Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Faágak evéséről hogy szoktatom...

Compactegon kérdése:

Faágak evéséről hogy szoktatom le?

Figyelt kérdés
4 hónapos amstaff-omat csak a fa érdekli. Ha lent vagyunk a parkban, folyamatosan van egy bot a szájában. Két napja észrevettem, hogy nem csak szétrágja, meg is eszi. Ennek ma éjjel is hányás lett a vége (fadarabokkal). A ti kutyátok csinált ilyet? Hogy szoktattátok le róla? Jutalomfalat, vagy bünti?
2011. febr. 7. 05:53
 1/3 anonim ***** válasza:
fizikai és szellemi lefárasztás, akkor nem fog fadarabot enni ;)
2011. febr. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én amstaffom is imád fát enni :)

Kandallónk van, és sokszor rágcsálja a tüzifát is.

Ha kint vagyunk magától nem áll le botot enni, de ha eldobok neki egyet, akkor van, hogy lefekszik, elkezdi enni, ilyenkor szoktam vele kergetőzni, hogy el akarom tőle venni, de úgysem adja :D

Persze ezekkel vigyázni kell, olvastam már olyan sztorit, hogy elakadt egy fadarab és műteni kellett a kutyust.

Meg a fával futkorászás sem a legbiztonságosabb...

Szerintem amúgy vagy keress egy olyan játékot, ami jobban érdekli, mint a fadarabok és dobáld neki, azzal játszatok. Tanítsd meg neki a hagyd parancsot, és ha elkezd rágni egy botot, szólj rá, ha leteszi jutalomként vagy az előbb említett játékot kapja meg, vagy a kedvenc jutalomfalatot. Én azt javasolnám mindenképp pozitív megerősítéssel próbáld meg rávenni eleinte, hogy hagyja ott, ne büntetéssel. Ha kitartó vagy egy idő után össze fogja kötni, hogy ha botot talál és otthagyja, akkor kap tőled valami nagyon jót.

De most azért a kora is jelentősen dob ezen a viselkedésen, nemsokára váltja a fogait, meg kajla is még :)

Ahogy idősödik, azért ezek a dolgok mérséklődni fognak.

Az enyém a birkakakival volt így, errefelé nagyon sokat legeltetnek, és 3-4-5 hónapos korában, mint a porszívó ette a bogyókat. Most 9 hónapos lesz, nem azt mondom, hogy megszűnt, de nagyon ritkán kezdi el majszolni, és azt is végülis le tudom állítani.

Sok sikert és kitartást ;)

2011. febr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

ma már elkezdtem kis virslidarabokat adni neki, ha nem figyel a botokra, vagy leteszi őket.

játékkal nem nagyon lehet motiválni ahogy megfigyeltem, inkább kajával. itthon nem is nagyon játszik, inkább csak alszik sokat. ha eldobok neki valamit a lakásban, kelletlenül utánamegy, de aztán leteszi a kis vackára és ott rágja tovább, visszahozni luxus :D

remélem nem unatkozik nagyon, dealapból nyugodt kutya, éjjel is jó gyerek, és amikor elhoztam egy hete, az utat is végigaludta.

2011. febr. 7. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!