Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? 4 éves akita...

Trényi Péterné kérdése:

Mit csináljak? 4 éves akita kan kutyám szerelmes, állandóan sír, a tüzelő szuka kutyák miatt, és leakarja vitetni magát. Lehet neki nyugtatót adni? Ha igen milyet? Vagy valami más módszer?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
ivartalanítás
2011. febr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
úúúúristen, szerelmes, nyugtatót??? EL tudom képzelni, milyen jó gazda lehetsz, ha ilyen hülyeségeket mondasz. Vidd ivartalanítani!!
2011. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves második.Nem véleményt vártam hanem választ,képzeld jó gazdi vagyok,különben nem kérdeztem volna meg.Amíg nem ismersz ne írj ilyeneket.Az a baj hogy szinte minden kérdésnél vannak ilyen .... hozzászólók.Az elsőnek köszönöm.
2011. febr. 13. 09:52
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Ha jó gazda lenneél, nem 4 éves korában jutna eszedbe, hogy kéne valamit csinálni. Eddig, hogy nem hallottál az ivartalanításról, ha olyan jó gazda vagy???
2011. febr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó.Előtte szuka kutyám volt,nem volt ivartalnítva,és nem voltak ilyen gondok.A jelenlegi kutyusomnál sem fordult még vele elő ez csak mostanában.Azért tettem fel a kérdést.Amúgy meg hallottam a Sedalin Forte nyugtatóról,azért kérdeztem,hogy mi lenne neki jobb.De te inkább ne válaszolj.
2011. febr. 13. 10:01
 6/9 anonim ***** válasza:
15%

Sedalinnal, nyugtatókkal vigyázni kell, mert nem tudhatod, hogy nem érzékeny-e rá a kutyád. Én egyszer majdnem megjártam mert kapott nyugtatót, érzékeny volt rá, és majdnem elvitte... :S

Egyébként szerintem nem kell feltétlenül ivartalanítani. Pl. ha van törzskönyve, akár tenyésztheted is, és akkor lehiggad. Persze ez csak egy ötlet, ha esetleg sajnálnád az ivartalanítást. :)

2011. febr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

A kutyák nem éreznek szerelmet. Nevelni kéne, egyrészt, másrészt meg ivartalanítani, és probléma megoldva.


Nyugtatót nagyon ne. Nem kell gyógyszerezni, az mind méreg.

2011. febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Az kevés,ha törzskönyve van,amellé kellenek eü.szűrések és tenyésszemle,kiállítási eredmények.

Ha egyszer fedez,a későbbiekben felerősödhetnek ezek a tünetek,a közhiedelemmel ellentétben NEM nyugszik le tőle a kutya,sőt!

A kutya egyébként NEM szerelmes,mivel nemember,az ösztönei viszik.A párosodás NEM élvezet számára,inkább kellemetlen,de erős a fajfenntartási ösztön,ugyebár.

A végleges és a kutya számára legjobb megoldás tényleg egy kiadós töketlenítés.

2011. febr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2012. febr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!