Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit eszik egy német dog?...

Mennyit eszik egy német dog? Szárazkaja és főzött étel mennyi lenne neki kb?

Figyelt kérdés

Német dogot szeretnék, de mivel tudom, hogy eléggé sokat eszik szeretném körülbelülre kiszámolni, hogy havonta mennyit kell az ételére költeni.

Én úgy gondoltam reggel kapna főtt ételt (csirkenyakak, farhát) estére pedig szárazat (chicopee-re gondoltam, de nagy baj lenne neki ha olcsóbb tápot kapna?)


Ezt egy felnőtt kutyára értem természetesen, bár érdekelnének a tapasztalatok is, hogy egy egy-két hónapos dog kutyus mennyit eszik és mit kell neki adni ebben a korszakban!


Köszönöm a válaszokat!:)


2011. febr. 10. 14:18
 1/7 Ninna ♥ ***** válasza:
68%

A Chicopee nem egy nagyon jó táp, de abban az árkategóriában szerintem vannak jobbak is. Ott van pl. a Kennel's Favourite, a Profine, vagy a Naturavet, ezek most a legújabb felkapottak, és tényleg jobbak összetételben is, mint a Chicopee, biztosan. Olcsóbbat ne kapjon, mivel nagytestű, azért e mellé a táp mellé sem ártana neki csonterősítő, vagy valami jobb minőségű multivitamin. Nem a Bobi, és az ilyen termékekre gondolok, hanem a Pfizer VMP, Pet-phos, esetleg a Lavet még adható, nekünk azzal is jó tapasztalatunk volt.


Egy-két hónapos kutyának az etetéséről nem beszélgethetünk, mert egy 8 hetes kutyának még az anyatej mellett van a helye, és a tenyésztője nagyon jól tudja, hogy mennyi kaja kell a kicsinek, miből, és mi a legjobb. Egyébként amikor majd elhozod a kicsit, minimum 9 hetesnek kell lennie, és célszerű továbbra is azzal a táppal etetni még jó pár hónapig, amit a tenyésztőnél kapott.


Ha sok neked a havi 15000 forint az étkeztetésére a kutyádnak, ami csak a kaját foglalja magában, és a többi dolgot (állatorvos, oltások, féreghajtó, játékok, jutalomfalatok, és egyéb fogyóeszközök) akkor válassz egy másik fajtát, ami esetleg kisebb testű. Én sem tudnék bevállalni egy német dogot anyagilag, mert nekem sok lenne a havi 30 ezer forint csak a kajájára, már pedig én csak a legjobb minőségű táppal etetek, ha pedig nem tudom megfizetni, vagy kisebb testű kutyát veszek, vagy nem veszek kutyát. Vagy a legjobbat adod neki, vagy választasz másik fajtát.


A német dognak kell a jó kaja, hogy rendesen fejlődjön.. ráadásul ha a minőségi kaját nem tudod neki biztosítani, hogy lesz pénzed a 100 ezres vételárra?


Bocsi, hogy inkább kötekedésbe fulldoklott ez a válaszom, de ezeket mindenképpen át kell gondolni, mert egy dognak a legjobb kaja kell, nagyon nagy testű, rendes kaja kell neki, hogy fejlődjön rendesen + csonterősítők, vitaminok.. drágábban jössz ki azzal, minthogy veszel egy szar tápot + vitaminokat, mintha megveszel egy Orijen vagy Acana minőséget.

2011. febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen értem, pont ezért kérdeztem hogy lehet-e olcsóbbal vagy csak jó minőségűvel mert nem volt még dogom.

Az a baj, hogy amikor költözünk párommal akkor vennénk dogot, 40.000-ért, szóval a költözés miatt biztos nem lenne havi 20.000 plusz a kutyára, ezért kérdeztem hogy lehet-e olcsóbbat. De ha nem, akkor nem éri meg kockáztatnom szegénynek az egészségét. Inkább várok még vele kicsit, aztán ha biztos az anyagi helyzet akkor a legjobbat fogja kapni.


