Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Játszottunk, megharapott,...

Játszottunk, megharapott, vérzett. Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
10 hónapos kiskutyáról van szó. Ma kint játszottunk, amikor azt a "parancsot" adom ki neki, hogy játék akkor tudja, hogy ugrálhat meg harapdálhatja a kabátomat. Ma is játszottunk és ráharapott a kabátomra, a mancsával a hasamon támaszkodott. Eddig semmi gond nem volt, elkezdett lefelé csúszni és a szemfogát végighúzta a kézfejemen, nagyon vérzett. A seb 4,5 centi de még van plusz 2,5 centi ami kicsit fel van dagadva. Miután ez megtörtént egyből bejöttem és lefertőtlenítettem. Lehet valami bajom ettől?
2011. febr. 10. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

gondolom az oltásai már megvannak, úgyhogy ne aggódj.

Akkor aggódhatnál, ha nem lennének meg az oltásai, mert ameddig nincsenek meg, addig a gazdájának sem okozhat vérző sebet.


22L

2011. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem hinném!
2011. febr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz semmi bajod.

De biztos vagy benne, hogy jo otlet ugralasra es harapdalasra tanitani? A jatek jelentsen inkabb futkarozast, kergetozest, kotelhuzast..

2011. febr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen megvan mindegyik oltása! Köszi a válaszokat! Így már nyugodtabb vagyok.:)
2011. febr. 10. 21:47
 5/12 anonim ***** válasza:
Bajod nem lehet az előbb említett okok miatt. Viszont tanítsd meg, hogy hol a határ, tudasd vele, hogy ez neked már fáj, nem játék. Ha bevadul, hagyd ott, ne vegyél tudomást róla. Remélem nem mondtam hülyeséget, régen neveltem már kutyát, én így tanultam. Majd a többiek kijavítanak, ha szükséges.
2011. febr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez jogos kérdés, utolsó. A játék parancsot akkor is használom, ha pl. tanulunk és ugye addig "munka" folyik és utána amikor vége akkor tudja, hogy mostmár futkározhat amerre akar stb. Meg labdánál is.. és ennél is, de szerintem ameddig tudja a határokat, hogy egyébként nem szabad harapni és ugrálni sem addig nemhinném, hogy ez olyan nagy gondot jelent. Ez sem egy direktből jött harapás. Bár ezen a harapva játszós dolgon még elgondolkozok:)
2011. febr. 10. 21:49
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok. Jól mondta Murr.

És tényleg, nagyon vigyázz mit engedsz meg neki, ne járj úgy, mint én kiskoromban, hogy majdnem a fülem bánta, mert apa vadállat módjára játszott a kutyával:S és egy nap megtámadott.

Fordíts neki hátat, ha elég megy, akkor újra, és újra, éreztesd vele, hogy "én így nem akarok játszani"

2011. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Murr jót mondtál, amikor éreztem, hogy a foga csúszik végig a kezemen megfogtam a nyakbőrénél és leszorítottam a földre meg mondtam neki, hogy Nem szabad! Vége a játéknak. Mondjuk akkor kicsit durván fogtam meg és felnyüszíetett :S De utána már normális volt.
2011. febr. 10. 21:51
 9/12 anonim ***** válasza:

-elég

+eléd

2011. febr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mosd ki a sebet, Betadin kell rá, aztán ragtapasz.
2011. febr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!