Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sintér telepről vagy tenyésztő...

Sintér telepről vagy tenyésztőtől érdemes kutyát venni?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye?
2011. febr. 6. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Az attól függ, hogy mi a célod.

(Meg hogy mennyi pénzed van.)

(Meg hogy milyen kutyát akarsz.)

2011. febr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
kinek hova minek milyet?
2011. febr. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha fajtatisztát szeretnél, törzskönyvezettet, amit tudsz vinni kiállításra, akkor tenyésztő.

De ha szimplán társat keresel, aki lehet bármilyen fajta kutya csak szeressen, akkor menhely. Ők nagyon hálásak tudnak lenni uh sztem érdemes onnan menteni kutyulit. :D

2011. febr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
SIntértelepen ki tudja milyen kutyák vannak. Lehet ott diszpláziás, meg akármilyen beteg kutya. Tenyésztőnél érdemes kutyát venni, mindenképpen kölyköt. És szerződéssel. De az nyilván drágább, de ha normális kutyát akarsz, akkor tenyésztőnél érdemes!
2011. febr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
kedves utolsó ez érdekes meglátás... nekem egy sintértelepi és egy menhelyi kutyám van és "normálisak". És szerintem nem én vagyok az egyedüli akinek normális kutya jutott menhelyről.
2011. febr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem kiállításra akarod a kutyát, nem lényeg hogy fajtatiszta-e vagy sem, akkor sintértelepről válassz. Megmented a kutyat az elaltatástól, mert sajnos azokat a kutyákat, akiket sokáig nem visznek el elaltatnak. Egészséges kutyákat, akiknek csak annyi a bűnük hogy nincs gazdájuk.
2011. febr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sintértelepről befogadni egy kutyát lutri, hisz nem tudsz róla szinte semmit. Viszont egy menhelyről sokkal tisztázottabbak a körülmények, tudják hogyan viselkedik a többi kutyával,macskával,gyerekekkel vagy a környezettel.Sőt, még segítenek hozzád illőt találni.

Tenyésztőtől akkor vásárolj kutyát, ha van bőven időd foglalkozni a kiskutyával (nevelésével) és egy bizonyos konkrét célra akarsz kutyát venni (ÖV,vadászat,terelés stb).

2011. febr. 7. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Én mind a 2 oldalról tudok véleményt mondani.Van egy menhelyi keverékem,és egy amerikai staffordshire terrierem tenyésztőtől.A menhelyi kutyámon látszik,hogy sokkalsokkal hálásabb,a másik kutyus is szeret,de azért látom a különbséget.Szerintem fogadj örökbe menhelyről,meglátod milyen jó kis társad lesz:)
2011. febr. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mit jelent a te értelmezetedben az, hogy "érdemes?

Mire akarsz kutyát tartani?

2011. febr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Még valami.

Ha nincs benned olyan szándék, hogy segíts nyomorult előéletű kiszolgáltatott kis állaton, akkor inkább vegyél tenyésztőtől.

Egyébként mindkettőnél rizikó, hogy milyen lesz egészségileg és viselkedésileg.

Minden rajtad áll.

2011. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!