Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van kutya, aki embernek hiszi...

Van kutya, aki embernek hiszi magát?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy van ez a dolog, hallottam, hogy a vizsla néha már embernek hiszi magát, de az enyémnél nem minden oké.

Az utcáról fogadtam be, szóval sosem tanítottam rá, de sokszor volt már, hogy azt akarta csinálni, amit én.

Például felmentem a létrára, mert kertészkedtem, és egyszer csak azt látom, hogy mászik utánam a kutyám. Dem szó szerint jött fölfele. Meg, leülök a hintára, és felugrik mellém. Leküldöm, és nem akar lent maradni, Csináltam neki helyet, kényelmes, de Ő csakis mellém akart ülni. És sok hasonló dolog történik nap mint nap, közben sosem tanítottam ilyenekre, és még kicsi volt, mikor befogadtam...

Létezik, hogy ennyire elem akar lenni, vagy embernek hiszi magát?


2011. febr. 5. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem hiszi magát embernek, csupán csak azt hiszi hogy ő a fönök, de meg az alattvalója... Ezért kellene nevelni.
2011. febr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom, de ez a kutya tutira kisbabának hiszi magát:)))


http://www.youtube.com/watch?v=MfjvacT7SZA


Amúgy én úgy gondolom, mindenképp fajtársának tekint minket. Akár minket hisz kutyának, akár saját magát embernek, egy fajba tartozónak hisz, ez tuti.


És azt figyeltem meg, hogy a kutyáim sokkal több emberi gesztust, szokást, kifejezést megtanulnak emberül, mint amennyit én megtanultam kutyául. Itt nem csak a parancsszavakra gondolok, hanem a szó szerinti szokásokra.


És igen, utánoznak. Olvastam valahol, hogy kertbolond gazdik ne csodálkozzanak, ha mindig kifogják az ásós kutyákat, ugyanis a kutya azonmód elkezd kertészkedni, ahogy mi is.


Ha kimegyek diót szedni, azonnal diót szednek ők is.

És még sorolhatnám.


Szerintem nálad nem igaz az, hogy csak nevelned kéne, bár ha leküldöd tényleg szót kéne fogadnia. Szerintem igaz az is, hogy nagyon veled akar lenni, de igaz az is, hogy utánoz.

2011. febr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szót fogad, lent marad, csak oda jön, és úgy tud rám nézni, meg bökdös, hogy ne haragudjak rá...:)
2011. febr. 5. 19:05
 4/10 anonim válasza:

Ha főnöknek hiszi magát,akkor olvasd el Jan Fennel - kutyapszichológia című könyvét. Ha nem, szerintem akkor is megéri, nekem nagyon tetszett.


Egy könyvben azt olvastam, hogyha a kölyköt emberek nevelik fel, akkor hiheti magáról, hogy ember.


Szerintem is utánozásról lehet szó.

(Olyat is hallottam, hogy a kutya felveszi az ember jeleit, és mosolyog amikor hazaér a gazdi. Sajnos ezt sokan összetévesztik a vicsorgással, és nem értik, hogy a kutya miért vicsorog és örül egyszerre :) )

2011. febr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
a kutya mint ragadozó állatnak, folyamatos igénye van a tanulásra, fejlődésre, mindig figyel és értékel, viszonyít, hogy minnél hatékonyabb lehessen...általában a vele élők alakítják viselkedését, viselkedésmintáinkat ezért másolni próbálják, kiértékelik és általában amire pozitív válaszreakció érkezik elkezdik ismételgetni(-főleg ha mással nem is találkozhatnak)
2011. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
-nak
2011. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem csak az ember akarja embernek (emberinek) hinni őket...

Amúgy utánzás, amit csinál, semmi köze ehhez az "emberiségnek".

2011. febr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyet értek , csak az emberek próbálják ezt belemagyarázni...
2011. febr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na ezeket az adottságokat feltétlen használd ki az ügyességi gyakorlatoknál.

Létrán mászás, hintázás. Ezek mind jól jöhetnek a későbbiekben.

2011. febr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszi magát embernek. Egyszerűen csak lehet , hogy gyerekkorában elszökött valakitől s az próbálta tanítani. Egyébként meg ha sok dolgot megengedsz neki akkor azt hiszi , hogy ő a főnök tehát ő a magasabb rendű te pedig csak ilyen szolga féle. Minden esetre próbáld leszoktatni. Meg egyedül van? mert a kiskutyák a nagyokat utánozzák ő pedig ha veled nőtt fel tőled tanul téged utánoz. De ez nem biztos. Minden esetre társaságra van szüksége pl(kis vizsla akivel jól el vannak) Sok szerencsét, És remélem , hogy segítettem. :)
2011. febr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!