Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell panellakásban...

Tinker Bell kérdése:

Miért kell panellakásban kutyát tartani? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A szomszédunkban lakik egy nő, van egy kutyája. Már alapvetően ez sem tetszik, mert úgy gondolom, hogy kutyát panelban tartani egyenlő az állatkínzással. Szerencsétlen kutya egész délután sír, vonyít, ugat, nyilván nincs itthon a gazdája, nem foglalkozik vele, nem sétáltatja. Nem csak a hangok miatt, hanem az elveim miatt is nagyon zavar. Mit lehet tenni, hogy ne szenvedjen az a kutyus? Tehetek én bármit is szomszédként?
2011. febr. 15. 08:19
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
71%
Ha nagyon ráérsz egész nap a nyüszítést hallgatni, akkor akár beszélhetsz is a szomszédoddal, hogy néha szeretnéd kivinni a kutyát te, mert úgy látom annyira kutyabarát vagy.
2011. febr. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
68%

Részben egyetértek Veled.

Az viszont, hogy a kutya lakásban tartása állatkínzás, szerintem butaság. Sokkal sajnálatra méltóbb az a kutya, aki egy kertbe kivágva éli az életét.

Az, hogy a kutya sír a lakásban, a gazdi hibája.

Nyilván nem azért sír, mert annyira akar sétálni, hanem stresszel, amiért egyedül kell lennie.

Mond meg a gazdinak, hogy a kutyája sír. És hogy olvassa el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét, és próbálja meg betartani, amit erre vonatkozóan leírnak benne.

2011. febr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
100%

vidd el néha sétálni, ennyit tehetsz! :-) akkor jó kapcsolatod lenne a szomszéddal és segítenál a kutyán is... vagy átvinnéd magadhoz néha délutánra és játszanál vele.


alapesetben nem állatkínzás, mert rengeteg kutya nem való kintre, és a kutya ott szeret lenni, ahol a gazdája van.

2011. febr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:

Nem érek rá annyira, csak tudod van egy öcsém aki suliba jár és hamar itthon van. Ő mondta, hogy már kora délután is ez megy. Mindemellett amikor hazaérek a munkából, akkor is sír és jelzem ez 6 után van!


Gondoltam, hogy lesz egy ilyen észlény aki osztja azt ami nincs neki!

2011. febr. 15. 08:38
 5/58 anonim ***** válasza:
33%
utolsóval abban az esetben értek egyet állatkínzás terén, ha egy yorkiról vagy valami kis vacakról beszélünk. egy kistermetű kutyának tényleg jobb lakásban, de nálunk a szomszéd tömbben van egy nő, akkinek bernáthegyije van 50 m2-en! azért az már durva! szegény kutya olyan nyomorékul jár, és olyan elhízott meg izomtalan... na, az már állatkínzás. sztem beszélj a szomszédoddal, h ez téged zavar. amúgy mekkora kutyája van?
2011. febr. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
20%
bocs, nem az utolsóval nem értek egyet, addigra írtak. hanem szellőlánnyal.
2011. febr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat! Arról viszont nem tudtok meggyőzni, hogy állatkínzás-e vagy sem. Ne mondja nekem senki, hogy teljesen normális dolog egy kutyát 60 m2-en tartani úgy, hogy a gazdi nincs is otthon egész nap.


Gondoltam már én is a sétáltatásra, de mivel dolgozok én is nem megoldható. Éppen azért nincs itthon állatkám, mert nem tudnék vele foglalkozni.

2011. febr. 15. 08:42
 8/58 anonim ***** válasza:
83%

Szellőlány: Tudod az én kutyám is "ki van vágva" az udvarra. (no ne szó szerint értsd)

Hogy miért? Mert nagytestű berni pásztor, és egyébként sincs esze ágában sem bejönni a lakásba. Ha néha be is szalad, nem érzi jól magát, melege van! Vigyázz, hogy miket írsz le.


Kérdező: Tényleg jó ötletnek tűnik, ha tudnátok segíteni a kutyus sétáltatásában, és még jóban is lehetnél a szomszédban. Esetleg az öcséd?

2011. febr. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom milyen kutyáról beszélünk, mert még nem láttam a gazdit sétáltatni....


A hangjából ítélve nem egy zsebkutyáról van szó, hanem egy közepes termetűről.


Fölöttünk is lakik egy kutyus, de annak még csak a nyikkanását sem szoktam hallani.

2011. febr. 15. 08:44
 10/58 anonim ***** válasza:
79%
Ha szerinted a kistermetű kutyák csak "vacakok", akkor nincs több mondandóm számodra.
2011. febr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!