne is szóljon a kutyához,ne nézzen rá! Csak guggoljon le,és várja türelmesen,egyszer úgyis odamegy a kajára! Egyenlőre elég,ha 2-3ilyen ember foglalkozik vele,utána jöhet a tömeg! Az is nagyon jó,ha van egy magabiztos kutya mellette,és látja,hogy ő mindenkihez odamegy,és kaját kap tőlük! Neki is meg fog tetszeni ez az ötlet!


Ha rosszul csinálja,ne nagyon szidd meg,de ha jól,akkor dícsérd meg alaposan(de ne legyél túl izgatott)! Ha séta közben el akar menekülni valaki elől, hívd magadhoz,és nyugtasd meg,de ne úgy,hogy 'jól van,semmi baj',hanem próbáld meg kizökkenteni. Ha nem megy játékkal és kajával,akkor próbáld meg oldalra rántani a pórázt,vagy 'belecsípni' gyengén! Mindenképpen akkor csináld,mikor észreveszed,hogy menekülni fog,de még nem tette meg(amikor már húzza a fülét és a farkát),akkor kell kizökkenteni! Nálunk ez vált be!

2011. febr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az én kutyám is kiskorában félénk volt.. viszont az állatokkal barátságos.. mivel én nem vagyok egy kutya szakértő olyan sok lehetőséget nem tudok mondani. Mivel házörző célra vettem, úgy neveltem ki belőle ezt a gyávaságot, hogy megkértem egy jóbarátomat, hogy jöjjön el nálunk egy héten keresztül.. Első nap a kutya nagyon félénk volt és elmenekült az idegentől.. hagytam megnyugodni.. másnap megkértem a barátomat, hogy kapja el a kiskutyát. Ekkor elkezdtem ütni és rúgni a barátomat és kiáltottam, hogy hagyja a kutyámat.. Igaz, hogy ez csak egy szinjáték volt de hatott a kutyámra.. mivel ezt a kutya úgy fogja fel, hogy akkor megmentettem ma már bárhol mellettem van és nem ijed meg senkitől..:)
2011. febr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!