Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyenek az Angol cocker...

Milyenek az Angol cocker spánielek?

Figyelt kérdés

milyen vérmérsékletűek stb?

azok válaszát várom akik tapasztalatból tudják, netről kimásolni én is tudok.

a válaszokat előre is köszi


2011. febr. 4. 11:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
SZia! Nekem az elözö kutyusom is angol cocker volt és most két angol cockerem van. Minkettö lány, az egyik arany barna a másik fehér-barna foltos és tesók :-) én imádom ezt a fajtát. Játékosak, szeretik az embereket, gyerekeket. Sajnos az elözö kutyusom méhgyulladásban pusztult el, és a mostani kéttöböl az egyiket is már ivartalanítani kellett, mert begyulladt a méhe, de mondta is a doki hogy ezek a fajták sajnos hajlamosak erre. Imádják a hasukat, úgyhogy vigyázni kell, mert ha nem figyelsz a kajára könnyen elhíznak, és kissé csöönyösek is. Imádom az angol cockereket, soha többé nem választanék más fajtát.
2011. febr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod :) ha kiskora óta több állat van körülötte (macskák, tengerimalacok<--persze ezek ketrecben, stb..) nem akarja majd levadászni őket? (mivel csak vadászkutya :D )
2011. febr. 4. 13:15
 3/20 anonim ***** válasza:

A kedvenc fajtám. Nekem kettő van. Ahogy írta az első, betegesek, ha szaporítótól veszed őket, sok öröklött betegségük lehet.

Nekem egy fekete kanom van, és egy arany szukám (ő még kicsi, 4 hós lesz, nemsokára lesz ivartalanítva) Amúgy nagyon makacsak, önfejüek, nagy színészek, határozott gazdi kell nekik, különben becsapják az embert, és a fejére nő. Hiperaktívak, szeretnek rohangálni órákhosszat, labdázni, játszani. Nagyon nagy a mozgásigénye, amit naponta le kell vezetni, különben lefoglalja magát (nem épp alvással, inkább szétszed bármit. :D)Szellemileg is fárasztani kell, tanítani. Nagyon embercentrikus, nem szeret egyedül lenni, más kutyákkal sem aqnnyira, mint az emberek között. A szőrápolás fontos! 2-3 hetente vágni kell a füléből a szőrét, havonta a talpáról, nem árt 2-3 havonta trimmelni. A füle érzékeny, könnyen begyullad.

Ha van valami konkrét kérdésed írj, válaszolok szívesen.

2011. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! (mindenki hasznos jelölést kapott:) )

más kutyákkal szemben agresszív? sokat ugat?

(az ugatás nem zavar, csak tudni szeretném, jelenleg 2 kutyám már van ők is ugatnak elég sokat :D )

2011. febr. 4. 13:55
 5/20 anonim ***** válasza:
Az enyémek jólneveltek, nem igazán ugatnak, mivel bent vannak, esetleg játék közben, kint viszont igen. Idegen macsekokkal nem túl barátságosak. Kutyákkal egész jól kijönnek, bár, ha látja a másikon, hogy nem játszani akar vele, akkor morog, és elhívom. A vadászösztönük az rendben van...:D ha erdőbe sétálunk, és valami nyomot látnak, az az egyetlen, ami érdekli őket. Igazából olyan állatt mellé nem ajánlom, amivel nem lehetne "nyugodt szívvel" otthagyni, nehogy préda legyen belőle. Viszont, ha akivel összebaráttkoznak, azzal jól elvannak, a macsekommal, van, hogy együtt alszanak. :D
2011. febr. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
értem, köszi :)
2011. febr. 4. 17:17
 7/20 anonim ***** válasza:
Nekem sem kéne már más fajta, csak spani :-) Most a 2. spánielem van, imádom, ahogy van. Tényleg nagyon aktív, mi naponta 6 órát sétálunk, megállás nélkül rohanna a labda után :-) A többi kutyával elvan, de nem haverkodik. Ő azt szereti, ha együtt vagyunk, sétálunk, csak vele foglalkozom. Nagyon embercentrikus, mindenkinek csóvál. Ő az a kutya aki a betörőnek is kávét főzne. Hetente kétszer járunk kutyasuliba, agilityzni, nagyon imádja :-) Számomra a spániel A KUTYA, de nem való mindenkinek. Vele aktívan kell foglalkozni és nagyon-nagyon következetesen! Sokan szerintem nem veszik komolyan ezt a fajtát a "cuki" külseje miatt és emiatt sok viselkedészavaros spani van. Azt tényleg nagyon meg kell nézni honnan veszi az ember az örökletes betegségek miatt! Feltétlenül tenyésztőtől, szűrt szülőktől!
2011. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

egyre szimpibb nekem ez a kutya fajta :) :)

kb milyen ár az amiért már "rendes" tenyésztőtől vehetem és nem valami szaporítótól?

2011. febr. 4. 21:56
 9/20 anonim ***** válasza:
:) 90-120,000-ért már van, egy pár kennelben, de a határ több százezer is lehet. A kennel ismertségétől is függ, aki évtizedek óta foglalkozik ezekkel a kutyákkal, nyílván drágábban adja, mint aki 7-8 éve kezdte.
2011. febr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
köszi! :) :)
2011. febr. 4. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!