Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az én párom írta itt pár...

Az én párom írta itt pár napja hogy eltűnt a yorki kiskutyája, s hogy mi lenne a hatékony keresés. Most én szorulnék segítségre, hogyan segíthetnék neki? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Éjjelt nappallá téve kerestük a párommal a kutyust.megtaláltuk-sajnos már késő volt-elütötte egy autó,már csak a teteme lett meg.

Azóta a párom szinte folyamatosan sír,sírógörcsöket kap,nem eszik,szinte nem alszik......a telefonját kikapcsolta,nem akar beszélni senkivel.Együtt élünk,van egy pici fiúnk,18 hónapos,vele törődik.

mit tehetnék hogy könnyebb legyen neki túllendülni ezen a tragédián?Kislányaként szerette ezt a yorkit.

vegyek neki egy másikat?nem bírom már nézni hogy mennyire fáj neki az elvesztése.


2011. febr. 14. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen csak az idő fog segíteni. Egyelőre ne vegyél neki másik kutyát, csak ha majd ő is akarja! Hagyj neki egy kis időt, hogy tóltegye magát rajta.
2011. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel sajnos nem tudsz mit tenni. :(

Nagyon sajnálom a kutyust,másik kutyát csak akkor vegyél neki ha beleegyezik ő is.

2011. febr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy 18 hónapos gyerek mellé én most nem vinnék a családba egy kölyök kutyát az biztos. Visszásan is elsülhet, h még nem gyászolta el az előzőt és az új látná kárát. Valamint egy 1,5 éves gyerek mellett nem jutna megfelelő mennyiségű és minőségű idő egy kölyökkutya nevelésére. Abban az esetben meg vagy a gyerek, de inkább a kiskutya látná a kárát, ami szocializációs problémákat, rosszaságokat stb vonna maga után.


Amit te férjként tehetsz, h mellette állsz. Érzelmileg támogatod, megpróbálom elvonni a figyelmét, még több közös programot szerveztek. Ha beszélni akar róla akkor meghallgatod, erősíted benne h nem az ő hibája volt és biztosítod róla h ebben a nehéz helyzetben is szereted. Megpróbálsz egy kis terhet levenni a válláról a gyerek nevelésben - mert az nem jó ha a gyerekkel ilyen labilis lelkivilággal foglalkozik -, így az esti játékot, fürdetést vállald át.

2011. febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ninna ♥ ***** válasza:
70%

Nekem amikor a párom cicája kiszökött az ajtón, és elszökött, akkor ő is szintúgy nagyon szomorú volt. Én akkor még több figyelmet fordítottam rá, közös programokat szerveztem, még jobban érezhette azt, hogy mellette vagyok. Nem mindenkinél működik, nálunk pl. a szex működött a legjobban. A romantikus gyertyák melletti, meghitt szex neki nagyon jót tett, olyankor tudott csak igazán kikapcsolódni. Ez nálatok nem biztos, hogy be fog válni, hiszen sír, nem eszik, nem alszik, nagyon kivan a párod. Szervezz neki egy estét, amikor gyertyafények között vacsoráztok, beszélgettek, és ha úgy alakul, és a párodnak is van kedve hozzá, akkor szeretkezzetek, mert az biztosan elterelné a gondolatait a dolgokról. Nálunk az mindig segít, mert olyankor csak egymásra tudunk koncentrálni.


Másik kutyát ne vegyél, mert ha ő még nem lépett túl, akkor nem fogja tudni elfogadni az új kiskutyát, a régit fogja keresni benne. Én felvetettem a páromnak, hogy fogadjunk örökbe egy másik cicát. Azonnal lebeszélt róla, és azóta sincs macskánk, csak kutyáink. Ő ezt másképp élte meg, nem szeretne saját állatot. Én pedig ha ne adj isten elveszíteném az egyik kutyámat, rögtön pótolnom kellene, mert én kutya nélkül nem tudok élni.

2011. febr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom...bocs hogy offolok, de ha nekem elütné az autó az egyik cicámat, a szex lenne a legutolsó dolog amire vágynék, de embere válogatja.

Kérdezőnek csak azt tudom mondani amit a többiek, esetleg kérdezd meg a párodat, szeretne-e másik kiskutyát. Ha nem, akkor az idő megoldja. Esetleg rendezhetnél neki egy kis búcsúszertartást, gyújtsatok a kutyus lelkéért egy gyertyát, vagy valami ilyesmi. Hátha megkönnyebbül kicsit a párod.

2011. febr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ninna ♥ ***** válasza:
37%
A dolog nem úgy történt, hogy egymásnak estünk, hanem szépen leültünk beszélgetni a dolgokról, és egyszerűen csak a párom el szeretett volna egy kicsit távolodni azoktól a gondolataitól, amik bántották. Neki a legjobb levezetés úgy látszik a szex ehhez, mert olyankor csak egymásra tudunk koncentrálni. Én sem ilyen lennék, a kutyám elvesztését biztosan nem tudnám én sem olyan könnyen feldolgozni, talán nekem is az utolsó gondolatom lenne az, hogy szex. De a párom ilyen, őt az kikapcsolja. Persze nagyon meghitt, romantikus volt minden, gyertyákkal, az tényleg kikapcsolta. De hát melyik ember nem tenne meg bármit annak érdekében, hogy a párja újra boldog legyen, akár arra az egy órára is.. én legalábbis bármit megtennék. Meg lehet azt is próbálni, de minden ember más, másképp vezeti le a problémáit.
2011. febr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm,aranyosan vagytok.nemrég véletlenül megláttam hogy yorki hirdetéseket nézeget.talán egy kis kutya lesz a megoldás,hiszen most már a házból is csak cigizni ment ki,pedig 5 éve nem dohányzik.
2011. febr. 14. 16:31
 8/11 anonim ***** válasza:
De a beleegyezése nélkül tényleg ne vegyél neki, főleg ne egy yorkit! Ha yorkit veszel, az csak az előző kutyát fogja eszébe juttatni, és szerintem még nem áll rá készen. Ha úgy látod, hogy jobban van, beszélgess el vele a szándékairól.
2011. febr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ninna ♥ ***** válasza:
37%

Ha nagyon nézegeti, és beszélgettetek már róla, hogy jöhetne egy másik kutyus, akkor viszont van egy jó ötletem, ami tuti beválna, főleg, ha a párod hajlana a menhelyről örökbefogadásra is. Itt nézzetek körül: [link]

Ha megtetszett valamelyik, menj el érte, fürdesd meg, rakj kis masnikat a szőrébe, készítsd fel gyönyörűvé a kiskutyát, és ha a párodnak is tetszik, fogadjátok örökbe! :)

2011. febr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
haha
2011. febr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!