Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért wc-zik a kutyám, ahogy...

Miért wc-zik a kutyám, ahogy elmegyek itthonról?

Figyelt kérdés

Amikor itthon vagyok vele, kibírna akár 10 órát is egyhuzamban, nem intézi el bent a dolgát.

Ahogy viszont elmegyek itthonról, akár csak 1-2 órára, mindig bepisil vagy bekakil, pedig előtte kiengedem a kertbe.


Felnőtt kutyáról van szó, nem kölyök.


2011. febr. 14. 15:22
 1/9 tucski válasza:
30%
szerintem bosszúból..mert ott hagytad :)
2011. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mert biztos már rajtakaptad hogy bekakil/pisil, és megfegyelmezted, (megütötted, rákiabáltál)

És azt tanulta belőle, hogy előtted nem szabad.

2011. febr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ninna ♥ ***** válasza:
Ott a pont a másodiknál. Már biztosan rajtakaptad egyszer-kétszer akár a szobatisztaságra szoktatás során kölyökkorban is, és emlékszik rá, hogy ha előtted bepisil/bekakil akkor megdorgálod érte. Így ha elmész otthonról, akkor nyugodtan pisilhet-kakilhat amit akar, mert te már nem tudod érte megdorgálni. Nagyon okosak a kutyák, hidd el..
2011. febr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak fél éve van nálam, nem én neveltem. És mivel egy alapból félős, lelkileg sérült kutyáról van szó, direkt figyeltem arra, hogy sose szidjam le vagy ne kiabáljak vele ilyenkor.

Még arra gondoltam, hogy esetleg stresszel, hogy ott hagyom. Nem tudom, hogy ez mennyire lehetséges.

2011. febr. 14. 15:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet akkor stresszel, ha ott vagy, azért nem pisil. Én is jobban szeretem az ilyet magányosan csinálni.
2011. febr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ninna ♥ ***** válasza:
A pontos okát így sohasem fogom tudni neked megmondani, viszont szerintem próbáld ki, hogy arra erősítesz rá, hogy kint végzi a dolgát, és nem a lakásban. Mint amikor szobatisztaságra szoktattad. Kint végzi a dolgát, simi, jutalomfalat. Így biztosan közelebb kerültök egymáshoz is, és a szobatisztaságot is erősíted vele.
2011. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg biztosan szorongásos tünet. Vagy túl kicsit a rangsorban a távolság, és nem állsz eléggé fölötte, ezért nem bízik abban, hogy tudsz vigyázni magadra, vagy túl erős a kötődés.


Ha félős, akkor valószínűleg inkább az utóbbi verzió igaz, bár akkor sem árt kicsit megerősíteni a dominanciádat.


És növelni kellene az önállóságát, erre tök jó a formálásos klikkerezés, de igazából bármi, ami fejleszti a probléma megoldó képességét.

2011. febr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztosan szorong!Nekünk a tacskónk csinálta párszor, mikor új helyre költöztünk vele.Bach virág cseppet kapott és 2hét alatt megnyugodott, hogy vissza fogunk menni hozzá.A kutyanem büntetésből csinál be, soha!

Csak rövid ideje van veled, fél, hogy elveszít.

2011. febr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
fokozatosan szoktasd hozzá az egyedülléthez!(indulásként egy-két perc is elég és távoltöltött időt növeld fokozatosan-úgy, hogy mindig figyelmenkívül hagyod ha izgatott viselkedéssel szembesülsz-nincs beszéd, szemkontakt, érintés és győződj meg róla, hogy amikor elmész maximálisan nyugodtan hagyod magára/segít egy kiadós pórázas séta, és az ha nem magyarázkodsz neki induláskor nem játszol vele, nem jutalmazod előtte/-a kutyatartás felelősséggel jár -egy problémás kutya befogadása meg a hozzáértést, a szabályokat, határokat és a következetes útmutatást, sem nélkülözheti, keress fel egy szakembert aki rehabbal, problémás ebekkel foglalkozik, és házhoz is jár...!
2011. febr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!