Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb border...

Melyik a legjobb border collie kennel?

Figyelt kérdés
Agilityzni szeretnék majd a kutyával:)
2011. febr. 7. 10:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Ebben az esetben a Poseidonnál érdeklődj, mert ott lesz egy nagyon jó párosítás nem sokára. Feltéve ha agilityztél már és nem ez lesz az első agilitys kutyád. Ha eddig még nem nagyon volt tapasztalatod agilityvel akkor nagyjából mindegy h honnan hozol, mivel az első kutya úgyis arra lesz, h te megtanuld ezt a sportot és ezt egy hiperpörgős, nehezebben kezelhető, gyors kutyával nehezebb, sokkal több kudarcélményed lesz, mintha vennél egy átlag bordert.
2011. febr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 hunter_girl ***** válasza:
Hát akkor egyértelmüen munka vérvonalú kennelt kell nézned.A Blessed Borders és a Magic Shepherds jó munka kutyákat ad el :)
2011. febr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 hunter_girl ***** válasza:
56%

de mint az elöttem lévő leírta,a Poseidon kennel is jó :)

Fölleg hogy ott most akkor ezek szerint alom is lesz! :D

2011. febr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Van már agilitys tapasztalatom szóval ez nem gond:)
2011. febr. 7. 10:56
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Akkor mindenképp a Poseidon. Ott most - ha minden jól megy - Mawlch Taff fog fedezni, aki kimagasló "agilitys" géneket hordoz és örökít. Kitűnő ugrásstílusa van és munkakészsége.


(azt meg lehet kérdezni, h melyik suliba jártok, tehát hol lesz kiképezve a kis lurkó?)

2011. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Ninna ♥ ***** válasza:
58%
Igen, ha komoly céllal szeretnél a kutyussal agilityzni, akkor a Poseidon kennelből kéne hozni a kutyust, most úgyis az apuka egy nagyon jó agilitys lesz, amint előttem is leírták. A borderes ismerősöméknek is a Poseidonból van az egyik borderjük, nagyon szépen agilityzik, és szép küllemű kutyus, beváltotta a hozzá fűzött reményeiket :)
2011. febr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

Ha valóüban komoly céljaid vanank akkor felejzsd el az itthoni kenneleket!

Teli vanank otromba korcs túltenyésztett BC-kel!x)

Sajnos ez az igazság....külföldön röhögnek a hazai vérvonalon és tenyészeteken...

2011. febr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 hunter_girl ***** válasza:
55%

venomancer ha ennyire lebecsülöd a magyar tenyészeteket (ebben az esetben a border collie) akkor szerintem megse szólalj...milyen nyomos okod van arra hogy igy lebecsüld?

Talán vettél egy kutyát egy tenyésztőtől és csalódtál?

Vagy csak úgy szimplán sz*rsz rá és itt osztod az szed...

2011. febr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Tény, hogy világszínvonalú, kifejezetten agilityhez tenyésztő border kennel nemigen van itthon. Azonabn vannak nagyon jó párosítások. És azért egy Taffot lefikázni elég merész dolog ;) Neon pedig egy iszonyatosan jó karakterű kutya, nem tudom, te láttad már őt? Mert ha nem akkor inkább ne szólalj meg. Lehet, hogy maguk a kennelek nem világszinvonalúak agility terén, de ne csak magát a kennelt nézzük, hanem az adott párosításokat is. És aki agility-s bordert akar, annak a Taff-Neon párosítás magyarországi viszonylatban óriási lehetőség és szerintem ezek a kiskutyák nemzetközi mezőnyben is meg fogják állni a helyüket!

Úgyhogy igen, én is ezt ajánlom, ha már van agis tapasztalatod, Kérdező! :)

A Magic Shepherd-ben pedig nem is lesz alom mostanában, a Blessed Borders következő almánál meg, ha már agility, akkor a Taff almot inkább. ;)

2011. febr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

Venomancer, te tudod miről beszélsz jelen esetben??

Nem a magyarországi border kennelekről volt szó, úgy am block, hanem konkrétan erről a párosításról, ahol az apa Taff lesz. Ha ennyire értesz hozzá, akkor biztos mond neked az a név valamit h Granting Pleasure vagy Mawlch... Nah már most Taff apai ágról GP, anyairól meg Mawlch (és nem utolsó sorban Ultimate Bob) leszármazott.

Gondolkoztál volna előbb mielőtt elkezdtél gépelni....


(Az más kérdés, h más magyarországi kennelből nem vennék kutyát agilityre, az biztos. Sőt innen is csak ebből a párosításból.)

2011. febr. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!