Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nincs étvágya a kutyámnak?

Miért nincs étvágya a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Van egy törpe tacskó kiskutyám, aki 2 éves, és gondok vannak az étkeztetésével. Egyszer eszik egy nap, néha van hogy kétszer, de nagyon kis könnyű ételeket adunk neki, mert mindig félünk hogy kihányja. Tehát ha egy kicsivel is többet eszik, másnap kihányja. Az étvágya se túl nagy, megszagolja a kaját, gondolkozik, egyen-e vagy nem.. Olyan "kedvetlenül" eszik. Tudom hogy a tacskókat amúgy sem szabad elhízatni, mert gerinc sérvük lehet belőle, és ő egyébként 5 kg, ami pont jó. Emésztési zavarai lehetnek?
2011. febr. 14. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mik azok a "könnyű ételek"?

Béres Minera csepp,Calopet paszta.

Ha tartja a súlyát, kizárt dolog, hogy éhezzen. Talán nektek tűnik kevésnek, amit megeszik.

2011. febr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ninna ♥ ***** válasza:
63%
A Béres Minera kutyáknak készült cseppeket próbáld meg neki adni, az étvágyjavító hatással van, én pl. lábadozáskor adtam a kutyámnak, hogy jobb étvágya legyen. Ha nem használ, akkor viszont én csináltatnék orvossal egy teljes hasi ultrahangot és egy teljes vérképet.
2011. febr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A Calo-pet paszta tényleg hasznos, itt van róla leírás:

[link]


Szerintem nem ártana, ha tartanál belőle otthon, bár az alapján, amiket leírtál, azért nem gondolom, hogy olyan nagy a baj:)

Az én kutyámnak feneketlen bendője van, az se sokkal jobb.

2011. febr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy fáj a foga vagy vmi gond van a fogával.
2011. febr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Én voltam a kérdező, sajnos itt még új vagyok, ezért arra nem jöttem rá hogyan tudnék egyesével válaszolni másoknak. Köszönöm a válaszokat, megnézem amiket ajánlottatok. A könnyű ételek alatt azt értem, hogy főtt hús, zsíradék nélküli rizs, de oda szoktam adni neki a főtt hús levét is, mert úgy tudom hogy a húsból kifőtt tápanyag abban benne van. Azt tudjátok hol vehetnék ilyen cseppet? Gondolom ilyen Fressnapf féle üzletekben nem.. Vagy igen?
2011. febr. 14. 18:35
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a foga fáj.. Bár, rengeteget játszik, imádja a labdáját, nem akarja elengedni.. Tipikus tacskó, de nem hiszem hogy a foga fáj. Egyébként megnéztem amiket ajánlottatok, elég húzós áruk van, de ha ez lesz jó neki, akkor megpróbáljuk. :)
2011. febr. 14. 18:39
 7/11 Ninna ♥ ***** válasza:
Fressnapfban szerintem még Béres Minera kutyacsepp van, de nem merem azért megkockáztatni. Állatgyógyszertárakban, állatorvosi rendelőkben szerintem tuti találsz. Esetleg rendelhetsz netről is, ott is van mindig, és kedvezőbb áron.
2011. febr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

lehetnek pszichés okai is az étvágytalanságnak...!

pl. mikor mennyit sétáltok vele és hogyan?-milyen rendszer van az életében?-milyen feladatai, munkája van a kutyának?-vannak-e problémák a viselkedésével?(bármiféle agresszió,rongálás-ugatás ha egyedül van, túlzott félénkség esetleg)

..és milyen hőmérsékletű az étel amikor megkapja és milyen húsról van szó?-mert pl. még az emberi fogyasztásra szát csirke is hormonokkal és antibiotikumokkal dúsított, fogyasztásra alkalmatlan, egészségtelen takarmány...

2011. febr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kb milyen mennyiség az, amit kap egész nap súlyra?
2011. febr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Most nem tudom mi a szitu, de ha folyton lent van a kaja előtte és mindig látja, attól is elmehet az étvágya.

Vagy, ha éppen nincs kellően lemozgatva.

Próbáld meg jobban lemozgatni és akkor adj neki, ha már látod, hogy kéri a kaját.

2011. febr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!