Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a 2, é...

Hogy tanítsam meg a 2, é hónapos kiskutyámat sétálni?

Figyelt kérdés
sehogy sem akarja.:(
2011. febr. 12. 15:04
 1/8 Ninna ♥ ***** válasza:
Pontosan mi a probléma?
2011. febr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

2,5 hónapos*

Hát egy chow chow keverék kiskutyáról lenne szó,akit próbálok sétálni tanítani,de nagyon makacs és ki akarja húzni a fejét a pórázból minden áron.:(

Vettem neki egy hámot,olyan aranyos és csini benne:DD

De ha a testvérével vannak együtt akkor játszanak,és nem hajlandó csinálni semmit.

Ha ne adj isten elkezdene sétálni akkor megáll fél perc múlva.:(

2011. febr. 12. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert még nagyon kicsi.

Minden nap vidd el, majd megszokja hogy minden nap van séta. Ha nagyobb lesz, majd tud rendesen menni, és megszokja hogy hogyan kell.

2011. febr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na hámot adj rá! Nyakörvet! Mindennap egy kicsit legyen rajta, először 1 percet utána 5-öt. Mindennap kicsit többet. Amikor már 10 perce rajta van, vidd ki egy kicsit. 1, 2 majd 5 percre. Lassú folyamat lesz,d e így kell csinálni!
2011. febr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15:19 vagyok! Kihagytam: Úgy kezd, hogy először odaviszed neki a pórázt, hadd szagolgassa stb. Ezt napi 3-4. szer csináld meg vele. Másnap már tedd rá aztán vedd le. EZt is többször. Utána miután, ezt megszokta, sétálj vele az udvarban. Egy kört, két kört naponta többször! Utána pedig már leírtam,hogy hogy kell!
2011. febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De nagyon jó a Cesar Milan módszer is, nekem sokat segített:

Fogd meg a kutyád 2 hátsó lábát, és "talicskázz" vele.

Hagyd hogy ő vezessen, amikor majd sétálni fog magától, tuti ő akar majd vezetni, ilyenkor már el lehet kezdeni kialakítani a rangsort, ezt sétáknál a legjobb.

2011. febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

kipróbáltam ezt a talicskáztatást.!(:

Nem nagyon tetszik neki,de így sétál előre.(:

Lehet hogy könnyebben tanulná meg,ha a másik kiskutya nem lenne a közelében?

2011. febr. 13. 20:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Az jó, ezt egy pár percig csináld, meg egy kisit bökdösd meg a fenekét, jutalomfalattal is próbálkozhatsz. Igen, ha egy jól nevelt, normálisan sétáló kiskutya vele van, kíváncsi lesz és követni fogja - valószínűleg :)
2011. febr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!