Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya mellé szuka vagy...

Kan kutya mellé szuka vagy kan kutya lenne a jobb?

Figyelt kérdés

Van egy kan németjuhászom , nem igazán jön ki jól a többi kutyával 1-2 pajtása van a többivel meg nem foglalkozik , néha durván is viselkedik velük(ebből néha ki is alakul egy-egy konfliktus).Nemsokára hoznék haza kiskutyát , de nem tudom eldönteni szuka vagy kan lenne-e jobb a mostani mellé.Kannal az a baj , ha eléri az 1 éves kort , nem biztos hogy jól kijönnek majd egymással , bunyózni fognak és em szeretném ha valamelyik is megsérülne , és ha már hozzánk kerül az új kutya már nem szeretném elajándékozni.A szukával meg hát a tüzelés ami gondot okozhat , de azt talán könnyebben elfogadná a kutyám és be is tudnám zárni a tüzelés idejére a szukát olyan helyre ahol a kan nem fér hozzá.

Van valami ötletetek , tapasztalatotok hogy melyikkel lenne a jobb megoldás ?


2011. febr. 13. 17:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szuka jobb lenne
2011. febr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
41%

Szia! Mi pár hete vettünk a szuka kutyánk mellé egy kant nem pároztatás céljából. Múltkor láttam tüzelő bugyit kutyának ( nekem is új ) mi olyat fogunk rá adni meg lehet elzárjuk addig.


Szukát vegyél mellé, azzal jobban ki fog jönni, mert lehet egy kannal összebalhéznának, hogy kinek mi a területe stb.. Ha vesztek szukát, akkor meg ne ijedjetek ha azt látod bunyóznak a lánnyal mind össze csak játszanak. Esetleg ha nagyon harapdálják egymást és valamelyik visít akkor szétszeditek őket de ez is csak játék náluk.


Remélem segítettem..

2011. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a szuka jobb választás lenne, csak majd ivartalanítani kéne a kant is meg a szukát is:-) Így nem lesznek balesetek:-) Nekem egy szuka kutyusom volt és találtunk egy kan kölyökkutyát, nagyon jól kijönnek egymással.
2011. febr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
6%
Előző vagyok. Ne gondolkodjatok olyanon, hogy kiheréltetni a kant vagy a szukát ivartalanítani felesleges, csak tönkre teszitek őket !!! LEhet belehalnának..
2011. febr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

a tüzelőbugyi nem akadály a kutyáknak az csak arra jó hogy ne csöpögtessen szanaszét a lakásban

ha szukát választasz akkor ivartalanítasd

2011. febr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
31%
előző előtti.*****
2011. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Kant. A felnőtt kutya nem tudja milyen nemű a kölyök, míg az ivarérett nem lesz. Akár szuka, akár kan lesz, a falka sorrendet mindenképp fogják egymásközt rendezni, sérülés lehet, ha nem Te vagy a falkavezér. Azért is jobb a kan, mert nem kell a szukát elfelé zárogatni. Bár egyszerűbb lenne ivartalanítani. Szerintem a kan a jobb választás, de, ha nem túl barátkozós a kutyád, akkor azt szokták javasolni, hogy ne vigyünk mellé kiskutyát.
2011. febr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
6%
Semmi képp ne ivartalanítsd !!! meg is ölheted őket és tönkre teszed őket !!!
2011. febr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
ugyan már miért halna már bele az ivartalanításba csak jobb lenne nekik mert akkor a kan nagyon szenvedne hogy ott van az orra előtt egy tüzelő szuka....
2011. febr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%

Az az idióta semmirekellő aki azt szajkózza h ne ivartalanítsd mert belehalhat, az inkább menjen és olvasgasson ezekről a dolgokról de ne a hülyeséget ontsa magából! Az ivartalanítás rengeteg betegséget megelőz, sok esetben csökkenti a kutyák domináns és agresszív viselkedését és meghosszabbítja az életkort!


Amúgy kedves kérdező, minek neked egyáltalán még egy kutya, ha ezzel az eggyel sem bírsz? Szerintem amíg nem ivartalaníttatod és nem tudod kontrollálni a kirohanásait, addig ne vegyél mellé másik kutyát!

2011. febr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!