Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a neveletlen...

Mit csináljak a neveletlen Beagle kutyámmal?

Figyelt kérdés
Van egy Beagle kutyusom. Most 5 hónapos. Amikor kiteszem a lábam a lakásból egyből fent van a székeken, asztalon és lehány mindent onnan. (már a jövedelemigazolásomat is szétszedte apró darabokra). Amikor itthon vagyok akkor nem megy fel. Párszor már megvertem érte de nem hagyja abba. Van vkinek ilyen neveletlen beagle kutyája? Mit csináljak vele? Verni nem akarom mert nagyon szeretem.
2011. febr. 4. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Ahhoz képest, hogy szereted és nem akarod verni, megtetted. Nem jó úton haladsz. Egyébként, hogy a francba ne lenne neveletlen, ha nem neveled? Szerinted honnan kellene neki tudnia, hogy mit szabad és mit nem? Ha nem rajtakapod, amikor rosszat csinál, hanem csak megtalálod a "műveit", akkor már hiába próbálod leszidni, semmit nem érsz el vele, mert nem fogja tudni, hogy miért kapja. Verés egyébként is szigorúan tilos, kivéve ha nem akarod lelkileg megtörni a kutyát. De ezt nem feltételezem. Mielőtt magadhoz vetted kellett volna tájékozódni, de még most sem késő. Olvasgass:

[link]

2011. febr. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tájékozódtam.. hidd el. mindig beaglet akartam. Nagyon szeretem. Nem tudom neked van-e kutyád de ez a fajta elég öntörvényű. A két szoba közötti UTP kábelt 4x rágta szét. 2 papucsomat megevett. ettem a pizzás csigát a széken felugrott, kikapta a kezemből. Lezabálta a gombokat a takarómról. A kéz fejem a harapások miatt (amit játékból csinál, csak elég durván nyomja) úgy néz ki mint egy EMOS-nak aki unja az életét. De nagyon imádom, csak hihetetlenül neveletlen..
2011. febr. 4. 09:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor keressetek a környéken egy kutyaovit. Nekem ebből nagyon úgy tűnik, hogy semmilyen szabályt nem tudsz neki felállítani, és segítségre van szükséged, mert tényleg makacs fajta, és pillanatokon belül ivarérett is lesz, na akkor még rosszabb lesz a helyzet. Ha egy öt hónapos kölyköt nem tudsz beszabályozni, akkor valamit rosszul csinálsz. Nem baj az, elsőre a többség rosszul csinálja, csak kérj segítséget, mert látatlanban nem fogunk tudni segíteni neked.
2011. febr. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kutyusod sztájkol, amiért nem foglalkozol épp akkor vele, amikor nem vagy otthon. Ez vicces, de így van. Még kicsi, állandó figyelmet igényel, de nyilván egy felnőtt embernek más tennivalója is akad néha.

A miénk is amit tud, rombol, ha nem vagyunk itthon, utólag felesleges bántani, ezért neked kell okosabbnak lenned.

Mienk a terítőt rángatja le, így MINDENT elpakolunk az asztalról. A kilógó vezetékeket, széklábakat, ajtófélfát bekentük erőspaprikával, így ahhoz hozzá sem nyúl. Már tört virágcserép is stb, de amit lehet, helyezz biztonságba. Legyen egy szoba, amit bezársz, a többit hagyd meg a kutyusnak, hiszen minél kisebb teret adsz neki, még nem vagy otthon, annál jobban fog unatkozni, és annál rosszabb lesz.

Ha akkor rosszalkodik bármit, mikor otthon vagy, ne leszidd, mert akkor is foglalkozol vele, hanem zárd ki a falkából. Szólj rá, majd egyszerűen csukd ki a szobából, ahol vagy, várd meg, még elkezd hisztizni, majd pár perc után engedd be, de továbbra se vegyél róla tudomást pár percig. Hidd el, 100X rosszabb neki, mintha megvernéd.

Így egy idő után tudni fogja, h nem ő lesz a középpontban, ha rosszalkodik, és talán abbahagyja.

Jobb ötletem nincs.

2011. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az öntörvényű kutya nem egyenlő azzal a kutyával, amelyik atomjaira szedi a lakásod... Ezt nem lehet erre kenni. Ez a kutya neveletlen, és nevelni minden kutyát lehet! Nem veréssel, főleg nem utólag (mikor már csak nyomokat találsz a rossz viselkedés után).
2011. febr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Húha. Van egyáltalán olyan dolog, amit nem szabad neki megcsinálni, amiről bárhol, bármikor le tudod tiltani?

Úgy tűnik elég erőteljes a rangsor probléma nálatok. Ha tényleg tájékozódtál és be is tartod a kutyanevelés szabályait (bár azt gyanítom ez nem megy) és ennek ellenére is így viselkedik, hallgass csakkittire és menjetek kutyaoviba. Ha már 5 hónaposan a fejedre nőtt, mi lesz később?

Sok sikert!

2011. febr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
egyetemista vagyok. szinte egész napi itthon vagyok. sokat foglalkozok vele. játszok, az ölemben alszik a gép előtt. ha itthon vagyok nincs baj vele csak ha kiteszem a lábam. amúgy engedelmes: ül, fekszik, nem szabad, várj (sétáláskor), mindet tudja. de ha nem vagyok itthon elszabadul a pokol...
2011. febr. 4. 10:11
 8/11 A kérdező kommentje:
az erős paprika nem jött be. Mindent feleszik ami leesik a földre: legyen az krumpli, hagyma, akármi. Mesélték h kenjek be vmit erőspaprikával, dobjam le a földre és mondjam neki h nem szabad és így majd megtanulja mit nem szabad felenni. Nah most a konzekvencia: szereti a borsot, sőt az erős pistát is.
2011. febr. 4. 10:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért a fajtajelleg sem minden. Tudok olyan beaglet aki szabályosan beapportíroz virslit, sőt tojást is. És több olyan beaglet is ismerek, akik teljesen kézben vannak tartva.


Az otthoni rongálásnak két oka lehet. Az egyik az unalom, ami ellen azt tudod tenni, hogy iszonyatosan lefárasztod mielőtt otthonhagyod. Ha pár hetet rászánsz, és mindig kint vagy vele kutyák között két-három órát mielőtt egyedül hagyod, és úgy hagyod ott, hogy élni nincs kedve, csak aludni, akkor nem lesz kedve rombolni, csak aludni.


A másik ok, a szeparációs szorongás, ami jellemzően rangsor problémákból ered. Az, hogy lerágja a gombokat a takaróról, azt jelenti, hogy nem tartja tiszteletben a helyedet. Első lépésként tiltsd ki a hálószobából!

És ne ajtóval, hanem tekintéllyel. Az én kutyám akkor sem teszi be a lábát a hálóba, ha nem vagyok otthon, sőt a füdőszobába sem, pedig ott mindig van kitéve a cicának kaja, tehát lenne motivációja bemenni, de nem teszi, mert tiszteletben tartja a szabályaimat.


Itt egy érdekes cikk: [link]


Fárasztás és rangsor rendezés a kulcs, lassan lehet, hoyg ideje elkezdeni alkalmazni a Fennel szabályokat is: scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia

2011. febr. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Neveletlen? Neveld meg, foglalkozz vele, az nem elég a kutyának, hogy az öledben alhat, míg gépezel. És NE üsd!
2011. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!