Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyát ivartalanítás...

Szuka kutyát ivartalanítás után mikor lehet újra kutyák közé vinni?

Figyelt kérdés
Nagyon aktív, imád rohangálni és játszani. Nem tudom, hogy baj lenne-e, ha a műtét után 10-14 nappal már kezdenénk a kutyasuliban a tanfolyamot. Nem akarom, hogy felszakadjon a seb vagy rosszul legyen.
2011. febr. 10. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a varratot 2 hét után szedték ki, de még utána sem lehetett ugráltatni, így én nem vinném legalább a műtétet követő 1 hónapban, hisz a suliban valószínű, hogy fog ugrálni még ha az olyan feladatot ki is hagyjátok, más kutyákkal való játék közben megsérülhet.

De legjobb, ha az orvost megkérdezed mit javasol.

2011. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hovarju ***** válasza:
Nekem 10 nap után kellett varratszedésre vinnem a kutyát, és ezután még kb.2 hétig nem volt szabad ugrálnia. Én úgy próbáltam megoldani a dolgot, hogy nem vittem olyan kutyák közé, akikkel tudtam, hogy rohangálni fog. Inkább kerestem egy nyugisabb helyet és ott gurítottam neki labdát. De a második hét végén már frizbiztünk is és nem lett semmi baja.
2011. febr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Ha utánaszámolok, maximum 12 nap telne el műtét után a suliig. Előbb nem tudom megműttetni, és még nincs időpontunk. Szóval mindenképp halasszam el a kutyasulit, vagy a műtétet suli utánra?

2011. febr. 10. 13:10
 4/5 Hovarju ***** válasza:
Mennyi idős a kutya? tüzelt már? Mennyi ideig tart a tanfolyam? A műtétet általában vagy első tüzelés előtt vagy tüzelés után kb. 2 hónappal szokták elvégezni, ha nincs sürgős oka a beavatkozásnak. (tüzelés alatt sokkal vérzékenyebb)Szóval, ha úgy gondolod, hogy belefér az időbe, akkor tanfolyam után vidd orvoshoz. Fontos lehet még hogy kis vagy nagytestű kutya, és hogy lakásban vagy kertben van. Általában nagyon nagy melegben sem szívesen műtik, mert könnyebben elfertőződhet a seb. Szerintem az a legegyszerűbb, ha elmondod az állatorvosnak és Ő majd biztosan segít dönteni. (második voltam)
2011. febr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

9 hónapos kutyus, még nem tüzelt, szóval várható az első.

A tanfolyam 2 hónapos.

Közepes testű kutya, kinti-benti (napközben sokat van bent, főleg, ha rossz az idő, és hidegben bent alszik.

Tényleg az lesz a legjobb, ha megbeszélem az állatorvossal vagy a kutyasulival.

2011. febr. 11. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!