Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből vehetem észre, ha a...

Miből vehetem észre, ha a kutyámnak kiskutyái lesznek? Mik a jelei?

Figyelt kérdés

Kutyám nem tud eljárni, de járt nálunk párszor egy magasugró fiúkutya az utóbbi hónapokban. Nem tudom, hogy mennyire ismerkedtek össze, eddig azt hittem semennyire...

De mostanában furán viselkedik. Nincs túl jól nevelve, falkavezér típus. Viszont eddig nem igazán morgott ránk. Most viszont, mikor felült egy számára tiltott helyre, ahonnan lezavartam, nagyon morgott rám. Talán ha nem vagyok elég határozott, még harapott volna is. Ezen kívül nyaldossa a cicijeit, amit eddig szintén csak ritkábban csinált.

A hasa nem nagyobb szerintem, nem látszik.

Szerintetek?

Egyébként meddig vemhes egy kutya?


2011. febr. 6. 18:05
 1/5 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Ez nem hiszem, hogy a vemhességre lenne jellemző, inkább első körben a nyugodtabb viselkedés, étvágytalanság jellemzi őket, nem pedig a morgás, agresszivitás. De olvasd csak el, itt egy jó összefoglaló a vemhességről: [link]

Egyébként a kutyák vemhessége általában 63 napig tart, +/- pár nap.

2011. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

akár áll vemhes is lehet

Mindenképpen vidd el dokihoz, az ivartalanítás nem fog ártani, talán a természetén is segít egy kicsit, azzal a kutyával aki morog, és ahogy írtad meg is harapná a saját gazdáját, nagyon nagy gondok vannak. Sürgősen át kell venned a falkavezér pocizót, mert ez csak romlani fog. Tehát először ivartalanítás, és utána javaslom a kutyasulit meg néhány szakkönyvet pl. Jan Fennel.

2011. febr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos kérdés: mikor tüzelt a kutya?

Egyébként meg vidd el állatorvoshoz, még nincs késő ivartalanítani.

2011. febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lánykutyát ivartalanítani? Nem fáj az neki?

Hát azt meg miből veszem észre, ha tüzel??


Igazából nem kellene semmit csinálni vele, mert nem tud elszökni és ismerkedni. Csak most, hogy ez a magasugró fiúkutya megjelent párszor, emiatt aggódom.

Sőt mikor először itt volt, az én kutyám nagyon kerülte. Eddig sem láttam, hogy édelegtek volna. De biztos úgy is volt itt, hogy én nem láttam. Na de majd megmagasítom a kerítést, aztán csak ugráljon...


Most azóta nem volt újra "agresszív". Nem tudom pár napja mi ütött belé.

2011. febr. 7. 18:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, itt alapvető hiányosságok vannak. Olvass:

[link]

[link]


Sokkal kevésbé fáj neki mint fél évente elleni. Sokkal tovább él és nem kell minden fél évben 6-8 kiskutyának gazdát keresned.

2011. febr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!