Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire Terrier vásárlása...

Yorkshire Terrier vásárlása előtt állok. A segitségeteket szeretném kérni. Hogy tudom megállapitani szakemberek nélkül, hogy fajtiszta -e?

Figyelt kérdés
Neten leltem pár kutyust,nem anyira drágán,de egyáltalán nem is olcsón. ( 30-40000 FT) persze papirok nélkül. Nem nagyon tudnám megkülömböztetni,hogy fajtiszta -e a kutyus vagy sem. Nem értek hozzá,ismerősöm sicns aki értene hozzá,ismerősöm nincs akinek lenne Yorki. Szóval igy a tapasztalataitokat,vagy tippeiteket meghalgatnám,esetleg ha valaki értene hozzá,akkor a hirdetés képeit belinkelném,és megnézné,hogy melyiket érdeemes. Köszi
2011. febr. 8. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Ennyi pénzért nagy eséllyel fogsz ki keverék, beteg kutyát, amelyikre később rákölthetsz százezreket is. Úgyhogy jól gondold meg...Ráadásul a yorkie egy agyontenyésztett fajta, mert nagyon népszerű manapság.


Ha mindenképpen ragaszkodsz hozzájuk, linkeld be a hirdetéseket. Igaz, így sem lehet megállapítani, hogy egészséges-e, de van amelyikről lerí, hogy keverék.


Amúgy miért nem keresel menhelyen egy yorkie keveréket, az nem jó?

2011. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ELső válaszként nem sok segítséget tudok adni..én nem vagyok yorkis de az turi,h NE kép alapján válassz fajtatiszta kutyust...és nem minden a fajtatisztaság!

MAjd jönnek a szakemberek és elmondják mit tarts szem előtt :)

2011. febr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A fajtatisztaságot csak úgy tudod megállapítani, ha kapsz hozzá törzskönyvet. Ennyi pénzért biztosan nem kapsz. Én a helyedben inkább menhelyen néznék valami kistestű keveréket és ezt a 30-40 ezret inkább arra a kiskutyára költeném. (Felszerelések, kaja, orvos, kutyaovi...)
2011. febr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akik a neten árulnak kutyákat,azoknak a 90 %-a szaporító.Szaporítótol pedig nemérdemes kutyát venni,mert sok ideggyenge és beteg kiskutyát adnak el..lásd az én példámat..nagyon szerettem volna 6 évvel ezelőtt egy amerikai staffordshire terriert..neten láttam egy hirdetést,amiben ez állt: Fajtatiszta amerikai staffordshire terrier kölykök eladók,kitűnő genetikával rendelkeznek!!! AHA JA...Megvettem a kutyust,kiskorától fogva nagyon harcias volt,morgott az emberekre az állatokra stb...1 éves korában nekemfordult.Állatorvos megállapította hogy labilis az idegrendszere,nem beszámítható...Azóta 3 ugyanilyen fajta kutyát tartok akiket tenyésztőtől vettem,és az égvilágon nincs velük semmi baj!A netes hirdetők nem szűretik a kutyájukat betegségekre,kitudja mifélék a szülők,mit hordoznak magukban és még sorolhatnám..ha nincs pénzed tenyésztőre,akkor menhelyeken nézz körül.Szaporítókat ne támogass,mert mocskos emberek!!!
2011. febr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 capsread ***** válasza:

Ennyiért nem kapsz "jó" kutyát. Lehet, hogy fajtiszta lesz, de valószínű, hogy az apjával/gyerekével/testvérével pároztatták (láttam már ilyet), és tuti, hogy nem tesztelték le egy fajtabetegségre sem.

Ha a kutyával nincs ilyen gond, 90%, hogy tk-s. Azok meg 80 ezernél kezdődnek.

2011. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!