Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a szökős kutyámal?

Mit csináljak a szökős kutyámal?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy már nem birok vele:(

Egyszerűen ahol tud kiszökik(kertes ház)És ha megkötöm megtalálja a módját hogy kibujon ,egy szerűen egy csavargó!Most mit csináljak vele? Ha megharap valakit vagy valaki csak sziplán fél a kutyától máris ok , hogy feljelentsenek.Már az altatáson is gondolkodtam pedig szeretem :(


2011. febr. 14. 14:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

egy szép napos hétvégén elvihetnéd egy kis kiruccanásra: parkba vagy egy nagyobb szabadtérre, ahol kedvére szaladgálhat.

Vagy egyszerűen lyuktalanítsd a kertet, minden eshetőségre figyelj..menj körbe a kertben és gondolkodj úgy mintha te lennél a kutya: hol tudnál a leghamarabb kiszökni: és kerítsd el.

Az nem megoldás ha elaltatod szegényt :(

vagy csinálj neki egy kenelt.

2011. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Foltozd be a kerítést, magasítsd, betonozd le az alját.

Én is rettegek a kutyáktól, már többször támadtak meg (legutóbb múlt csütörtökön), egyszer meg is harapott egy, és felénk (falu) rengetegszer van kinn kóbor kutya, 30.000 a bírság és elvileg a sintért is h kihívhatják, aki befogja a kutyákat, de csesznek rá a gazdák, már mi is rengetegszer telefonáltunk, úgy kellett kijönniük elém botokkal, hogy haza tudjak menni, vagy egy km-es kerülőt is képes vagyok tenni, amikor szembe jön velem egy farkaskutya gyakorlatilag csillagokat látok a félelemtől. Az utcánkba már kétszer is megharapta két különböző kutya a postást.

Nem hiszem el, hogy olyan nehéz lenne megkötni a kutyát, vagy a kerítést megcsinálni, más meg ezért retteg ha ki kell menni az utcára, főleg este, hajnalban.

2011. febr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem azért, de amíg nem volt rendes kerítés, eszembe sem jutott, hogy addig kutyát vigyek haza.

2. Az ivartalanítás, mint sok más gondot, ezt is megoldaná.

3. Arra, hogy az altatás is eszedbe jutott, inkább no comment!


Amúgy milyen fajta? Ha keverék, milyen jellegű?

2011. febr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is ilyen volt, amíg el nem tették láb alól!Hiába toldottam foldottam a kerítést, kirágta egy másik helyen.
2011. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is volt egy ilyen ebünk,illetve még meg is van,csak már nem tud elszökni.:)

Évekig szórakoztunk vele mi is ugyanazon okok miatt,mint te.A levont tanulság:semmelyik nyakörv/hám/kötési mód nem ér semmit a határozott eb ellen.Vannak kedvenc pontjai,ahol kimászik a kerítésen,ezeket kell kifigyelni(körülbelül egy időben jött rá mindig a mehetnék) és ott magasítani.Hiába ugyanolyan magas az adott szakasz métereken át,ha a kedvenc pontjára rögzítettünk egy deszkát,már nem is próbálkozott a mászással,se ott,se más ponton.Végülis elég egyszerű lett tehát a megoldás;ezt javaslom neked is:deszkát/akármit oda,ahol mindig kiszökik.Ha ásni szokott,akkor nagyobb a gond,de jó erősen végighúzott drót megteszi ott is.te tudod,milyen lehetőségek vannak nálatok.

Sok sikert!

2011. febr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
semmiképp ne altasd el, ha nem akarod a kerítést megcsinálni, mert mondjuk sok idő lenne, meg drága, akkor egy oszlophoz, vagy a teraszhoz kösd ki egy láncal a kutyát. én is ezt csinátam az ázsiámmal, miután elkezdett elszökni itthonról, a láncot nem tudja leszedni magáról.
2011. febr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
66%

Választhatsz:

Kerítés alapzat, erősítés, magasítás

Kenel

Ivartalanítás


Félek a kutyáktól, nem véletlenül, támadtak már meg, erre is sok a kóbor kutya, utóbbi időben van, hogy falkába rendeződnek, nagyon-nagyon szigorúan megbüntetném a kutyák gazdáit (az itten jegyző cseszik rá, még egy büntetést sem osztott ki, pedig van hogy a hivatal előtt kobászolnak a kutyák), mert ÉLETVESZÉLYES és félelmetes lehet egy kóbor kutya (főleg ha este kihalt utcán kajával a szatyromban megyek haza melóból). És amúgy a kutyára is veszélyes ez a kiszökés, múlt héten ütöttek el nálunk egy nagy kutyát a Fő úton (busz). Én volt, hogy szóltam a kóborló állat gazdájának, a válasz "jaj hát ő nem bánt senkit, csak néha kiszökik" lehet hogy őt nem bántja, de rám vicsorgott és jött felém egy autós mentett meg attól, hogy nekem ne jöjjön.

2011. febr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%
Ivartalanítás, és vidd ki minden nap sétálni legalább 1 órára.
2011. febr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudod a felelős gazda először mikor kutyát visz a házhoz normális kerítést csinál amit a kutya nem tud szétszedni!

Nekünk a kerítésünk le van alul betonozva, felül pedig vissza fele van a kerítés teteje hogy ne tudjon ki mászni,és így nincs olyan kutya mai kitud szökni!

A megkötés nem megoldás,az elaltatás még úgy sem. Nem való neked kutya,én úgy gondolom.

Ja és milyen fajta?

Meg lehet ha foglalkoznál vele,lefárasztanád nem lenne ilyen baj!:S

2011. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, a kerítés erősítés, kenel, ivartalanítás és egyéb módszerek mellett fontos még kertes házban is, hogy a kutyát vidd sétálni (akinek nincs ideje rá az ne tartson kutyát).

Amelyik szomszédom minden nap (legalább egyszer) elviszi a kutyáját sétálni az erdő szélére, annak még sosem szökött el az állata. De még ha több naponta viszed az is jobb a semminél.

2011. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!