Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Írországba költözés? Akkor is...

Írországba költözés? Akkor is karanténba kell rakatni, ha itthon tölti le a 6 hónapot?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem. Az oltás után mérnek egy titer értéket, utána fél év várakozás, és mehet, 72 óránál nem régebbi parazitamentesítést igazolva.

De kérdezz utána pontosan a követségnél, hogy hol tudnak hitelesített mérést csinálni, stb.

2011. febr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akkor nem kell, ha itthon előtte titer vizsgálatot csináltatsz neki.

Itt a szabályozás:


3. Az Egyesült Királyságba (Nagy-Britanniába) és Írországba, valamint Máltára történő beutazás feltételei


1. Mikrochipes megjelölés (ISO 11784, illetve 11785) vagy tisztán, egyértelműen olvasható tetoválás (2011. július 03. napjáig)

2. Egységes európai állatútlevél kiállítása

3. A mikrochipes megjelölést követően elvégzett veszettség elleni védőoltás, a származási tagország nemzeti szabályozásának megfelelően, az érvényességi idő feltüntetésével (hazánkban 3 hónapos, először oltott kölyök esetében 6 hónap, más esetekben 1 év /365 nap), de mindenképpen a 3 hónapos életkor betöltése után!)

4. A mikrochipes megjelölést követő veszettség elleni védőoltás után történő ún. titerérték meghatározás. Amennyiben az állat korábban még nem részesült veszettség elleni védőoltásban, akkor a megfelelő értékű eredmény elérése érdekében célszerű a a vérvételt a veszettség elleni védőoltás beadási dátumától számított 30. napjától elvégezni. Korábban már oltott állat esetében a vérvételt a mikrochipes megjelölést követő oltás utáni bármilyen időpontban el lehet végezni.

Megfelelő titerérték eredmény (0,5 NE/ml) esetén, a vérvételtől számított 6 hónapos várakozás, majd ennek letelte után lehet utazni.

(Ismételt beutazás esetén a titer-vizsgálatot nem kell megismételni, ha az újra történő veszettség elleni vakcinázás a vakcina gyártó által megadott lejárati idején belül megtörtént.)

5. A Nagy-Britannába, ill. Írországba történő belépés időpontjához képest 24 – 48 óra közötti időpontban (óra, perc fontos!) az Unióban széles spektrumú féreghajtó szerként engedélyezett gyógyszerkészítménnyel széles spektrumú féregtelenítő kezelés, és

6. Kullancs elleni kezelés szükséges, és ezeket óra/perc pontossággal igazolni kell az állatútlevélben. (Ezt szigorúan ellenőrzik is a belépéskor!)

Megjegyzés: az 1. pontban meghatározott mikrochip vagy tetoválás közül, a gyakorlati tapasztalatok szerint, célszerűbb a mikrochipes megjelölést alkalmazni.

Fontos követelmény, hogy a mikrochipes megjelölésnek minden esetben meg kell előznie a veszettség elleni oltást! Ha az állat korábban már oltva volt, a megjelölés után újra be kell oltani!



Az alábbiaknak megfelelõen kell eljárni Angliába való beutazás esetén.

A sorrend rendkívül fontos.


1) A kutya mikrochipes megjelölése (ISO 11784 vagy ISO 11785 szabvány szerinti microchippel).

2) Egységes EU-s állatútlevél.

3) Veszettség elleni védõoltás beadása. Lényeges, hogy a tartós megjelölés idõpõntja korábbi legyen, mint a veszettség elleni oltás idõpõntja. A veszettség elleni oltás tényét az útlevél megfelelõ rovatába fel kell vezetni. Ezt az útlevél kiállítására jogosult állatorvos teheti meg.

4) Veszettség ellenanyag szerológiai vizsgálat (veszettség neutralizációs ellenanyag titer meghatározás). A vérvételt az oltást követõ 30. napon kell végezni.

5) Ha a vizsgálati eredmény kedvezõ ( >5 NE/ml ), akkor a vérvétel idõpontjától legalább 6 hónap múlva utazás. Érdemes angol nyelvû hivatalos értesítést is kérni a vizsgálat eredményérõl.

6) Az utazás (helyesebben a határra megérkezés) idõpõntját tekintve min. 24-48 órán belüli echinococcus (galandférgesség) és kullancs elleni kezelés. A kezelés idõpontját és a készítmény megnevezését az útlevél megfelelõ rovatában fel kell tüntetni (kiállításra jogosult állatorvos).

7) A belépésnél a megfelelõ beléptetõ kapunál kell jelentkezni és nyilatkozni a kutya bevitelérõl.


Érdemes azonban folyamatosan és az utazás elõtt közvetlenül az ország hivatalos honlapján és a követségen érdeklõdni az esetlegesen megváltozott beviteli szabályokról.

[link]

2011. febr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Sokkal jobb lenne, ha itthon végeznék el, mert utána néztem a karanténnak, és valami iszonyat pénzről van szó! Meg legalább nem lenne bezárva.
2011. febr. 15. 11:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Te elolvastad amit beírtam??

Itthon elvégzik kb 20 ezerért a titer vizsgálatot, vártok fél évet és utazhattok. Ennyi.

2011. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam! Azért is írtam, hogy így "olcsóbban" megúszom. Ráadásul a kutyumat sem teszem ki akkora stressznek!
2011. febr. 16. 11:06
 6/7 A kérdező kommentje:
Olyan lehetséges, hogy pl. itthon eltölt 4-5 hónapot, akkor a fennmaradó időt kell karanténba tölteni, vagy 6 hónapot? Mert lehet, hogy sürgősen utazni kell!
2011. febr. 22. 17:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenről nem tudok. Nagyon szigorúan veszik az állat beutaztatását, ha a nagy spektrumú féregtelenítés nem óra, percre pontosan van bevezetve már akkor is kekeckednek. Szerintem nem fogod tudni kikerülni ezt. Arra az időre inkább hagyd itthon a kutyát valakire mint ott kint valami karanténállomáson...
2011. febr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!