Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem rá, hogy kinn...

Hogyan neveljem rá, hogy kinn végezze el a dolgát?

Figyelt kérdés
Van egy kiskutyám, egy hónapja próbálkozok és a kutyus nem akar kinn pisilni, se kakilni. A régi helyén az udvarban volt, és a garázsban lakott a családjával, és valószínűleg oda is kakált. Most lakásban van velem, és itt alszik. Napi háromszor leviszem, nagy sétára is... de mihelyst hazaérünk már rohan pisilni vagy kakilni valahova a lakásban. Arra kellenének ötletek hogy hogyan vegyem rá hogy kinn is végezze el a dolgát?
2011. febr. 7. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Naponta többször kellene levinni. Minden evés, játék, alvás után.

Te leviszed, sétáltok egy jót, akkor beindul az emésztés, mire hazaértek épp jó.

Sokszor kell, óránként, max 2 óránként levinni, szaladgálni vele, hogy beinduljon az emésztés, a pisi, és amikor sikerül, simi, jutalomfalat. Ha bent csinálja, szólj rá, hogy nem szabad, de csak, ha rajtakapod, különben nem fogja tudni mire érted. Soha ne üsd, és ne nyomd bele az orrát!

2011. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mennyi idős kiskutya? a felnőtt kutyusokat kell naponta 3x levinni... kölyök korban többször, 2-3 óránként, minden evés, játék és alvás után... leviszed, sétálsz vele, amikor lenn pisil, kakil, borzasztóan meg kell dicsérni, jutalmazni, megerősíteni benne a helyes viselkedést... ha van kutyás ismerősöd, sétálhattok velük együtt... így ellesheti a másik kutyustól...
2011. febr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

6 hónapos már.


Van amikor két orát is lenn vagyok vele, de semmi. Sok kutyával haverkodunk, azokat is látta már pisilni vagy kakilni, de valahogy az a berögzödés van neki hogy a lakásba kell... pedig leszidom ha ott csinál... el is szégyenli magát... de két másodperc mulva már ugrál...

2011. febr. 7. 13:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy egésznapos kirándulás csodákra képes. Egy napig tutira nem fogja tudni tartani, így ha sikerül neki kint, akkor nagyon meg tudod jutalmazni.


Nem tudom az otthoni szídás hogy néz ki, de elképzelhető, hogy ő azt rakta össze, hogy a gazdi mérges ha ürítek, ezért inkább nem ürít előtted, és ugye séta közben mindig látod.

2011. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam arra is. Már neki is indultam de csak egy fél nap lett belőle, mert majd megfagytam, a kutyáról nem is beszélve, mert ő csak 5 kiló, és még kabátban is volt.


De egyébként ez kipróbált módszer? Neked már összejött?

2011. febr. 7. 16:18
 6/7 anonim ***** válasza:

szia!


Ez sajnos a megszokás. Apukám ismerősének volt egy shar-pei kutyája. Hiába vitte le az udvarra, felszaladt mindig elvégezni a dolgát a csempére... Ő sem ürített kint.


Szerintem kint kellene hagyni, ha már nem lesz olyan nagy sár, jó sokáig. Adni neki vizet közben, egy kis kaját, és addig lenn maradni vele, amíg nem pisil/kakil. Akkor nagyon megdicsérni, és egyúttal már tiltani a benn ürítést. Egyszer csak leesik neki, hogy mi a pálya :)).

2011. febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére nem volt ilyen gondom, de biztos, hogy egy teljes napig nem tudja tartogatni...


Esetleg még azt próbáld meg, hogy figyelj rá nagyon, és abban a pillanatban kapd fel és vidd le, mikor elkezdi keresni a helyét pisiléshez. És ilyenkor maradj lent vele sokáig.


Egyébként hogy viselkedik kint? Nyugis, élvezi a sétát, játszik? Mert még az szokott ilyenkor a baj lenni, hogy csak biztonságos helyen mer pisilni, és lent nem érzi magát biztonságban..

2011. febr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!