Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves kutyám habosat hány és...

2 éves kutyám habosat hány és mellette sárga színű folyadék (gyomornedv? ). Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Ha hosszabb útra megyünk kocsival, akkor ideges, de hányni nem hány, 2napja volt egy ilyen utunk, de akkor nem hányt csak ma. Már reggel is hányt kb 3 kupacot, meg most is kb megint 3at. Nem büdös a hányás. Csak a lakásban háűny, lent az udvaron nem. Semmi olyat nem evett, amit eddig ne evett volna meg hányás nélkül. Nem iszik, nem tudom, hogy adjak-e neki enni? Köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 16. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem a stressztől (út) megnövekedett a gyomorsava, aminek jelei nem közvetlenül az út után jöttek elő hanem később.

mérj egy lázat, ha normális a hője, van étvágya ha megkínálod, és iszik is, a kedve rendben, akkor nem kell orvos. tapogasd át azért, főleg gyomortájékon, ha nem kemény a hasa, hanem puha, nem fáj semmi, akkor szerintem nincs vész.

etesd meg, a stresszt kiváltó tényezőt pedig fokozatosan szüntesd meg.

eleinte csak ültesd be a kocsiba, ha ez már megy neki indítsd be az autót, ha ezen is túl vagytok, menjetek egy rövid kört. s így tovább. ha megérzkeztek a célhoz, legyen játék a kiszállás után, erősítsd meg benne hogy az utazás jó dolog. :)

2011. febr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem gyomorégése van . Ma meg én még holnap sem adnék neki semmit, h kiürüljön a gyomra aztán csak rízs v táp a lényeg h valami kimélő, könnyen emészthető legyen .

De ha nem múlik el , orvos !

2011. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kutyámnak is ez volt. Igaz nem stressztől, hanem szimplán sok volt a sava és reggelre hányt mindig sárga habosat.

A doki azt mondta, hogy esténként kapjon száraztápot, az felszívja neki. Nálunk bevált.

2011. febr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vizet mindenképpen kell kapnia, mert kiszárad. Háztartási kekszet szokott kapni ilyenkor a mi kutyánk, annak kicsi a cukortartalma, vagy nyákosra főzött rizst. elég hasproblémás a kutyánk, sokat szaladgáltunk dokihoz vele.

Viszont volt, hogy mandulagyulladása volt, akkor hányt nyúlós habos fehér valamit. A sárgás hányás inkább savtúltengésre utal.

Ha 3 nap alatt nem múlik el, akkor doki, mert gyomorfertőzése is lehet.

2011. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!