Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek így van értelme...

Szerintetek így van értelme egy menhelynek?

Figyelt kérdés
Hajdú-bihar megyében voltam ma egy menhelyen, egy ismerősöm kutyáját kerestük. Ami ott volt az szőrnyű, kb 200 kutya összezsúfolva, a kölykök elég soványak, folyamatos verekedések:( A gondozók meg ordítoztak a kutyákkal, meg a keritést rugdosták. Hát én eddig azthittem, hogy menhelyeken jól bánnak a kutyákkal, most nagyot csalódtam:(
2011. febr. 4. 18:35
 1/9 Ninna ♥ ***** válasza:
30%
Hát sajnos nem minden állatvédő védi is a kutyákat, legtöbben csak a pénzért gondozzák őket és leszarják szegényeket. Figyelj, még mindig jobb, mintha nem kapnának semmit enni, és nem lenne hol aludniuk.. lehet, hogy nincs itt sem jó helyük, de talán jobb mint az utcán. Ezért kell őket akár pénzzel, adományokkal, örökbefogadással támogatni.
2011. febr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Menhelye válogatja.

Nézd meg pl.a Noét,de még tudnék sorolni párat.

2011. febr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Biztos vannak kivételek, persze. Amúgy ha mindenhol ilyen körülmények lennének, már nem menhelynek hívnák őket.

Azt is megértem, hogy jobb mint az utcán, nálam is van itthon 8 ideiglenes kutya, de próbálok nekik mindent megadni. De, ha ilyen körülményeket tudnék nekik biztosítani akkor inkább nem csinálnám.:( Szörnyű, ami ott volt, becsukom a szemem és azt látom:(

2011. febr. 4. 18:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen képtelenek megállni egy adott létszámnál, hiszen mindig jön újabb szerencsétlen. Nagyon nehéz azt mondani, hogy nem veszem be, mert már megvan az a létszám, amennyit normálisan el lehet látni.

Ahol pedig már szinte kezelhetetlen az állomány, ott nem lehet tökéletes ellátást elvárni sajnos.

2011. febr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg az is benne van a pakliba,hogy az adományokat nem a kutyákra költik, hanem valaki zsebébe vándorol.

Pl.:Tengelic. :-(

2011. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam a héten a debrecenibe, nem véletlen ott voltál?
2011. febr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem,ott voltunk, oda csak telefonáltunk oda nem vitték a kutyát. Miért az is hasonló?

Arról nem nagyon hallottam még, az egyben van a régi sintérteleppel, nem?

2011. febr. 4. 21:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Dunakeszin volt egy menhely, az volt hasonló. Egy jószándékú, de rettenetes nő vezette: Pongóné Halik Györgyi

Évekig félre tudott vezetni sok embert, mert az állatokat nagyon szerette. Felépítettek neki lelkes állatvédők 2 milliós kennelsort. De ő abszolút alkalmatlan volt rá, ezt 2-szer is bebizonyította. Kétszer mentették ki tőle a kutyákat, másodjára már úgy, hogy össze kellett törni a menhely kenneleit, hogy ne kezdhesse újra. Ugyanis úgy teletömte kutyákkal, hogy madárkalitka nagyságú ketrecekben is voltak kutyák. Némelyik éveken át! Volt aki a mentésnél már alig tudott járni, a hátsó lábai szinte bénák voltak, 1,5 évet töltött a kalitkában. Sose engedte sétálni vinni, mert állítása szerint nem tudta a kutyát visszatenni. Én félig gyerekként azt gondoltam, különben hol lenne ez a kutya? Így még mindig van esélye hogy befogadják...

De azóta rájöttem, ez a nő szörnyűbb volt mint némelyik sintértelep, ahol altatnak is!

Minden kutyát bevállalt, de pénz nem volt ivartalanításra. 1 év alatt megduplázódott a létszám! 35 kutyából majdnem 80 lett, de a többsége ott helyben született, mert a mentett kutyák egymást csinálták fel! Ez nem menhely volt, ez a pokol volt! A kutyák ellátatlanok voltak, a végén már éheztek is.

Ma már tudom, hogy többen figyelemmel kísérték mindezt és végül iszonyatos erőfeszítések árán megszervezték az állatok kimentését. Így utólag azt mondom, bár részt vettem volna a mentésben! De nekem akkoriban még nem volt internetem és fogalmam se volt róla, hogy bárki is foglalkozik a menhely ügyével.

Neked se kéne annyiban hagyni azt ami ott folyik. Be kell jelenteni állatvédő szervezeteknek, hidd el, hogy vannak emberek, akik akarnak és tudnak is tenni ez ellen.

2011. febr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A debreceniben nagyon rossz körülmények között vannak a kutyák.70 férőhelyen 230 kutya van.Szerencsére a gondozók rendesek, törődnek a kutyákkal, de hát pénz és adományok nélkül nem tudnak sokat tenni. :(
2011. febr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!