Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a labradoro...

Hogy szoktassam le a labradoromat az ugrálásról?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy labradorom, nyáron lesz 1éves, és mostanában rengeteget ugrál mindenkire...régebben nemcsinálta,de most már nagyon idegesít.

Szval pls ha vaalaki tud erről valamit, akkor ossza meg velem. köszönöm előre is.


2011. febr. 12. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Amikor rádugrik fordulj neki hátat, és tegyél úgy mintha ott sem lenne. Ezt párszor elkell játszani, hogy tudja, az ugrálással nem fog semmit sem elérni.
2011. febr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kerüld vele a szemkontaktot, és amikor felugrik hirtelen fordulj el!


Egy idő után abba fogja hagyni mert rájön, hogy nem jó játék!


Egyébként azért ugrál, mert tudja, hogyha felugrik, akkor rá figyelsz és ő azt akarja hogy rá figyelj, csakhogy te vagy a gazda, nem ő!


Mindig azt csináld amit te el szeretnél érni, mert azzal semmire sem mész ha megfenyited, hiszen akkor is rá figyelsz és már el is érte a célját!


Aztán ha siklerült elérni azt, hogy ő figyel rád, és nem te őrá, akkor ha jól csinál valamit, jutalmazd!

2011. febr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kössz mind2őtöknek a gyors válaszokat! :)
2011. febr. 12. 19:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nehéz dolog, nekem is van labradorom, és ugyanaz a helyzet vele is. Neki nem használt a hátrafordulós dolog, de olvastam egy könyvben, hogy azért ugrál mert a domináns egyed szájához akar kerülni.


Az viszont biztos, hogy nem szabad szemkontaktust alakitani vele.

2011. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Például így:


[link]

2011. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Orfeus ***** válasza:
Legegyszerűbb, 3-4 nap alatt megtanulja hogy nem szabad, annyi, hogy amikor rád ugrik, megfogok a mellső lábait, és rálépsz a hátsóra, persze nem széttaposod. De azért odalépsz, hogy észrevegye. Egyszer csináltam meg a kutyasuliba a kutyámmal, azóta nem ugrál :)
2011. márc. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 At7tila ***** válasza:

Az én labim. 14hetes, ő is ugrálgat. Először nem zavart, de már késöbb idegesített, hogy felugrálgatott mindenkire.

Tipp: Amikor felakarok ugrani, akkor egy picit lépj rá a hátsó lábára. (tényleg picit, csak, hogy érezze).

Nálam bevált.

2012. jan. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!