Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tennem a németjuhászo...

Mit kell tennem a németjuhászommal? Alább bővebben kifejtem.

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos németjuhászunk, most kapta a család. Mivel a korábbi helyén valószinűleg már érték különböző behatások, igy szeretném meg tudni, hogy ebben a helyzetben mi a teendő. Nyilvánvalóan más a helyzet, mintha kisebb korában kerül hozzánk. Szóval 5 hónapos korában, hogyan érdemes megválasztani a helyét a kertben (viszonylag nagy kertben lesz, de persze nem az egész az övé), milyen gyakran kell sétálni vinni, hogyan, mit kell ilyenkor tenni, hogy egyáltalán szépen mellettem haladjon, hogyan lehet ilyen idős korában rászoktatni, hogy hol végezze el a dolgát, és hogyan kell felkésziteni, ha meg akarok neki tanitani alap dolgokat (ül, fekszik stb.)? Köszönöm a válasz(oka)t!
2011. febr. 9. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

egy németjuhász könnyen tanul. ha nem az egész udvar lesz az övé, célszerű az egyik kerítés mellé egy nagyobb kennelt csinálni, illetve azt a részt elkeríteni, ahova nem mehet. sétáltatásnál nem fog egyszerűen menni előszor a dolog. ha nem akar jönni láb mellett, akkor rángatni kell, attól nem lesz baja, és hamar megtanulja, hogy kell mennie.

tanításnál: ül: lenyomod gyengén a farát, és mondod közbe, hogy ÜL. tuti le fog ülni, ha megcsinálja, akkor adhatsz neki jutalomfalatot, de nem fontos az se, elég ha megdicséred, simogatod, mondod neki, hogy jó kutya. a többi ilyesmi alap dolog tanításánál is hasonló módon kell eljárni.

2011. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Várj egy kis időt, amíg megszokja az új helyet, embereket. Gyorsan menni fog. Egyszerű a nevelés...amit nem akarsz, hogy csináljon, azt sosem engeded meg. Az etetésnél taníthatod az ülj, aztán a feksziket. Ha megcsinálja, kapja az ételt. Ha hívod, mindig legyen jutalom falat. A legjobb az olcsó virsli, párizsi. Kicsik legyenek a falatok. Tudod...kapjon is meg nem is.
2011. febr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáljátok megtudni pontosan mi történt, mert akkor ahhoz kell idomulnotok (írjátok ide,ha pontosan tudjátok). Problémától függően, akár rehabilitációra/kutyasuliba is érdemes elvinni (főleg, ha az első kutyátok van szó). Még nem vagytok lekésve semmiről, pont jó időben vagytok a tanításhoz. Interneten rengeteg leírás van, az alap dolgok megtanításáról.
2011. febr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hell-ikon ***** válasza:

"Mivel a korábbi helyén valószinűleg már érték különböző behatások, igy szeretném meg tudni, hogy ebben a helyzetben mi a teendő."


Ezalatt mit értesz, mire gondolsz, s hogyan nyilvánul meg (ha megnyilvánul egyáltalán) a kutya viselkedését tekintve? Mert ezt jó lenne tudni...


Tanítás:

A sétálást tekintve, személy szerint nem vagyok híve a póráz rángatásnak, pláne nem egy 5 hónapos kutyánál.

Ha húz v. előre szalad, akkor egy hátra arcot szoktam csinálni minden figyelmeztetés nélkül. Ezzel azt közlöd a kutya felé, hogy TE vagy az aki eldönti, merre mentek és milyen sebességgel. Esetleg még húzásnál a "befékezés" is beválhat. Egész egyszerűen megállsz egy helyben ha húz a kutya és addig nem mentek sehova amíg a póráz meg nem lazul. Előbb-utóbb a kutya meg fogja tanulni, hogy ha húz akkor pont az miatt nem fog jutni sehova.


Ülni tanítás:

Az én módszerem kicsit humánusabb, mint a fenék lenyomás, de kutyája válogatja, hogy beválik-e nála. Annyi az egész, hogy az orra elé és picit fölé tartok egy jutalom falatot. Ezt nagyon lassan mozgatom hátra, a feneke irányában, a feje felett (ennél jobban nem tudom leírni). A lényege az, hogy elkezdi követni az orrával, így kénytelen leülni.


A fektetést ugyanezzel a módszerrel tanítottam a kutyáimnak. Orra elé a jutalom falatot, és szépen lassan húzni le a föld felé, majd a földön lassan elhúzni előle ameddig teljesen le nem fekszik. Ezt érdemes több lépcsőre bontani, és szinte minden, a fekvésre irányuló megmozdulását jutalmazni a teljes elhasalásig, majd mikor már megy akkor csak a hasalást jutalmazni.

2011. febr. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hell-ikon ***** válasza:

Ebből még lehet ötletelni a kutya tanításáról illetve, egyéb trükköket is taníthatsz majd neki:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. febr. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!