Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha pároztatom a zsemle színű...

Ha pároztatom a zsemle színű szuka mopszomat egy teljesen fekete mopszal akkor lehetnek-e a kiskutyák tarkák? A kannak már voltak kölykei ugyan így zsemle színű mopsztól és akkor lett 3 fekete,2 zsemle színű kölyök.

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
valoszinu ugyan olyanok lesznek mint a mama es a papa,de nem hiszem hogy tarkak lennenek...
2011. febr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kisnita ***** válasza:
100%
Nem lehetnek tarka kutyák, vagy bézs kölykök lesznek vagy feketék, de egyszínűek lesznek az biztos. Legalábbis én úgy gondolom.
2011. febr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűtlen. Utána kéne nézni a pontos szín genetikájuknak, de általában a tarka szín vagy valami KIT génhez köthető, ez pedig szülőn is megjelenik, vagy valamiféle mozaicizmus, de az vagy szintén van a szülőn látható, vagy igen kis eséllyel újonan jelenik meg.

Röviden: nem.

2011. febr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Ne pároztasd ... a kutya nem kísérleti nyúl, hogy minden tudás nélkül szaporítsd.

Egyébként van a meoe-nak egy színgenetikával-tenyésztéssel foglakozó könyve, abban kellene megnézni.

2011. febr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem kísérletezni szeretnék vele,egyáltalán nem azért tartom a kicsit!! Szeretnék neki kölyköket és szerintem ez nem kínzás,egyébként is mindent ellenőriz nekem a doki.

Ő is úgy gondolta,hogy nem lesznek tarkák csak ki szeretem volna kérni más véleményét is. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2011. febr. 10. 09:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Törzskönyve, eü. szűrései, tenyészszemléje van?
2011. febr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!