Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az nem számít gyilkolásnak,...

Az nem számít gyilkolásnak, ha egy utolsó idős vemhes kutyát ivartalanítanak és kiveszik belőle a kölyköket?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

hogy mit csinálsz???:S:S

te jó ég

2011. febr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Inkább minthogy megszülessenek. Menhelyeken csinálják.
2011. febr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ő arra kiváncsi, amit itt szajkóznak, hogy ivartalanitani lehet vemhesen is a szukát. Erre érti a "gyilkolás"-t.
2011. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem sokkal jobb így a kölyköknek, mint egész életükben menhelyen vagy fél méteres láncon élni. Manapság sajnos lehetetlen elpasszolni a keverék kölyköket, a menhelyeken élőktől vennék el a lehetséges gazdikat. Nem tudunk minden kutyát megmenteni, vagy a még meg sem született kutyák halnak meg, vagy a sintértelepeken élő szerencsétlenek. Először a már meglévő kutyákon kellene segíteni, gazdihoz juttatni és csak azután kellene ilyesmiken agyalni, hogy vajon ez gyilkosságnak számít-e.

Menhelyeken nem engedhetik meg maguknak egy újabb alom kölyökkutya felnevelését és örökbeadását, így ez az egyetlen megoldás, ha vemhes kutya kerül be.

2011. febr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Határeset. De a kérdés, hogy mi a jobb a kölyköknek? Meg sem születni, vagy oltatlanul, éhesen, méltatlan körülmények között élni, míg le nem altatja a gyepmester ,vagy el nem üti az autó.


Egy bizonytalan, embertelen (kutyátalan?) világba születni, és húzni amíg bírják szerintem nem éppen jó kilátás. Menhelyeken is általában az a gyakorlat, hogyha vemhes szuka kerül be, és utolsó idős, akkor ivartalanítják még akkor. Márpedig szerintem az állatvédők százszor és ezerszer megrágták etikai szempontból ezt a kérdést.

2011. febr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Mi az, hogy utolsó idős? Ellés előtt mondjuk 5 nappal?

Szerintem akkor már semelyik állatorvos nem vállalja a műtétet.

2011. febr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Inkább ne szülessenek meg egy olyan világba,ahol kutyák százezrei halnak meg gyepiken,élve dögkútba dobva,felakasztva,lapáttal agyonverve,de még sorolhatnám.

Akkor,mikor a szuka megkapja az altatót,a benne lévő kölykök is elalszanak,csak épp ők nem ébrednek fel többet.

Mindenképp humánusabb,mint ami a már megszületett kutyák tömegével történik napi szinten.

Most került be pl.gyepire egy fiatal,1 éves kutya,mindkét szemét kiszúrták.

2011. febr. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Már a kutyáknál is ez a mánia, hogy pl. az abortusz emberölés? Háh.. kicsi lenne az esélye, hogy jó helyre kerülnének..
2011. febr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%
És mi van, ha azonnal, születés után lealtatják őket? Ilyen esetekben óriási a felháborodás.Mi különbség van egy alig megszületett és egy születés előtti kölyöknél?
2011. febr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!