Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bono junior konzervek. Lehetsé...

Bono junior konzervek. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Száraztápból Eukanuba-t, konzervből pedig Bono-t kap, 6 hónapos havanese-m. Olvasom a Bono összetevőit, és meg vagyok lepve, minimum 75% hús és állati eredetű fehérje. Nem semmi. Szinte egy prémium eledelnek megfelel+olcsó is. És egy olyan felirat van rajta hogy 'Premium quality dog food'. Talán lehet prémium is, csak eddig nem figyeltek fel rá? Tudom, hogy sok tápgyártó cég szereti használni a prémium kifejezést, de minimum 75% hús dícséretes- ha igaz.
2011. febr. 10. 15:21
 1/8 Ninna ♥ ***** válasza:
Az szinte lehetetlen. A legmagasabb hústartalmú tápok (Orijen, Acana, Taste of the wild) egy vagyonba kerülnek, és 70% hústartalomnál nem tudnak feljebb menni, mert szinte akkor már nem tudnak mit bele tenni, hogy táp állagú legyen, és ne szín húst csomagoljanak a zsákba. Így teljes mértékben kizárt, hogy egy olcsó árú konzervben lassan több hús legyen, mint a legminőségibb prémium tápokban, amikért én is egy vagyont fizetek.. szerintem teljes mértékben kizárt. Az, hogy ráírják, hogy premium quality dog food, az még nem jelent semmit. Legutóbb az Aldiban vásároltam be, és a kutyás sor mellett mentem el. Nem akartam semmit ott venni, mert nem szoktam ilyen szarokat venni a kutyáimnak. Megláttam egy Romeo márkájú tápot 1 kg-s kiszerelésben, amire rá volt írva, hogy elvileg prémium. Na, felkeltette a kíváncsiságomat, levettem a polcról, elolvastam az összetevőit. Tudod mennyi hús volt benne? 4%.. és rajta volt az, hogy prémium. Én személy szerint kizártnak tartom a 75%-os hústartalmat.
2011. febr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát ez furcsa... Ezeket a tápokat nem ellenőrzik? Ráadásul úgy írja hogy MIN. vagyis minimum 75%

A felnőtt tápban kevesebb van. Hát igen, én is el szoktam menni kíváncsiságból a kutyatápos(ha annak lehet nevezni) részleg előtt, jókat nevetek, chappin és társain. Hát inkább Bono, mint pedigree meg ilyen szemetek.

2011. febr. 10. 16:52
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy ezt a Bono-t csak az AlphaZoo-ban lehet kapni, nincs az Aldiban és társaiban, ahol csak pedigrék vannak.
2011. febr. 10. 16:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem száraz tápról hanem konzervről beszélünk, ugye?
2011. febr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, konzerv!
2011. febr. 10. 19:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Utánajártam ennek a konzervnek.


Bono Fit löncshús borjús-vadas konzerv 1250g

75% állati eredetű melléktermékek, növényi és ásványi eredetű összetevők.


Tehát itt nem konkrétan húsról van szó, hanem állati eredetű melléktermékről. Erről ennyit.


Én maradok a Dog Chow-nál :) Az én kutyáim ettől tökéletesek minden téren :)

2011. febr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem, ez 410grammos, junior, és ez van ráírva:

Hús és állati eredetű termékek, min. 75%

Még mindig várom a válaszokat, nem valami felkeresett táp, de ha ez igaz, akkor nagyon komoly :)

2011. febr. 11. 15:07
 8/8 Ninna ♥ ***** válasza:
Tuti, hogy ez nem hús.. azért ne viccelj már. Miért adnának olcsón szinte majdnem szín hús konzervet? Azért a mai világban ilyen NINCS. Egyébként honnan tudod, mi van az állati eredetű fehérjében? Szerintem mindenféle zsír és társai.. és ez messze van a prémiumtól.
2011. febr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!