Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy jó legyen...

Mit csináljak, hogy jó legyen a kutyám?

Figyelt kérdés
Nem értem egy Golden és Labrador keverék kutyus fiú és 10hónapos 8 hetes korába kaptam meg azóta nagyon sokat foglalkoztam vele de kb. 5 hónapos korától nagyon rossz kutya lett okos mert tudja, hogy ül, fekszik, pacsit, marad de ha rárakom a póráz mindent megtesz hogy leszedjem róla ha kiviszem akkor pedig nem a póráz érdekli hanem húz olyan nagy testű, hogy már nem bírok vele és már megpróbáltam mindent! Ha bemegyek a kerítésen örömébe ugrál és nem érti meg, hogy ezzel rosszat csinál próbáltam azt, hogy nem foglalkozok vele hanem csak állok próbáltam rászólni eltolni de semmi nem használ! Kutyasuliba nem tudom vinni! Kérlek segítsetek mit tegyek nagyon szeretnék jó kutyát csinálni belőle!
2011. febr. 9. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyit mozog naponta? (értsd: mennyit mentek sétálni, mennyit játszhat más kutyákkal, stb...) Egy ilyen korú kutyának (és ilyen fajtájú) nagyon nagy mozgásra van szüksége, viszont ilyenkor kezdi próbálgatni az erejét. Sürgősen vissza kéne fognod, hogy később ne nőjön a fejedre. Olvasd el ezt a cikket: [link]
2011. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Engedd mozogni, ugrálni szabadon sokat, le kell fárasztani.

És kutyaiskola.

2011. febr. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én is csak azt tudom mondani , h rengeteget kell vele mozogni , ha szeretsz futni pl akkor elvihetnéd magaddal , vagy kimenni az erdőbe , ott jól le tudja magát fárasztani . Amikor bemész a kapun ne vegyél róla tudomást, ha rád ugrik lökd el magadtól de ne mondj neki semmit és ne is nézz rá , szerintem tizedjére nem fog probálkozni.
2011. febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mondtam, hogy nem tudom kutyasuliba hordani! Nagyon szeretek futni de az a baj, hogy csak pórázon tudok vele futni az udvaron hallgat arra, hogy gyere ide! de az utcán már nem! Nagy az udvar és szoktam is vele játszani de egy idő után elkezd ugrálni és akkor nem tudom folytatni! Volt egy szomszéd kiskutya aki mindig átjárt hozzá de hátra lett zárva a szomszéd kertbe mert nem szereti a szomszéd ha átjár a kutyája meg az utcán csvarog szóval már vele se tud játszani! És nem is nagyon tudtam télen a csúszós jeges úton sétálni vinni mert húz és gyalog is csúszott a jég nem hogy úgy! De most, hogy jön a jobb idő megint eljárok majd vele! És akkor nyáron is ugrált pedig akkor szinte minden nap volt sétálni!
2011. febr. 10. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!