Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsam meg a kutyámat...

Hogyan tanitsam meg a kutyámat bármire, ha már felnőtt?

Figyelt kérdés
A kutyam már felnőtt és én nem tanítottam meg semmire,ezért bármi parancsszót mondok neki nem is hallgat rá!
2011. febr. 12. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kb úgy mint egy kiskutyát. Adj neki kis csirkefalatokat vagy jutalomfalatokat ahogy tanítgatod őt, én kutyám se kiskorában tanulta meg az alap dolgokat hogy ül, fekszik, marad, mégis már jutalomfalat nélkül is érti. Vagy ha a kaja nem motiválja, de játékos, akkor a játékát kapja meg érte pl...
2011. febr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Szia! Attól függ, hogy milyen fajta kutya. De szerintem minden kutyát meg lehet tanítani, csak idő kérdése. Ha például az "ül" parancsot akarod neki megtanítani vegyél magadhoz néhány ( én legalábbis marha ízesítésű jutalomfalatot) annak nem tud ellenállni, és a hátsó részét egy kicsit nyomd meg. Majdnem így a "fekszik" vezényszóra is csak a háta közepénél kell. Esetleg, ha valami jót csinál "okos kutya" és megsimogatod. :)

Sok sikert!

2011. febr. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 fekete amazon ***** válasza:
Bármilyen korú és fajtájú kutyát lehet tanítani. De ha ez az első próbálkozásod, jobban jársz, ha elviszed valamilyen kutyaiskolába. Különben esetleg többet rontasz rajta...
2011. febr. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

úgy, mint egy kölyköt, csak kisebb lépésekben, több türelemmel, lassabban. A lényeg, hogy tedd alacsonyra az elvárásokat, és legyen nagyon-nagyon sok sikerélmény. Találd meg azt, ami a legjobban motiválja. Főtt szív, máj, virsi, sajt, csirkehús, akármi. Vagy labda, kötélhúzás, frizbee.


Az én kutyámat amúgy egy dolog motiválja, és az az éhség, éhesen bármiért hajlandó dolgozni :)

2011. febr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hell-ikon ***** válasza:

Ahogy a többiek előttem leírták...:)


Ezt is megnézheted, trükkök, tippek fényképekkel illusztrálva az oktatás menetét.

*****


De ami a legfontosabb:

-türelem

-és motiváció



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. febr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyébként ha van kedved alaposan utánaolvasni, ajánlom figyelmedbe a klikkerképzést! www.klikker.hu


Én most kezdtem el egy 7 éves kutyával klikkerezni, aki a gyere idét sem ismeri. A kondícionáláson túl vagyunk, és alakul a szemkontaktus, a láb mellett jövés. Az ül még küzdelmes, egyelőre azzal annyira jutottunk, hogy már érti, hogy jó magasra kell emelni a fejét, és emiatt kénytelen kellettlen rogyasztja kicsit a térdét, szerintem még pár gyakorlás, és meg lesz ez is.


Szóval mindig lehet, a komolyabb tanítást a saját kutyámnál is 2,5 évesen kezdtem, és hihetetlen mennyi mindent tud már.

2011. febr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, kezd az alapoknál, tanácsok itt:


[link]

2011. febr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Szerintem vidd el egy kutyasuliba, sosem késő és ott segítenek neked.

Jobb ha vizuálisan látod is, hogy mit kell csinálni.

2011. febr. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elsősorban egy kutyát nem szavakkal, hanem kézmozdulatokkal és gondolatokkal lehet irányítani.

Ha az "ül"-t tanítod neki, akkor mindig feltünően csapj az öledbe vagy szorítsd ökölbe a kezed, vagy valami, amiről fel fogja később ismerni, hogy mit kell csinálni. Tanítás közben mindig türelmes és NYUGODT legyél, és gondolj arra, hogy a kutyusnak mit kell csinálnia (én hiszek abban, hogy valamilyen szinten a kutyáink érzik a gondolatainkat...)

2011. márc. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Sajnos a kutyaiskolával csak annyi a baj,hogy a kutyámnak minden kutyábat megharap,mert nem szereti több kutya között lenni.

2011. ápr. 29. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!