Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor, mennyit adjak neki enni?

Mikor, mennyit adjak neki enni?

Figyelt kérdés

7 éves csivavámnak 1hónapja váltottuk le a kajáját ACANA tápra az adagolás szerint adunk neki 65g-ot. Fogyott 0,2 kilót, most 3,1kg. És nem eszi meg a napi adagját hanem másnapra hagyja. Séta után szokja kapni általában 16.00 körül.

Azt szeretném kérdezni hogy adjam neki oda már reggel és legyen előtte egész nap(csak ezzel az a gond hogy akkor nem lesz éhes már a jutalomfalatokra és így nem tudom őt tanítani,mert amúgy nem nagyon kapós a jutifalira)?

Valahol azt hallottam hogy nem jó ha egész nap előtte van a kaja ez igaz? Mit tegyek?


2011. febr. 11. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne add neki oda egész napra!

Inkább etesd napi kétszer és adj neki többet, mint az előírt adag, de azt napi kettőben elosztva. Esetleg próbáltad már beáztatva enni? Sok kutya szívesebben eszi áztatva a tápot. Vagy felönteni egy kis húslevessel.

2011. febr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagyis beáztatva etetni, bocsi :D
2011. febr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
úgy csináld, hogy a napi adagot egyszer megkapja, kinn van előtte, és ha nem nyúl hozzá egy 5-10 percig, vagy meghagyja, akkor elveszed előle. Meg fogja tanulni hamar, hogy nincs ilyen, hogy elteszem holnapra. Neki is jobb lesz, meg neked is, mert nem fogsz aggódni, hogy tovább fogy (ha a megfelelő mennyiségű kaját adod neki persze:)
2011. febr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok:

Jól hallottad, ha egész nap előtte van a kaja, az azt a benyomást kelti számára, hogy ő a falkavezér, de ebbe szerintem ne menjünk bele, sokat lehetne erről beszélni.

Lényeg, hogy egy időben kapja meg a kajáját, szerintem jó abban az időpontban ahogy most adod, séta után, viszont ha nem eszi, vagy meghagyja vedd el előle, és aznap már ne kapjon többet (jutalomfalatot sem).

A tanítás meg mondjuk a séta után a kaja előtt legyen, és szerintem így jó lesz, de majd úgy is jönnek nálam okosabbak és hozzáértőbbek, akik esetleg kijavítanak, ha valamit rosszul mondtam:)

2011. febr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismerek egy nagyon rosszul evő kutyát. Nála nem vált be a jól ismert módszer, majdnem két hétig nem evett még úgysem, hogy nem kapott mást! :O A gazdája nagyon leleményesen megoldotta: séta közben, mikor tanította a kutyát, az egész vacsoráját tanítás közben etette meg vele jutalomfalatként. :) Hirtelen ízletessé vált az eddig undorító táp. :) Érdekes, ha vacsorának kapja, azóta sem eszi meg, de séta közben jutalomként gondolkodás nélkül és hihetetlenül motiválható vele! :O
2011. febr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ninna ♥ ***** válasza:
Ne hagyd előtte. Leteszed elé, finnyáskodik, nem kell neki, elveszed. Ha eszik, de közben elmegy pl ugatni/szimatolni, és később vissza akarna menni a táljához, te már akkor vedd el tőle. Majd megkapja a következő napi etetésnél. 2-3 napig sztrájkol, de ha éhes lesz, meg fogja enni. Egyébként kb. egy hétig figyeld, ha nagyon fogy tőle, és híg a végterméke, akkor válts Acanán belül másikra, nem minden kutyának jön be ugyanaz a táp. Esetleg az Orijen-t is megpróbálhatnátok, azzal kevesebbeknek van baja.
2011. febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A székletével nincs gond amióta az Acanat eszi azóta tökéletes és sokkal többet is szok mint azelőtt. tegnap úgy csináltam ahogy írtatok elvettem tole ha nem evett(nem sokat evett) Ma szintén kicsit többet evett ugyan.

Azt szeretném kérdezni, hogy amíg meg nem szokja az új helyzete addig adhatnám neki napi 2x és ha nem eszik elveszem(úgy gondoltam hogy délutáni és esti séta után adnám neki és akkor elveszem ha nem eszi, és ezt csinálnám 2-3 napig amíg megszokja az új helyzetet és aztán már csak 1x kapna)???

2011. febr. 13. 15:38
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem nincs gond ezzel a fajta Acanaval(Acana Small Breed) mert azelőtt száraz táp volt neki egész nap előtte ezért is nem szokik hozzá könnyen meg konzervot szokott kapni. És amikor fokozatosan belecsempésztem az Acanat a tápjába kiválogatta és csak azt ette meg.
2011. febr. 13. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!