Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy is van ez a foglalózás?

Hogy is van ez a foglalózás?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy egy tenyésztőnél hogyan működik a foglalózás, ha mondjuk maga a kutya 100000 Ft? A választ előre is köszönöm.
2011. febr. 7. 07:08
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Úgy, hogy az elhozandó eb árának kölcsönösen megállapított bizonyos százalékát leteszed neki, ekkor ő "eladva" státusszal ruházza fel az állatkát. A vételárhátralék kiegyenlítése átvételkor esedékes.

Szokott %: 10-20 esetleg 30.

2011. febr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
nincsenek erre megállapított szabályok, a tenyésztőt kérdezd, akitől vásárolsz. ahány kennel, annyi szokás.
2011. febr. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Nekem az amstaffom pontosan ennyibe került.Foglalóként 25 ezret adtam a tenyésztőnek ,közös megegyezés alapján.Te beszéled meg vele az egészet.
2011. febr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ninna ♥ ***** válasza:
56%
Én 150.000 forintért vettem a borderemet, és 40 ezret hagytam ott foglalónak, de a tenyésztők, kennel tulajdonosak mondják meg, mennyit kérnek foglalónak.
2011. febr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálam 80 ezer egy kölyök, és én általában 50% foglalót kérek. Kell a foglaló, mert nagyon sokan már az alom megszületése előtt telefonának, és érdeklődnek. Várják az almot, majd amikor megszületnek a kölykök, még a telefont sem veszik fel.


Mondjuk én nem veszek fel foglalót, csak ha már megvannak a kölyök, és legalább 5-6 naposak. Garanciával, szerződéssel adok el kutyát. 9 hetes kor előtt nem adok ki kölyköt, és folyamatosan tartom a kapcsolatot a gazdikkal...persze csak ha hajlandóak rá.

2011. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
Viszont ha meggondolod magad menet közben, és úgy döntesz mégsem kell a kutya, akkor a foglalót elbuktad.
2011. febr. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

21.40-es vagyok.


Igen, igaza van az utolsó hozzászólónak, a foglalót elbukod, ha visszalépsz a kutyavásárlástól. De pont ez a lényege, tehát csak olyanok jelenkezzenek egy kölyök kutyáért, akik meg gondolták, és vállalni is tudják. Egy-egy hóbort miatt senki ne vegyen kutyát.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ha valaki nálam foglalózott kutyát, és KOMOLY indokkal lép vissza, annak felajánlok egy későbbi alomból származó kiskutyát, így nem bukja el a foglalót, de valamilyen szinten elkötelezettséggel tartozik felém (ha már tarttam neki a kutyát, akkor ennyit "megérdemlek"). Illetve, ha váratlan esemény miatt később sem tud kutyát vállalni, akkor visszaadom a pénzt (pl. a gyerek megállapított szőrallergiája, betegség, stb.) volt már rá példa.


Azt mindenkinek meg kell jegyezni, hogy a kutyavásárlás felelősség. Meg kell gondolni alaposan, semmit nem szabad elkapkodni. Beszélni kell a tenyésztővel, és fel kell neki tenni minden kérdést, még mielőtt foglalózásra kerül a sor.

2011. febr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!