Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám és más kutyák. Nem...

A kutyám és más kutyák. Nem tudom kontrollálni! Mit tehetek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tudniillik, én olyan kis faluban lakom, ami tele van kóbor ebekkel, és nincs olyan igaz kutyás. Az van, hogy a kutyám, minden más kutyával nagyon barátságos. Az a baj, hogy minden kutyához oda akar menni! Nem vagyok valami idős (11), és amikor belefekszik a nyakörvbe, (golden retriever) kicsit nehezen tudom megállítani, vagy egyáltalán nem. Neki mindegy, hogy a kerítés mögött, vagy kívül, ő oda akar menni. Mit tegyek, hogy ne féljek, melyik kerítés mögött van kutya? Mit tegyek, hogy ne reagáljon más kutyákra? Hogy csak elsétáljon mellettük? Kérlek, fontos kérdés, segítsetek!! Válaszokat előre is köszönöm!
2011. febr. 10. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
a kutya mindig reagál egy másik kutyára. ha oda akar hozzá menni, akkor nem szabad engedni. húzd/rángasd visszafele. attól nem lesz baja, s előbb-utóbb megtanulja, hogyan kell viselkedni.
2011. febr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én tegnap vettem szájszíjjat, mert a kutyám húz, és ha egy keritésnél kiskutya van akkor neki akar menni (ennek meg van az oka hogy miért) ezáltal elránt, de nagyon (kan Amstaff) minden kipróbáltam már, ha elkezdett húzni leültettem, sokáig csináltam hogy egyből elindúltam a másik írányba, jutalom falattal láb mellett stb, de szart rám, mondjuk 1 éves és próbálgatja a "szárnyait".


Ezzel a szájszíjjal meg tudom akadályozni, hogy ne húzzon, mert hamar rájött, ha húz, lehajlik a fele, a kiskutyákhoz se tud már oda menni, mert megintcsak lehajlik a feje. Ezzel tudod a leghamarabb megtanítani neki a dolgokat. Fressnapfba vettem neki 1800ft-ért, de vaterán is lehet kapni. 23/N


Ja és nem hiszem, hogy egy 11 éves gyereknek van annyi ereje hogy egy x kg-os retrivert tudjon ida-oda rántgatni!

2011. febr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten szüksége van kutyatársaságra, ez természetes.

Ha nem akarod odaengedni bizonyos kutyákhoz, akkor a pórázt ne hátrafelé húzd, mert a kutya erősebb.

Oldalra rántsd egy picit, attól kibillen az egyensúlya és könnyebb tartani.

2011. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!