Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat megtaníthatnám...

A kutyámat megtaníthatnám arra, hogy belökje maga mögött az ajtót? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Másfél-két éves (sajnos nem tudom pontosan, mert úton tették ki egy zacskóban, és így nem tudjuk, mikor születhetett) törpe pincserem mindig olyan lendülettel jön be a szobába, hogy teljesen kinyitja az ajtómat. Ez eléggé idegesítő, mikor például aludni szeretnék, ő pedig szaladgál, és kelhetek fel mindig becsukni/belökni utána az ajtót.

Esetleg megtaníthatnám arra, hogy belökje maga után?

Mellesleg nagyon szófogadó kutyus és értelmes. Látszik rajta, hogy mennyire hálás.


Lehet, hogy bugyuta kérdés, de tényleg kíváncsi vagyok, hogy megtaníthatnám-e, és ha igen, hogy?


Előre is köszönöm!

16/L


2011. febr. 14. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezek az állatkák már csak ilyenek. Én a macskámnak lassan ötödik éve hiába magyarázom, hogy amikor sáros időben bejön a kertből, először üljön le az előszobában, és nyalja tisztára a 4 tappancsát, mielőtt továbbjön a lakásba. Mintha a falnak beszélnék!
2011. febr. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért egy kutya mégsem macska...


Meg lehet tanítani, bár nem tudom mennyire intelligens a kutyád.

Itt vannak tippek, a 70.oldalon pl. pont az ajtó nyitás-zárás tanítását írja le:


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. febr. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztos hogy meg lehet tanitani de szerintem tök felesleges. Amikor alszol, csukd be az ajtót, amúgyis is kell az embernek privát szféra. A kutya meg vagy bent marad amikor alszol és csöndben vár vagy kint a ház többi részében. Meg kell tanulnia, hogy nem mászkálhat mindig ahova akar, mert a fönököt zavarja.
2011. febr. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"..amikor sáros időben bejön a kertből, először üljön le az előszobában, és nyalja tisztára a 4 tappancsát..."

Ez komoly. Gratulálok. Törlőrongy mint olyan ismeretlen?

2011. febr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Két kutyám van, a másik 11 éves palotapincsi, és őt már nem igen tudom, és nem is akarom máshoz szoktatni. az éjszakával nincs probléma, mert akkor óvatosan járkálnak (mert két kutya van), és így nem nyitódik ki teljesen az ajtó. résnyire hagyom nekik.

Köszönöm nagyon a válaszokat és a linket, hasznos nagyon!

2011. febr. 15. 16:42
 6/6 anonim ***** válasza:
De igen, ismerem a törlőrongyot. Azt sem hajlandó önállóan használni. Nekem kell letörölgetni a lábait vele.
2011. febr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!