Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanithatnam meg a 8...

Hogy tanithatnam meg a 8 honapos labrador retriever kutyamat arra, hogy rendesen setaljon?

Figyelt kérdés
Mar nagyon sokat vittem setalni de egyszeruen nem birok vele ,ha meglat egy embert,macskat,kutyat vagy akarmit rogton futni kezd.Nem tudom mit csinaljak mar annyit probaltam tanitani de hiaba.Nagyon akaratos kutya.
2011. febr. 16. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
fújtós nyakörvel próbáld
2011. febr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
aha. folytó nyakörv az jó ötlet. és ha még csak 8 hónapos, akkor könnyebben tudod tanítani akármire. nyilván erősebb vagy egy kölyökkutyánál, így ha elkezdene futni valami után, akkor csak rántsd meg egy kicsit, ha még húz, akkor csak rángasd. attól nem lesz baja. és így előbb-utóbb megtanulja hogy kell rendesen menni. én is így tanítottam rendesen sétálni a közép ázsiaimat. :)
2011. febr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Hát nekem is akad ilyen gondom. A fojtónyakörvvel bizony képes lenne kinyírni magát, ugyanúgy megy vele, utána meg ott öklendezik!
2011. febr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Ilyen sokkoló-szerű szerkezetet szoktak a kutyára szerelni. Nem tudom pontosan mi a neve, de vaterán láttam, nem is túl drága (6-7000 Ft). Ha rosszat cselekszik a kutya, kap egy kis elektosokkot, aztán majd lesz ideje gondolkozni.
2011. febr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

URAM ISTEN! Hol éltek ti? Egy 8 hónapos labradorra fojtónyakörv, meg elektrosokk? Volt már nektek egyáltalán kutyátok? Az eszetekbe sem jut, hogy esetleg megneveljétek azt a szerencsétlen kutyát, valamint a rendezzétek a rangsort?

Nyilván nem véletlenül nem tudod letiltani a kutyádat semmiről, ha téged magad alá sorol. Miért engedelmeskedne egy rangsorban alatta lévő egyednek?

Bár a nevelésről már akkor kellett volna tanulnod, amikor még meg sem volt a blöki, de még most sem késő, olvasgass, pl ezt: [link]

2011. febr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
második vagyok. pont arról pofáztam én is, hogy ha a kutya nem akarja azt csinálni, amit a gazdája akar, akkor rángatni kell és jön. a sokkolót felejtsd el! az állatkínzás. de amúgy attól hogy 8 hónapos, simán lehet rá folytónyakörvet rakni. ha azzal is húz, hát vessen magára. majd megtanulja. de hidd el, ha azt csinálod, amit leírtam, normálisan fog menni a kutyád :)
2011. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell rángatni. Nem, nem kell fojtónyakörv. Főleg nem egy labradornak.

Egy jó megoldás lehet, hogy amint elkezd húzni, egyből megfordulsz vele és séta az ellenkező irányba. Ha megint húz, ugyanez, újra és újra. Ebből megtanulja, hogy csak akkor juthat előre ha nem húz. Végtelenül unalmas lesz, hogy csak keringtek a házatoktól pár méterre, és lehet hogy el fog tartani akár egy-két hétig is, de célravezető. Viszont a helyes rangsor felállítását, ezzel sem lehet megkerülni.

2011. febr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!