Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kis cairn terrier...

3 hónapos kis cairn terrier kutyám hányt 13 00 órakor, és fél négykor is. Mi lehet az oka? Este 6-kor lenne etetés megint, adjak neki, vagy ne kaját? Mit kapjon, hogy ne hányjon?

Figyelt kérdés
Reggel 8-kor evett utoljára.13 00 -kor tömény tápot hányt ki, utána már csak folyékony barnás valamit. A neten Daedalont írnak egy negyed szemet ha hány a kutya, de nem akarom gyógyszerrel tömni. van valami más helyette? Ma tudtam meg az előző tulajtól, hogy rendszeresen hánytak nála a kiskutyák kaja(szintén táp) után. Nálam dog chow puppy-t eszik, amit kb 3 napja keverek egy kis Royal canin puppyval, de eddig nem volt gond, úgyhogy szerintem nem ez okozhatta. Két parvós oltást kapott eddig, de ma találkozott egy kutyával, remélem nem attól kapott el valami nyavalyát, mit gondoltok, mi lehet az ok? Ma nem vagyok otthon , csak holnap tudom dokihoz vinni, úgyhogy aki tud segítsen, köszi előre is
2011. febr. 10. 17:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Most tisztáztuk az előző tulajjal, nem hányt kiskorába csak öklendeztek a kölykök mikor a táphoz szoktatták őket.
2011. febr. 10. 17:14
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha tudod, hívd fel az orvost. Ő majd ad tanácsot szívesen telefonon keresztül is.

Nekem is volt ilyen egyszer a kutyámmal. Azt tanácsolták, hogy koplaltassam, szóval szerintem semmit ne adj neki enni.

De vizet mindenképpen!!! Az nagyon fontos! És ha azt is folyamatosan kihányja, akkor már baj van és holnap mindenképp infúziót kell kapnia.

Szóval próbáld itatni, valamennyit mindenképp igyon.

És ha nem hányik többet, akkor holnap délelőtt egy kis rizst+főtt/sült csirkemellet lehet neki adni, az nem terheli a gyomrát.

Amúgy meg én elképzelhetőnek tartom, hogy a tápkeverés miatt van. Válaszd ki az egyiket és azzal etess mindig!

A kettőnek teljesen más az összetétele, és egy ilyen pici kutya gyomrát hamar megterheli. Jobbulást neki!

2011. febr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ, sajnos még számom sincs itt, hívni a dokit, de majd holnap bebaktatunk. Csak tápot kapott eddig, az általad írt teljesen más kajától nem fog jobban hányni? A kevert tápot befejeztük az tuti, nagyon remélem hogy csak egyszerű gyomor probléma, és nem betegség.
2011. febr. 10. 17:48
 4/7 A kérdező kommentje:
Sikerült felhívni a dokit, azt mondta ha jó a kedve a kutyának akkor nincs gond, koplaljon reggelig, reggel meg tápot kapjon de egyfélét. És megkéne hőmérőzni az meg most nincs nálam..... És valószínűleg túlette magát szerinte.
2011. febr. 10. 18:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok; remélem jobban lesz!

Ezt a rizst+csirkét nekem mindig az állatorvos javasolta, ha hányt vagy hasmenéses volt a kutyám, mert nagyon könnyen emészthető kaja. Viszont bevallom még sosem adtam neki :D Koplalás után én is tápot szoktam adni, csak egy kicsit kevesebb mennyiséget.

2011. febr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
tök jól van amúgy, szaladgál, de többet alszik, és most hoztam fel sétából és nem iszik, pedig minden séta után szokott. Na mindegy holnapra rem kialussza. TEsóm kutyája egy napig nem ivott, ő meg vett neki ásványvizet, azóta azt issza a tacskó :))) köszi hogy visszaírtál!! Táppal nyitunk sztem reggel séta után..
2011. febr. 10. 22:33
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! A rizset megette egy kis bélflóra javító kefírrel együtt már nem hány. Meg a doki adott vitaminport immunerősítőnek.
2011. febr. 14. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!