Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez helyes döntés lenne? Ha...

Ez helyes döntés lenne? Ha igen akkor hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a közeli faluban ma születtek ilyen németjuhász keverékek.5 kiskutya lett.Az a helyzet hogy a legkisebb alig eszik és az anyja se törődik vele.Nos nekünk van 2 pincsink itthon és arra gondoltam hogy a picit elhoznám és tápszerrel etetném(Royal Canin)de az anyakutya lehet hogy férges volt meg be se volt oltva ezért féltem az itthoni kutyáimat.A szüleim beleegyeztek hogy elhozzam és felneveljem,persze utána keresnék neki egy gazdit.(már van jelentkező)Helyes döntés lenne elhozni ha az anyja ellöki és nem eszik rendesen.Mit csináljak?Ha elhozom akkor hogy neveljem fel?Lécci mindent írjatok le!Köszi!Aggódom!Egy 14 éves lány!
2011. febr. 8. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

1.hát nem hiszem hogy iskola mellett tudnál vele annyit foglalkozni amennyire szüksége lenne egy ilyen pici kutyát melegíteni kell és gyakran etetni !!

2.úgyis megszereted és ott marad :D ezzel számolnod kell

2011. febr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy állatorvos kéne oda, aki kideríti, miért nem eszik a kicsi. Valószínű az anyja azért nem törődik vele, mert valami baja van.

Ha a doki megnézi, akkor meg tudja mondani, mi a teendő. De az anyjától elszakítani csak végső esetben ajánlom.

2011. febr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szafica ***** válasza:
Lehet,hogy nincs elég teje az anyának, és a leggyengébb kiskutyának nem jut.
2011. febr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is mindenképp látni kell állatorvosnak, hogy van-e valami baja. A kiskutyát jól különítsd el a saját kutyáidtól, és minden alkalommal, ha érintkezel vele, most kezet és szerintem jó, ha át is öltözöl.


A Royal Canin tápszer az egyik legjobb választás, de emlellett lehet, hogy egyéb antibiotikumra, vagy immunerősítőre is szüksége van, ezért jó ha látja állatorvos.


2-4-6-8 hetes korban kell féregteleníteni, kezdetben pasztával vagy negyed szem féreghatjó tablettával (szerintem a paszta nincs olyan hatásos, mint a tabletta, ezért ha megfelelő méretű a kölyök, inkább a tablettát alkalmazd).


6 hetes korban kaphat oltást parvo vírus ellen, majd 8 hetesen kombinált oltást.


A kiskutyának ilyenkor még nincs hőháztartása, ezért ilyenkor meleg helyen kell tartani, esetleg infra lámpával is melegítheted. Csak vigyázz, nehogy túlhevüljön. Szerintem kezdetben legalább 2 óránként etetned kell, de lehet, hogy gyakrabban, hogy összeszedje magát. Szilár étellel (áztatott, pépesített táp) kb. 3-4 hetes kortól adhatsz neki, persze ilyenkor még nyugodtan keverhetsz hozzá tápszert is.


Nem lesz egyszerű, de ha az állatorvos szerint egészséges a kiskutya, akkor csak az elhatározásod kérdése. Jobb, ha a következő másfél-két hónapra nem vállalsz iskola mellett más elfoglaltságot, és a kiskutya nevelése mellett tanulsz, illetve pihensz, mert éjszaka is többször fel kell hozzá kelned.


Azt nem tudom, hogy az iskolaidő alatti etetést, hogy fogod megoldani, de ha a Családod tud ebben segíteni, akkor át tudjátok hidalni ezt a pár hetet, míg magától eszik.


De hangsúlyozom, komoly felelősség, és csak egészséges kiskutyát vegyél magadhoz.


Keress egy lelkiismeretes, és hozzáértő állatorvost, aki tanácsot ad. Én csak a saját véleményemet írtam le.


Sok sikert hozzá.


Majd írd meg, hogy mik a fejlemények.

2011. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi,a válaszokat még ma este jön az orvos
2011. febr. 9. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!