Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi alegolcsóbb szobakutya...

Mennyi alegolcsóbb szobakutya ára és melyik ez a kutya?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Én tenyésztőtől, törzskönyv nélkül, 40000 Ft-ért láttam kutyát, törzskönyvvel 60000-ért. Spancikról van szó.
2011. febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyekről lehet örökbe fogadni igazán egyedi, tünemény kiskutyákat, akik ugyan keverékek, de sokszor sokkal szebbek, mint a fajtatiszták meg a szaporítótól vett olcsó kutyák. Ismerek egy csomó mentett kiskutyát, havanese, yorki, pincsi, mindenféle keverékek és gyönyörűek és egyediek. Az egyik legjobb barátnőmnek is mentett havanese keveréke van, olyan szép és egyedi kiskutya, mindenki azt hiszi rá, hogy fajtatiszta. :D

Értük nem is kell fizetni, maximum jelképes összeget. És jócskán lehet találni fiatal kutyusokat is.

Az tévhit, hogy ha felnőtten kerül hozzád, nem lesz olyan ragaszkodó, ne dőlj be ilyen mendemondáknak. Sőt, a felnőtt kutyák sokszor még ragaszkodóbbak is, mert hálásak az új gazdinak, hogy most már jó életet biztosít nekik és nem kell többé szenvedniük...

És még egy komoly előnye van felnőtt kutyusnak: nincs fogváltás, tehát nem rágja szét a bútorokat, amíg a fogát cserélné. És 90 %-uk magától szobatiszta is, tehát a szobatisztaságra neveléssel sem kell bajlódni.

2011. febr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ninna ♥ ***** válasza:
79%

A szobakutyák fogalomba beletartozik sok fajta: bolognese, havanese, yorkshire terrier, máltai selyemkutya, uszkár, csivava, és társaik. Ha normális, megbízható kennelből veszed a kutyát (márpedig csak onnan szabad!!) akkor az bőven 100 ezer fölé kerekedhet, akármelyik fajtánál is. De ezért az árért cserébe egy garantáltan szűrt, törzskönyves szülőktől származó kölyköt kapsz, aminek van törzskönyve, oltási könyve, és garantáltan nem ideggyenge, nem hordoz színhibát magában, és egyéb egészségügyi betegségektől, amik örökletesek, azoktól is mentes. Ez nagyon fontos, mert az expressz.hu-n és társain általában szaporítók árulják a kutyákat több 10 ezer forintért, nagy esetben keverékek, de rosszabb esetben ha fajtatiszták, ideggyengék, és a megbízható kennelből vett kutyus árát garantáltan ráköltöd a szaporítótól vett kutyusnak a betegségeire, állatorvosra.


A legolcsóbb megoldás az, hogy bemész a menhelyre, és kihozol egy aranyos kistestű kutyust, teljesen ingyen. Esetleg viszel érte egy zsák tápot, ami kijön 2000 forintból, ha a Tesco-sat veszed, és annak is nagyon örülnek a menhelyen. És megmentettél egy életet! Ráadásul a menhelyről hozott kiskutyák szoktak a legragaszkodóbbak, emberszeretőbbek lenni! Itt körülnézhetsz: [link]

2011. febr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amelyiket fajtamentőktől vagy menhelyről fogadsz be.


A spánielre meg azt mondani, hogy szobakutya, az erős tévedés! A spániel egy mozgásigényes sportos vadászkutya.

üdv: egy 5 és egy 6 éves spániel fiúcska gazdája

2011. febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első, akkor az nem tenyésztő volt. Tenyésztő nem ad el kutyát törzskönyv nélkül. Ami mellesleg 5.500 forint, tehát még jól át is akart verni. Az egy szaporító volt, akiről te beszélsz.
2011. febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

19.10

Megelőztél:) A spániel iszonyú nagy mozgásigényű, egyáltalán nem szobakutya.

Tényleg a kistestű keverék kutyát ajánlanám én is, mert az a legolcsóbb. Viszont maga a kutyatartás nem olcsó mulatság. Az oltások, és a megfelelő táplálás elég sokba kerül, ezt mindenképpen figyelembe kell vennie annak, aki rászánja magát a kutyatartásra. Ezenkivül ha hosszúszőrű kutyust választasz (nekem havanesem van, törzskönyv nélkül 2 éve 25 ezerért vettem) akkor a kozmetikus is pénzbe kerül. Én nem túl sűrűn hordom, kb. 3 havonta, de ez is 4000 Ft/alkalom.

2011. febr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!
2011. febr. 9. 19:43
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Én a plüss kutyát javaslom. A legolcsóbb és legszófogadóbb kutyus a világon.
2011. febr. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
tényleg nem az alapján kellene kutyát választani, hogy melyik a legolcsóbb fajta, főleg úgy, hogy ilyen nem létezik. Nincs olyan h legolcsóbb, meg legdrágább fajta.
2011. febr. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



Csak egy pár, de még rengeteg van. Ha nincs pénzed tenyésztőtől venni, és nincsenek ngy céljaid vele,kiállítás pl( amire az olcsón vásárolt fajtatiszta, vagy annak kinéző kutyával se mehetsz), akkor midneképp közülük válassz, ennél olcsóbb nincs és egy életet mentesz!!!! De midneképp tartsd szem előtt, hogy egy kutyára sokat kell költeni azután is, hogy megvetted.

2011. febr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!