Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs pitbull törvény?

Nincs pitbull törvény?

Figyelt kérdés
Ugy olvastam itt valahol hogy szeptember 30 tól nincs törvény a pitbul fajtára? Ez igaz? Akkor lehet tenyészteni vagy mi?Meg behozni magyarországra?
2011. febr. 9. 19:11
1 2
 1/12 Ninna ♥ ***** válasza:

A "pitbull törvény" alatt azt értik, hogy hobbi célra is lehet pitbullokat tartani, nem kell hozzá engedély. Itt van a veszélyes állattartásról szóló törvény: [link]

De megmondom őszintén, nem tudom hogy jelen pillanatban létezik-e ez még, vagy nem. :(

2011. febr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Visszavonták, igen.
2011. febr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ninna ♥ ***** válasza:
Akkor jól tudtam! Nem mertem nem biztos tanácsot adni.
2011. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

Hurrá!


Így majd egyre több arra alkalmatlan ember kezébe kerül majd ez a fajta is...

2011. febr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
eddig is sok volt a pitbull árulják és árulták is őket töb tucat oldalon stb-ezzel mi változik az hogy aki kb.normális az nem tartott eddig pit-et ha szeretett volna is -de most már tarthat!a nemnormális embereknek eddig is volt
2011. febr. 9. 19:30
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnos a GYK oldalon is látszik az eredmény. Egyre többen kérdeznek a fajtával kapcsolatban. Indulhat a gyártás, lesz rá vevő bőven. Sajnálom magát a fajtát, mert divat kutya lesz, annak minden hátulütőjével.
2011. febr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Eddig sem sok értelme volt a törvénynek, főleg, hogy a staffordshire-re nem vonatkozott. Ezért pár évvel ezelőtt meg az lett divatkutya.

Egyébként nem értem, miért kell bármely fajtára tiltó törvényt alkotni. Elég sok kutyából lehet idegbeteg, agresszív állatot "nevelni".

2011. febr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Valószínűleg azért tiltották be, mert könnyebb egy agresszivitásra hajlamos kutyát félrenevelni, mint egy stabil kutyát. Az a kutya, amelyikben meg van az agresszivitás hajlama, nagyobb eséllyel támad meg embereket. Ismétlem, nem feltétlenül, csak feltételesen.

2011. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves előző! Te beteg vagy.Pont ellenkezőleg.A pitbullok nagyon barátságosak és kedvesek az emberekkel,nagyon nagyon nyomós ok kell arra,hogy egy pitt emberre támadjon.Meg is magyarázom neked ,hogy miért: Amikor harcoltatták a pitteket,gyakran cseréltek gazdát.Amelyik kutya több meccset nyert,az többet ért.Semmiképp nem támadhatott az éppen aktuális gazdájára,mert hagynia kellett azt is,hogy a gazdája verekedésnél közbelépjen a ringben.Amelyik gazdájára támadt,kivonták a tenyésztésből.Így csak az emberrel barátságos egyedeket tenyésztették tovább.Nincs még egy olyan fajta amelyik annyira alázatos és kedves az emberrel mint a pitbull és az amstaff.Állatokkal viszont valóban harcias lehet,de amelyik megvan nevelve az állatokat sem bánt.Lány vagyok,2 rednose pittem van,macskákkal alszanak,egy tálból esznek,pedig mindkettő kan.Minimális időt fordítottam a nevelésükre,de az intenzív volt, és kaptam 2 csodás kutyát,akik sosem bántottak sem állatot sem embert.Határozott kézben abszolút kezelhető és engedelmes kutyák.Nyilván ha láncon tartják akkor agresszív és kiszámíthatatlan lesz..de ne mondj már hülyeségeket ,hogy alapból van benne egy olyan agresszió ami miatt könnyebben támad emberre.Van benne agresszió igen....ÁLLATOK ELLEN!Sajnos láttam olyan pitbullt akit a gazdája többször megvert...a manyusnak a fia elvitte onnét a kutyát,mert nembírta nézni,hogy mit művel vele az apja.A srácnál nagyon jó körülmények között élt a kutya..Mégis amikor újra látta a régi "gazdáját" farokcsóválva futott oda hozzá a kutya,és elkezdte nyalogatni...:/
2011. febr. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van. Sőt, nem hogy hagynia kellett, hogy közpelépjen az ember, hanem egy parancsszóra mellette teremjen és várja a következő utasítást. De az agresszív mivolta miatt sokan képesek félre nevelni. És akkor már az emberekre is veszélyes lehet.

Én is szeretem a piteket, tudom, hogy harcoltatták őket és azt is tudom,hogy alapvetően egy kedves, intelligens fajta. De mindennek oka van. Gondolom ezzel csak a nem megfelelő pit-tulajdonosokat akarták kiküszöbölni. Mint ahogy te is említetted: ha meg van nevelve. Feltételes módban. Ahogy én beszéltem a pitekről.

Beteg semmikép sem vagyok, maximum reális gondolkodású. Nem véletlenül kerülnek olyan gyakran a menhelyekre harcoltatott pitek és staffordshire terrierek. Mert sajnos az emberek képtelenek megnevelni a kutyáikat, de ezt már csak azután veszik észre, hogy elvadult, emberekre támad és csirkéket tizedel a faluban.

Én kikérem magamnak az ilyen hangnemet. Nem adtam okot arra, hogy megalázz, ha mégis úgy vetted, akkor vedd le szépen az inget és oltogass másokat.

Elnézést, hogy a kérdező nem választ kapott, de ezt nem akartam annyiban hagyni.

2011. febr. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!