Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap veszek egy Sztafit,...

Holnap veszek egy Sztafit, hogy fog reagálni rá a szuka pit bullom?

Figyelt kérdés

Szóval van egy szuka pit bullom(másfél éves) és holnap veszek egy kan vagy szuka sztafit.

Elsőnek is melyik kutyát kéne venni,hogy meglegyenek egymással?


2011. febr. 11. 17:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Kan kutyát vigyél mindenképp a lányhoz. Ám később egyiket érdemes ivartalaníttatni, mégpedig a fiút, mert az kissebb műtét, és ócsóbb.
2011. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És mennyibe kerül az ivartalanítás a kan kutyusnak?
2011. febr. 11. 17:26
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a szukát (is) érdemes ivartalanítani, mert akkor nem lesz álvemhes, nem lehet gennyes méhgyulladása, és emlődaganata.
2011. febr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem meg ha ennyire veszélyes fajtát tartasz úgy, hogy fogalmad sincs, hogyan reagálna másik kutyákra (tehát gondolom nem hordod kutyák közé, nincs szocializálva, és nem is ismered különösebben) akkor leginkább plüss staffit vegyél.


Viccen kívül. Nem azt kellene előbb megtudni, hogy hogyan reagál más kutyákra, hogyan kell összeszoktatni, hogyan tudod rendezni a köztük kialakuló esetleges vitákat, és utána megvenni az új kutyát?

2011. febr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Attól függ hogy mennyi a súlya az ebnek. Olcsóbb mint a szukának, mert kevesebb a munka vele
2011. febr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy ha jól szocializált kuytád van és más állatokkal nem agresszív akkor semmi gond nem lehet. Ezt cska olvastam; ha nagyon óvatos akarsz lenni, vihetsz neki szagmintát a kölyökről, ha nem rögtön hozod el, hogy ne érje túl nagy meglepetés.

Nállunk amikor egy kölyök került hozzánk a szuka kutya rögtön anyáskodni kezdett :D igaz nem pitbull volt...

2011. febr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó, hogy két ilyen fajtát tartasz, nulla hozzáértéssel, és nulla felkészüléssel. Gratulálok, az ilyenekből szokott Híradó-szereplő lenni.


Amúgy alap, az ivartalanítás. Két kutyát össze lehet szoktatni, akkor is ha egyneműek. Lesz persze rivalizálás.

De egy jól szocializált kutya, nem bánt egy oda kerülő kölyköt.

A későbbiekben fontos, hogy mind a két kutyát a megfelelő módon kell nevelni.


Egyébként minek még egy kutya? Persze, semmi közöm hozzá, de akkor is. Elősször, egy kutya legyen, és inkább valami könnyen nevelhető fajtát kellet volna választani.

2011. febr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Mért szerinted ez nem könnyen nevelhető fajta??? Attól h harci kutyának vannak titulálva úgy kell nevelni mint a többit.....sőtt gyakran nevelhetőbbek....

Kérdezőnek! Staffi kant vegyél ha annyira akarsz venni egyet, de abban igazuk vannak az elöttem szólóknak, hogy lehet nem kellene, mert nem úgy néz ki a kérdésed alapján, hogy annyira foglalkoznál vele, mert ha így lenne tudnád hogy reagálna egy idegen kutyára...

2011. febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem, nem könnyen nevelhető fajta. Agresszivitásra szelektálták. Leginkább kutyákkal szembeni agresszióra, de rossz kezekben simán van abból ember elleni agresszió is.


Könnyen nevelhető fajta az uszkár, meg a retrieverek. Semelyik terrier nem az, pláne nem az izompacsirták.


És itthon is vannak a mai napig viadalok, egyáltalán nem biztos, hogy az ősei között nincs igazi harci kutya. Nem tudom olvasgattál-e ebben a témában, de ezek a harcoló harci kutyák annyira agresszívak, hogy a tüzelő szuka és a fedező kan is egymásnak esne, ha a szukát nem kötnék ki deresre... Itt nem számítanak a természet törvényei, így a nemek sem. Ezeket a kutyákat úgy szelektálták, hogy ne legyen félelem és fájdalom érzékük.


Ettől függetlenül persze én is ismerek full kézben tartott pitbullt, aki cicaként bújik, és észre se veszed, hogy póráz nélkül sétál, mert folyamatosan a gazdi mellett van.

2011. febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
nem egyet neveltem fel....amíg nem tartottál ilyen kutyát addig ne mondj véleményt, mert amit olvasgatsz az a köztudat.....és bmelyik másik kutya is tud olyan lenni ha nem nevelik normálisan.....agresszivitásra tanítani kell.....
2011. febr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!