Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hós kölyökkutyám mindig...

4 hós kölyökkutyám mindig szétszedi a lakást, mire hazaérünk. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
3 hétig voltunk vele otthon, akkor is elmentünk otthonról először kevesebb, utána több időre, de a 8-10 órát nem viseli valami jól. 4 kor kelünk, irány a melo, max 20 perc jut reggel a sétára, de 2 kor otthon vagyunk. Még csak párszor hagytuk így egyedül, de minden alkalommal rombolt, amit csak tudott. Nem akarjuk kicsukni a szobákból, mert akkor kicsi lenne az élettere, és úgyis megtalálná, mit lehet tönkretenni. Verni nem szoktuk, és tudja, hogy rosszat csinált, mert amint beljebb megyünk a lakásban, már lapít, és sunnyog. Aztán farokcsóválva jön "bocsánatot kérni".
2011. febr. 15. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Amikor én hazahoztam a mostani kiskutyámat, ő 8 hónapos koráig volt boxban éjszaka és amikor nem voltam itthon. Ott kapott enni, ott volt a fekhelye. Annyira megszerette, h igényli h benn lehessen, az neki egy külön kis zug, ahová elvonulhat - mint a gyereknek a szobája.


A kiskutyámnál alapvetően az volt a cél h minél rövidebb idő alatt értse meg a szabályokat: este és amikor nem vagyok otthon alvás van, nem randalírozás. És minél kevesebbszer szabad hagyni a kutyát hibázni. Mert minél többször hibázik, minél többször hagyjuk h az általunk nem kívánt viselkedést mutassa egy kutya - főleg kontroll nélkül -, annál jobban rögzül benne a rossz minta. Ellenben ha csak a jóra van esélye - mert nem hagyunk teret a rossznak - akkor meg se fog fordulni a fejében a rossz, mert számára nem az lesz a megszokott rendszer.

Ezzel a módszerrel a kutyát is és magunkat is rengeteg kellemetlenségtől és konfliktustól kíméljük meg.


Én nem akarom ezt a módszert senkire ráerőltetni. Akinek nem tetszik, nem kell alkalmazni, én csak elmondtam én hogyan csináltam...

2011. febr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Unatkozik, stresszes...lesz ez még jobb is..most kell, hogy fogat váltson.

Meg kell tanítani egyedül maradni, ráadásul ez elég sok idő egy egy kölyöknek. Millió játékkal, felváltva, hogy ne unja meg. 3 naponta csere, 10 db 3 napig, majd váltás. Nem tudom, hogy szoktattátok, de úgy kellene, hogy kis időkre kimenni az ajtón, várni, majd be, nincs üdvözlés....majd, ha lenyugodott. Így növelni az időt.

Olyan z, mintha egy kisiskolást magára hagynál...Ő is kutakodna. :)

2011. febr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A miénk is néha rombol(t), remélem írhatom a múlt időt.

Bár a viselkedésproblémát nem igazán oldottuk meg, inkább megelőzöm a bajt.

Nálunk a konyhaasztalról szedett le mindent amit elért meg egy alacsonyan lévő nyitott szekrényt rámolt ki.

Az asztalon nem hagyok semmit, a szekrény elé pedig egy széket teszek.

Kicsit macerás, de eddig bevált.

Valamint lehetőség szerint előtte futtatom, enni kap, vagy valami rágcsálnivalót ( botot, labdát ) és sokszor a rádiót is halkan bekapcsolva hagyom.

2011. febr. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

egy kölyök még nem tud egyedül lenni 8-10 órára nem képes visszatartani a vizeletét, székletét sem-törödést, hozzáértést, szabályokat, és számára elegendő mennyiségű és minőségű sétákat igényelne, főleg reggel...

ami fontos, hogy nyugodtan hagyjuk otthon(ebben segítene pl. a hosszabb reggeli séta!és az ha a gazdik nem idegesen rohannak dolgozni:-) és nyugodtan érkezünk haza-minden izgatott nyugtalan viselkedésformát egyszerűen figyelmenkívül hagyunk, így erősíthetjük a békét, a nyugalmat otthonunkban

2011. febr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Vidd el kutyaiskolába.

Neveld meg!

2011. febr. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

Mi is sok-sok játékkal oldottuk meg.

Szombaton hazavittük a kutyit, és sajnos úgy adódott, hogy hétfőn már 8 órát egyedül kellett lennie.

Mivel elég apró babakutya volt, párom lekerített neki egy részt a szobából, ott volt egész nap a játékaival, meg az egyéb kis kacatjával. Vagy a rádiót, vagy a tv-t mindig bekapcsolva hagytuk neki, és kapott egy kutyapelust, amire odamehetett üríteni, ha már nem bírta. Mikor hazamentünk, látszott a szemein, hogy egész nap szunya volt. :)

Aztán szép fokozatosan nagyobb teret kapott. Kb 4 hete volt már nálunk, mikor napközben kitettük a konyhába, ahol minden elérhetőt elpakoltunk, és az volt az első szabad mozgástere. 2-3 hónappal később kinyitottuk az egyik szobaajtót is, így már 2 helyiség az övé volt. Persze mindenhol igyekeztünk úgy elpakolni, hogy ne érjen el szétszedhető dolgokat. Talán összesen 2x jöttünk úgy haza, hogy szétszedett valamit, akkor "körbevezettem a viharzónán" leszidtam, és bezártam a helyére kb 20 percre, és amíg pakoltam el, folyamatosan veszekedtem vele, hogy milyen rosszat csinált.

Már elmúlt 2 éves, és a játékaihoz még mindig nagyon ragaszkodik. Eddigi rekordja, amit egyedül töltött szegény, az 36 óra volt, mert lerobbantunk az autópályán, és nem tudtunk szegényhez hazamenni. (Mielőtt bárki lefikázna) Ez idő alatt sem bombázta szét a lakást.

2011. febr. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

"körbevezettem a viharzónán" leszidtam, és bezártam a helyére kb 20 percre, és amíg pakoltam el, folyamatosan veszekedtem vele, hogy milyen rosszat csinált.



És szerinted értette h miért kap lecseszést??

A kutyáknál bizonyított h ilyen mértékben, ekkorra időbeni eltolódással nem képesek okot okozattal társítani. Ha "szégyellte is magát", ami sunyításban, lapításban és bánatos nézésben merül ki, az azért volt mert érezte rajtad h mérges vagy rá. De azt már nem tudta h miért. Az ilyesfajta lecseszéseknek semmi értelme....

2011. febr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azt nem írtam sehol, hogy értelme volt, mert emlékezett rá, vagy ilyesmi.

Bezártam, hogy tudjak tőle pakolni, közben meg folyton magyaráztam neki, hogy milyen káoszt csinált. Nem kiabáltam, nem ütöttem meg, csak magyaráztam. Én megnyugodtam, ő meg elvolt a helyén.

De gondoltam, hogy lesz valami, amibe valaki bele tud kötni. Ez az oldal már csak ilyen...

2011. febr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Miért kell mindenen megsértődni?

Leírtam, mert lehet h valaki ezt még nem tudja, és nehogy azt higgye hogy ha bezárja és veszekszik a kutyával h milyen rosszat csinál, majd abból a kutya megtanulja h azt nem szabad. Mert ez nem így van. Nem a megbántás volt a cél.... de látom itt már építő kritikát sem lehet mondani mert mindenki mindenen megsértődik, személye elleni támadásnak veszi.

Peace :o)

2011. febr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem sértődtem meg, ahhoz egy kicsit nagykislány vagyok már :D
2011. febr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!