Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agility pálya. De hol? És hogyan?

Agility pálya. De hol? És hogyan?

Figyelt kérdés
Szegeden van agility pálya? Ha igen hol? Fizetős? Minden választ előre is köszönök!!!
2011. febr. 15. 20:14
 1/10 IGCM ***** válasza:

Itt van elvileg:

tanfolyam kell hozzá,hiszen ha nem tudja az alapvető parancsokat a kutya akkor agilityzni se lehet vele.

Fizetni ma már mindenért kell :D

[link]

2011. febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ? És én valami hétköznapi tárgyakból tudnék készíteni? Tippek, ötletek? Előre is köszi!!!
2011. febr. 16. 12:09
 3/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
0%

Slalom pályát tudsz készíteni ha egy hosszú deszkára rászögelsz kb 10 db WC pumpát nyéllel együtt.

Ha van a közelben kútgyűrű több egymáshoz illesztve akkor már meg is van a kúszó folyosó (bár ebben a kutya állva végig szalad).

Libikókát meg úgy: ha van zsaludeszka,ami jó hosszú akkor egy bakra felrakod, hogy az egyik vége a földön legyen.

2011. febr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Az otthoni sufni-tunningos agilityvel nagyon el lehet rontani egy kutyát. Soha nem fog rendesen végigmenni egy pályán és a felvezető sem fogja tudni irányítani. Ráadásul balesetveszélyes a kutya számára.
2011. febr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébiránt lehet, de túl sokat ne várjál az otthoni hopszizgatástól - a tapasztalat az h szakszerű segítség nélkül hamar sikerélmény nélkül maradsz és a kutyát is elkedvetleníted. Az agilitynek nem az a lényege, hogy a kutya át tudja ugrani az akadályt - hanem 1. hogyan ugorja meg és 2. közben a gazdi hogyan hova tud helyezkedni, hogy a következő akadályra való rávezetésnél segítse a kutyát. Én azt mondom, hogy mindenképp keress fel egy kutyaiskolát, ha agilityzni szeretnél.

Ráadásul az akadályok tárolása, mozgatása nem egyszerű, arról nem is beszélve h nem kétfillér egy akadálysor.

Otthon max. ugrót tudsz csinálni, olcsón tudsz csinálni szlalomot villanypásztor tartórudakból (500/db) (de ha nem ismered a különböző szlalom tanítási módszereket, gyorsan elkedvetlenedsz, ill. a kutyát is elkedvetleníted...a szlalom az egyik legnehezebb akadály... Amiket zsuzsabazsa írt, azokat nem ajánlom, mivel balesetveszélyesek. Az agilityben nagyon fontos, h biztonságosak legyenek az akadályok...és h a felvezető tudja h hogyan vigye föl/át a kutyát, h a kutya se sérüljön!!

2011. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát nem szeretném elrontani a kutyámat. Úgyhogy még nem tudom, hogy lesz az agilityzés. Majd akkor apportírozunk. De köszi mindenkinek a választ.
2011. febr. 20. 15:05
 7/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

21:55-nek

Először én is a w.c pumpás megoldással tanítottam a kutyámat szlalomozni. Azért ajánlottam. Miután már az iskolákban is beszerezték a szabványt utána már azon csináltam.

De ha valaki netán otthon akarja megtanítani a kutyáját azért írtam le, hogyan tudná megcsinálni.

2011. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szegeden nincs agility, legközelebb Kecskeméten van ;)

az otthoni "ügyeskedéseket" én sem ajánlom

2011. okt. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szegeden lesz agility. Papp Ritát kell keresni.
2011. okt. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ajjaj. Ezt a Deszkás Wc pumpás, betongyűrűs megoldást semmiképpen NE próbáld ki!Ha szereted a kutyádat, ami pedig feltételezhető, ha foglalkozni szeretnél vele. Én már sajnos láttam olyan kutyust, aki nem szakszerűen elkészített "pályán" gyakorolt. Helyette csináltass akadályt, amire van garancia, és szakértelem áll mögötte.

[link]

Itt mindent megtalálsz ami csak kellhet egy agility pályához.

[link] pages/akadalyok.html

2012. nov. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!