Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktattátok hozzá a...

Hogyan szoktattátok hozzá a kutyátok, hogy egyedül maradjon otthon?

Figyelt kérdés
Amint kilépek nyüsszög folyamatosan, és társasházban lakom, nem akarok a szomszédokkal veszekedni.
2011. febr. 14. 08:03
 1/6 aulac ***** válasza:
48%

Ahogy a nagykönyvben van írva:

1. Mozgás.

2. Fegyelem.

3. Szeretet.

Reggel legalább 1 óra intenzív futás/gyors séta, ha van kerékpározással.

Hazaérve etetés.

Ezután már nem lesz kedve/ereje nyüszíteni.

Aludni fog a lelkem mint a bunda.

2011. febr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 aulac ***** válasza:
10%

Ja, és ha nem tudod biztosítani a kutyádnak a megfelelő testmozgást, mert reggel elmész otthonról dolgozni és este térsz haza, akkor kérj meg valakit az ismerősök közül, hogy napközben sétáltassa meg.

Vagy ne tarts kutyát.

2011. febr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hasznos válasz! De nem hinném egy kölyökkutyának jót tenne egy óra futás.
2011. febr. 14. 08:30
 4/6 aulac ***** válasza:

Mivel nem írtad milyen korú, feltételeztem, hogy felnőtt.

A kölyök kutyának is szüksége van testmozgásra.

1/2 óra séta akkor is kell.

A távozásból, meg ne csinálj nagy felhajtást. Ne legyen

ügyürübügyürü, meg jajdesajnállakhogyittkelhagyjalak.

Távozáskor egyszerűen lépj ki az ajtón.

A falkavezér nem mond ilyenket a falkatagoknak, hogy:

- Sziasztok. Most elmegyek egy kicsit, de majd visszajövök.

Egyszerűen csak elmegy.

Esetleg távozáskor adhatsz neki valamilyen korának megfelelő jutalomfalatot, hogy a távozásodat összekösse a jó dologgal.

Bár, hozzáteszem, hogy a nagyon kicsi kutyák (1-2 hónaposak) igen, sírnak.

2011. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én hazahoztam a mostani kiskutyámat, ő 8 hónapos koráig volt boxban éjszaka és amikor nem voltam itthon. Ott kapott enni, ott volt a fekhelye. Annyira megszerette, h igényli h benn lehessen, az neki egy külön kis zug, ahová elvonulhat - mint a gyereknek a szobája.


Aztán jött az a rész, h bent hagytam, elmentem 10 percre, 20 percre, fél órára, 1 órára stb. Mindezt napról napra. Érdemes kivenni egy hét szabit és rááldozni az időt a szoktatásra, mert utána könnyebb lesz. Nekem nagyon gyorsan megszokta és megszerette. Soha nem volt gond. A szomszéd azt kérdezte amikor 2 hónap után összefutottunk, h nekem van még egy kutyám?? Mert ő azt hitte, h csak egy hétig volt itt vmi vendég kutya és utána visszaadtam - mivel addig hallotta csak nagyon néha a hangját.


A kiskutyámnál alapvetően az volt a cél h minél rövidebb idő alatt értse meg a szabályokat: este és amikor nem vagyok otthon alvás van, nem randalírozás. És minél kevesebbszer szabad hagyni a kutyát hibázni. Mert minél többször hibázik, minél többször hagyjuk h az általunk nem kívánt viselkedést mutassa egy kutya, annál jobban rögzül benne a rossz minta. Ellenben ha csak a jóra van esélye - mert nem hagyunk teret a rossznak - akkor meg se fog fordulni a fejében a rossz, mert számára nem az lesz a megszokott rendszer.

Ezzel a módszerrel a kutyát is és magunkat is rengeteg kellemetlenségtől és konfliktustól kíméljük meg.


Én nem akarom ezt a módszert senkire ráerőltetni. Akinek nem tetszik, nem kell alkalmazni, én csak elmondtam én hogyan csináltam...

2011. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne séta után etesd, garantáltan bepiszkít. Kaja, séta, esetleg ha van időd még, akkor otthon játék indulás előtt.

És tényleg nem szabad hazatérve egyből üdvözölni. Várd meg amíg lenyugszik és aztán köszöntsd. Plusz, fontos az, hogy eleinte csak 1-2 percre hagyd magára, és ezt növeld. De akár hányszor belépsz (amikor csendbe marad), akkor ne köszöntsd egyből.


Tudom, ne megy megy hamar és nem is olyan könnyű dolog. De lesz majd eredménye. :)

2012. dec. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!