Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 kutya sok egy családba?

3 kutya sok egy családba?

Figyelt kérdés
Az én kapacitásom kimeríthetetlen, az érdekel, hogy 3 kutyánál szerintetek lehet-e szoros kapcsolatot tartani mindegyikkel?
2011. febr. 10. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem nem. Sokszor 2-vel is nehéz. Tapasztalat.
2011. febr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem kettő van és úgy érzem, hogy egyformán tudom szeretni mindkettőt és ugyanannyit tudok velük törődni is. Annyi a különbség, hogy két merőben különböző kutya és másképp kell velük foglalkozni, másak az igényeik. Szoktam vállalni ideiglenest is, ami persze más, mert nem az enyém és nem is engedem magamhoz olyan közel érzelmileg, hiszen csak átmenetileg van nálam. De volt már olyan kutya, aki sokáig itt lakott és eléggé a szívemhez nőtt. Majdnem meg is tartottam. És éreztem, hogy ugyanúgy tudnám szeretni és törődni vele. Nem éreztem egyszer sem, hogy nem lennék képes vele ugyanolyan szoros kapcsolatra, mint a sajátokkal. De nekem 3 kutya már sok lenne, aminek a fő oka, hogy egy 30 négyzetméteres társasházi lakásban élek. Ide soknak érzek 3 kutyát. Ha viszont kertesben élnék és mondjuk otthon végezhető munkám lenne, vagy olyan életem, ami mellett csak egy kicsivel több időm lenne, akkor egy percig sem gondolkoznék a harmadik kutyán. Viszont ilyen körülmények közé és a napi 8 óra munka mellé bőven elég a kettő.
2011. febr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, nem is tudom. Csak akkor vállalj be egy harmadikat, ha az első kettő teljesen jólnevelt kutya: tudsz velük közlekedni tömegben is póráz nélkül például, meg ilyenek. Ha ez nincs meg, akkor még rajtuk is van mit csiszolgatni.

Bár én csak egy kutyával tudnák szoros kapcsolatot kialakítani, nekem még a kettő is sok. De ez az emberek személyiségétől függ. Ha te úgy érzed, hogy tudnál szeretni ugyanúgy még egy kutyát, akkor próbáld ki! Elvégre egyszer élünk :D

2011. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem két kutyám van, és remekül elboldogulok velük. Viszont időnként nálunk van a szomszéd kutya is, amikor a gazdái elutaznak, és akkor bizony én úgy érzem, hogy a három sok. Pl. sétáltatás - két kezed van, jobbról-balról egy-egy kutya - ez megy. De ha már egy kézbe két pórázt kell tartanod, akkor pl. ugye a kutyák póráza nem gabalyodhat össze, és hát még akkor is, ha egyik kutya sem húz, csak mondjuk meg akar szagolni valamit, akkor már összetekeredhet a két póráz, és a másik kezeddel meg nem tudod kitekerni, mert abba meg a harmadik kutya van. Szóval nehéz. Ráadásul ha másik kutya, kutyák jönnek szembe sétáltatáskor, akkor már három kutyánál nagy az esély arra, hogy vagy a szembekutyának nem tetszenek az enyéim, vagy valamelyiknek a három közül az egyik szembejövő, és hát még ha teljesen jólneveltek is, ha mondjuk egy veled szembejövő ugató-acsarkodó kutya mellett kell elmenned mondjuk egy keskeny járdán három kutyával - hát nem egyszerű feladat. Ha pedig otthon vannak, és nekiállnak játszani, három kutyánál már nagyon múködik a falkaszellem, pl. ha csak egy ugat játék közben, akkor ráveszi a többieket is és ha három kutya ugat egyszerre akkor szétmegy az ember feje - pedig csak játszanak.

Szóval nekem a három már sok volt. Időnként bevállaljuk, de nagyon elfáradunk a végére.

2011. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 5 van, és nagyon jól megvagyunk:)
2011. febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy kicsit fura a kérdés. Eszerint ha valakinek 3 gyereke van, őhozzájuk sem tudna egyformán kötődni, csupán azért, mert három van? :O
2011. febr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!