Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, hogy a menhely nem...

Van olyan, hogy a menhely nem fogadja be a kutyát?

Figyelt kérdés
mert pl. sokan vannak és már nem tudják elhelyezni?
2011. febr. 10. 20:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen van. A legtöbb helyen ez a helyzet.
2011. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ez nagyon szomorú, nem akarom szélnek ereszteni.
2011. febr. 10. 20:46
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

sírnak, hogy tele vannak a menhelyek, de kutyát b@sznak adni, ez is érdekes.....

2 ismerősünk is járt így, pedig enyhe kifejezés, hogy arany élete lett volna a kutyáknak.

2011. febr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
54%

Ha nincs hová befogadni, mert már hely egy talpalatnyi sincs, akkor sajnos lehetséges.

Az pedig aljas dolog, ha valaki azon gondolkodik, hogy szélnek ereszti.Milyen ember vagy te? Akart az a szerencsétlen élőlény a világra jönni?

2011. febr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Miért akarod szélnek ereszteni?Mit követett el az a szerencsétlen kutya?
2011. febr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Azt írtam, hogy NEM!!! akarom szélnek ereszteni!


Nem akarom itt az okokat taglalni.

2011. febr. 10. 20:53
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
Hát ne is ereszd szélnek. Kicsit közhelyes, hogy egy kutya felelősséggel jár, de ez a helyzet. Kötelességed mindent megtenni azért, hogy jó helyre kerüljön, nem lehet csak úgy bevágni egy menhelyre, ha már nem kell. Persze, biztos megvan rá az okod, kifogásod, egyszerűbb így. De rajtad múlik az élete, remélem van annyi lelkiismereted, hogy nem a legkönnyebb utat választod.
2011. febr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%

20:49,

valamivel csak megindokolták, hogy miért nem adnak?

Én is szeretnék fajtamentőktől labradort, van is, ami megfelelne, de vannak szabályok, amin nem lépnek túl.

Nekem nincs elkerítve az udvarom, tehát nem kapok onnan kutyát. Mégsem őket sározom, mert ezek a szabályok.

Jelenleg is van kutyám, mindig is volt, az én dolgom megtanítani, hogy hol a telekhatár, és hogy azon túl nem mehet.Erről viszont nem tudok bizonyítványt adni a labisoknak. Igazuk van? Teljes mértékben.

2011. febr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos az esetek nagyrészében bedugulnak a menhelyek. Aki mindeknépp befogadja a kutyát, az a sintér avagy gyepmester, de ők is csak azért tudják bevenni, mert az esélytelenebbeket altatják.


Az meg, hogy ennek ellenére nem adnak ki akárkinek kutyát, az pontosan azért van, mert ha kiadnak egy kutyát, bejön egy a várólistáról. Aztán ha kiderül, hogy a kedves gazdi mégsem alkalmas és visszaviszi, vagy rosszabb esetben szélnek ereszti, akkor menthetik megint. De már nincs meg a helye.

2011. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Igen, igyekszem jó megoldást találni a helyzetre. Ma már engem is megtámadott, előtte meg a két gyerekemet lökte fel. Ennek ellenére szeretném jó helyen tudni.


Hát, ilyen ember vagyok.

2011. febr. 10. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!