Azt még megkérdezhetem, egy felnőttkutyának jó az amit leírtam? Hogy napi kétszer étkezés, egyszer főtt (házilag, farhátak, stb) és egyszer este száraz (akkor orijen vagy acana ha az jobb minőség)?? Vagy többször kell etetni, esetleg nem lehet neki házilag főtt ételt adni?

2011. febr. 10. 14:46
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem nem dogom van, de amikor még régebben jártam kutyakiállításokra, ismertem egy dog tenyésztő hölgyet. Ő azt mondta, hogy már úgy kell előlük elvenni (?) a kaját, mert rengeteget esznek.

Mondjuk ezt már akkor sem értettem, mivel ő szabja meg, hogy mennyit ad nekik, nem?

2011. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, egy német dog 100-150 ezernél kezdődik. Havonta 20 kg prémium tápot símán megeszik, ami még nagy tételben, tenyésztői áron vásárolva is minimum 7500 forint, mondjuk az Arion Large Breed Maintenance. Ez mondjuk felnőtt korában. Kölyökként ennél jobb tápot kellene ennie, porcerősítőt, ilyesmit, hogy egészséges legyen mire felnő. 4 hónapos korától kölyökként is megeszi a havi 20 kg tápot, szóval akkor még nyugodtan számíthatsz alaphangon havi húszezres költségre, és akkor még orvosnál nem járatok... Ha mondjuk növekedés közben csonthártya gyulladást kap (ami ekkora kutyáknál gyakori), akkor egy kúra Rimadyl egy újabb tízezres.


Szerintem, ha most nem álltok túl jól anyagilag, akkor inkább ne eröltessétek, várjatok vele pár évet, amíg egyenesbe kerültök, és csak akkor vállaljatok be ekkora kutyát! Az otthoni főzésről is érdemes letenni, mert egészen biztosan drágábban jössz ki. Ami mondjuk benne van 70-80 deka száraz tápban, ahhoz neked meg kell főznöd vagy 2 kg húst (nem csontot), zöldségeket, adnod kell mellé vitaminokat, táplálékkiegészítőket, bele kell számolni az energia költséget, szóval drága és macerás. Az így eltöltendő időt inkább töltsd majd a kutyával!


A napi kétszeri étkezés ajánlott, hogy egyszerre ne legyen túl sok a gyomrában és csökkentsd a gyomorcsavarodás kockázatát.

2011. febr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ!


Utolsó válaszolótól kérdezném, hogy de akkor csak száraz tápot kapjon a kutya? Jó az neki?

2011. febr. 10. 15:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő minőségű száraztápot kap, akkor jó. A főtt kaja is jó lenne, ha össze tudnánk neki állítani a testalkatának és a korának megfelelő összetételt, csak sajnos a ma kapható alapanyagok már közel sem tartalmazzák mindazokat az összetevőket, amiket mondjuk 50 vagy 100 évvel ezelőtt tartalmaztak. Ezért én inkább megbízom a mesterséges tápokban, aminek az összetételét ellenőrzik és tényleg benne van amit ráírnak. Ráadásul főtt étellel könnyű elrontani a kutyát, előfordulhat, hogy egy idő után kiválogatja a neki tetsző összetevőket, a többit meg otthagyja. Aztán jól átneveli a gazdit, hogy olyat kapjon enni, amit szeret. :) A száraztáppal ilyen probléma nincs. Homogén az összetétele, eldöntheti, hogy megeszi és jóllakik, vagy ott hagyja és éhen marad. Nincs válogatás. :)


Amúgy ha milliomos lennék, akkor lehet, hogy én is külön főzetnék a házvezetőnőmmel a kutyának tudományosan összeállított recept szerint bio alapanyagokból, de így marad a száraz táp és a főzés helyett közös sétával és tanulással töltött idő.

2011. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dilipok válasza:
0%

Sziasztok!


Nekünk lett egy dogunk....

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen táppal, milyen táplálékkiegészítővel lehet etetni?

Konkrét termék neveket adjatok legyetek szívesek?

Előre is nagyon köszönöm!

2011. aug. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!