Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 8 hetes yorkie gazdija...

Egy 8 hetes yorkie gazdija vagyok. Szobatisztaság után utánna olvastam. Hogyan tanitsam pontosan, meg arra, hogy mindig az ujsagpapirra végezze dolgát? Ebből a cikkből indultam ki

Figyelt kérdés

Szobatisztaság


Az egyik legnehezebb feladat a szobatisztaságra való nevelés. Alapvetően minden kutya terület-tiszta, ami azt jelenti, hogy a saját helyére soha nem piszkít.

A kölyökkutyákat meg kell tanítanunk arra, hogy hova kell menni, ha rájuk jön a szükség. A szoktatás a nevelés része, és nem megy varázsütésre. A kölyökkutyák csak pár óráig tudják visszatartani vizeletüket. Ezért az az optimális, ha 2-3 óránként levisszük őket sétálni. Mivel ez az esetek többségében megoldhatatlan, legalább evés és játék után azonnal vigyük le sétálni a kiskutyát. Nem messze a kölyök helyétől tegyünk le újságpapírt vagy rongyot és szoktassuk rá, hogy amikor nem tudjuk levinni, erre végezze a dolgát. Fontos, hogy ha séta közben végzi el a dolgát, mindig dicsérjük meg, esetleg jutalmazzuk is jutalomfalattal. Ha kialakul a kedvenc helye a dolga végzésére, igyekezzünk mindig oda vinni. Fontos, hogy ne üssük meg a kiskutyát, ha „baleset” történik. Ezzel ugyanis többet ártunk, mint használunk. Megszidni persze lehet és kell, de csak rögtön azután, hogy megtörtént az eset (később már nem tudja, hogy miért kapta a letolást). Ha máshova végezte a dolgát, itassuk fel újságpapírral, hogy a szag érezhető legyen rajta, majd tegyük a megszokott helyre. Ezután szagtalanítsuk a rossz helyre végzett foltot.

Amikor már minden alkalommal a megfelelő helyen végzi el a dolgát, fokozatosan tegyük közelebb az ajtóhoz az újságpapírt.


2011. febr. 10. 12:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

Az újság felesleges, csak bekavarodik a kutya. Nem egy ilyen esettel találkoztam már. Ki kell vinni. 2 óránként, de, ahogy írva van legalább minden evés, játék, alvás után. Ha kint pisil, dícsérni kell, simizni, jutalomfalatot adni. Ha bent rajtakapod, akkor rászólsz. Ha kint is, papírra is tanítod, az nehéz, nem érti egyszer miért lehet bent, egyszer miért nem?! Ráadásul elég kellemetlen kifelé húzgálni mikor tiszta pisi-kaki.

Az én kutyáim 3 hét alatt megtanulták teljesen. Akkor már baleset sem volt, mert szólt, legfeljebb éjszaka, ha nem bírtam kikászálódni az ágyból

Sok sikert. Gratulálok a kutyushoz.

2011. febr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Szandi11 válasza:
0%

Szia.

Az én yorkim már 8 hónapos,de nekünk is akadtak gondok vele.

Mi az első pillanattol fogva pelenkát használunk.Ez nem olyan pelenka mint a kisbabáknak! Ez egy 40x60 négyzet alaku pelenka. lehet kapni olyan sprey-t hogy "pelenkára szoktató sprey". Ebbő ráfújsz a pelenkára és megmutatod Neki! Fontos, hogy mindig ugyanazon a helyen legyen a pelus!!! És ha rápisil mindig adj Neki egy kis jutalom falatot!!!!

2011. febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia az elsővel értek egyet.

Nekem is Yorkim van 1,5 éves.

mi is ezt a „pelusos” rendszert alkalmaztuk nekem is et ajánlották…

Nem bántom azt aki használja de én sokat küzdöttem miatta. Ha újra kezdhetném inkább óránként kivinném.. ugyan is először okosan a pelusra pisilt rá 2hétre kb. csak mellé..Aztán szépn meszokta LASSAN h a pelusra kell pisilni. Mikor elkezdtem volna kiszoktatni és felvettem a pelust. Visszaszaladt és a pelus helyére pisilt, ha véletlen ül kint pisilt újongtam, kolbászt kapott csak pisiljen kint. A pisi 9 hónapos korára meg is oldódott, De a kaki huhuhuuu. Azt a mai napig nem tudom miért a Wc elé csinálja ha nyitva az ajtó… Ha nincs akkor kikéredzkedik és akkor minden ok. Úgy hogy csukni kell az ajót és akkor nincs baleset.:)


Szóval inkább vidd ki óránként 2 óránként….De míg nincs meg az összes oltása olyan helyre ahol nincs semmilyen más állat (kutya, CicA)

2011. febr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Szia. nekem is egy extra mini yorkim van, féltem hogy elkap valami bacit, ezért pelusra végzi a dolgát, 1,5 éves. így bármikor el tudja intézni:)

a kutyatáskámba pedig vágok ki egy darabot a pelenkából és azt teszem bele.

2011. febr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
ugye most csak viccelz??? Kedves utolsó!!!
2011. febr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Miért,? nem vagyok olyan vicces kedvembe, meg szerintem amit írtam nem egy humoros felfogás
2011. febr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
hát az elég gáz, ha a táskába pelust raksz....na ezt nem szabad....nekem még kicsi a yorkim de minden második nap takarítok mert hiába van pelus azért a szagok megragadnak még ha szellőztetve is van! 2 óránként viszem ki én is már kezdi érteni a dolgot....de nálunk is volt olyan hogy amikor elvettem a pelust annak a helyére csinálta, ha visszaraktam csak a környékére...úgyh a pelus nálunk nem volt egy nyerő...
2011. febr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam,természetesen kudarc,de első alkalommal nem is várhatok többet. Kint voltam vele vagy 10 percig,de sajnos nem volt se kakik,se pisi... Viszont ahogy bejött rá 5 percre pisilt is a padlóra...
2011. febr. 10. 16:11
 9/17 anonim ***** válasza:
ilyenkor kell leszídni, a tanítás így megy. nem egyik pillanatról a másikra főleg nem yorkiknál tapasztalatom szerint...:)rá fog jönni h miért van leszídva...ezért kell 2 óránként ki vinni előbb utóbb kint végzi...
2011. febr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
bocsi a helyesírásért...:P
2011. febr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!