Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik le az emberek a...

Miért nézik le az emberek a keverék kutyásokat és fordítva?

Figyelt kérdés

Nem egyszer hallottam, olvastam, tapasztaltam, hogy lenézően kérdezték, vagy írtak keverék kutyáról ill. fajtatisztáról.

Tehát miért fáj egyeseknek, hogy valaki kiállításokra jár, és díjakat nyer a fajtatiszta kutyája, és miért fáj a másiknak, hogy valakinek meg keverékje van?

Kutya kutya. Nem ?


2011. febr. 16. 14:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én speciel jobban szeretem a keveréket. :-)
2011. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem is neveztek már sznobnak, mert a fajtiszta boxer kutyusom kategóriagyőztes lett a kiképző klubban... Minden kutyát lehet egyformán szeretni
2011. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert a keverék tulajdonosok irigyek , a fajtatiszta tulajdonosok meg sznobok és lenézik a keverékeket.(ez persze csak azokra vonakozik akik szidják a másik oldalt, a többiekre nem)
2011. febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nincs külömbség, imádok minden kutyát, előző kutyámat utcáról fogatuk be, mostani kutyám tenyésztőtől van. De a következő kutyám menhelyről lesz!
2011. febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%
Én nem nézem le a fajtiszta kutyásokat, csak nem értem meg, hogy lehet többszázezret adni 1 kutyáért, amikor tele vannak a menhelyek. Amúgy is nemlétezik olyan, hogy fajtiszta kutya, hisz mindennek a farkas az őse, egyedül az ami fajtiszta, a többi keverék. Az biztos, hogy jó üzlet a tenyésztőknek.
2011. febr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy gyönyörű fajtiszta ónémetjuhász, és egy németjuhász keverék van, az egyik kennelből, a másik menhelyről... nem értem én sem, miért szidják egymást a kutyások. Sejtelmem szerint nem a kutya a fő téma, hanem a szokásos emberi intelligencia ilyen téren...
2011. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Persze az össze kutya FAJtiszta, de én FAJTAtisztát írtam.


:-D

2011. febr. 16. 15:26
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

"csak nem értem meg, hogy lehet többszázezret adni 1 kutyáért, amikor tele vannak a menhelyek"


Úgy hogy van akinek speciális célra kell. Én agilityre vettem a borderemet. Nem csak hopszizgatni akarok vele, hanem versenyezni, és nem titkoltan, eredményesen.

De emellett van egy menhelyi keverékem is. :o)

2011. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
nézd nekünk két golden retriever-ünk van imádom őket de én megfogadtam hogy az első kutya ami igazán csak az enyém lesz az keverék lesz egy menhelyről :)
2011. febr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 xnorkax ***** válasza:
100%
Szerintem mindkét tábor (már ha szidják egymást) úgy hülye, ahogy van. :D Mindenkinek a saját dolga, hogy milyen kutyát tart. Nekünk volt már fajtatiszta, volt már keverék is. És számomra egyenrangúak. Mindkét féle kutya ugyanúgy szeretett bennünket és mi is ugyanúgy szerettük. A jövőben szeretnék egy ausztrál juhászkutyát vagy egy border collie, de emellett egy vagy két menhelyit is. ;D Szóval ennyi a véleményem.
2011. febr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!