Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt mindenki csak ivartalaníto...

Itt mindenki csak ivartalanított kutyákkal tud a kiképzésben célt elérni?

Figyelt kérdés
Folyton azt olvasom, : ha morog a kutya, ivartalanítsd. Ha a kan a tüzelő szukák után sír és vonít, ivartalanítsd. Akármilyen probléma adódik akkor mindig az ivartalanítást javasolják. Senkinek nincs vér a pucájában, hogy egy ivaros kutyát annak rendje és módja szerint fegyelmezzen? Nem arra vagyok kíváncsi, hogy mert ne fedezzen.
2011. febr. 17. 01:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy van-e valakinek vér a pucájában vagy nincs. A legtöbb esetben az ivartalanított kutyákkal könnyebb bánni, ez tény. Persze maga az ivartalanítás nem feltétlen oldja meg a problémát (ha mondjuk már berögzült a rossz szokás, pl. szökdösés, akkor hiába ivartalanítják a kutyát, ugyanúgy szökni fog), nevelni is kell természetesen, de sokkal könnyebb lesz. Ha nem tenyészkutyáról van szó, akkor annak meg úgyis "fölösleges" úgymond ivarosnak lennie, azon kívül, hogy az ivartalanított kutyák nem bolondulnak meg a tüzelési időszakban, még egy csomó betegség is megelőzhető. A komoly tenyésztők valószínűleg nem itt fognak kérdezősködni, szóval aki az ilyen jellegű problémájával ide ír, az akár nyugodtan ivartalaníttathatná a kutyáját, csak segíthet.
2011. febr. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Tyler913 ***** válasza:
Egyebkent erdekes,de nekem is ez jott le a hozzaszolasok tobbsegebol.Vilagos,hogy az ivartalanitas sok elonnyel jar,de pl. en nemsokara kapni fogok egy kan kolykot,es gondolkodom,hogy ivartalanittassam-e majd,vagy sem.Lakasban lesz tartva,nem szokhet sehova es nem is csinalhat senkit fel,igy kicsit ugy erzem,az ivartalanitassal valahogy a konnyebb,"meguszos" utat valasztanam a neveleseben.
2011. febr. 17. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

A legtöbb embernek nincs hozzá elég ideje, energiája, türelme meg eggyálalán affinitása, hogy egy domináns kannal küzdjön. Tehát egy átlag gazdinak kézenfekvő az ivartalanítás, főleg, hogy egy átlag gazdi nem fedezőkant tart, tehát felesleges, hogy ivaros maradjon.

Nekem egy 60+ kilós überdomináns ivaros kanom van. Nem mondom, hogy egyszerű volt, de most van egy kedves, kezelhető, jól szocializált kutyusom, akit gond nélkül merek más kutyák közé vinni, laza pórázon sétál mellettem, elengedhetem a kutyafuttatón vagy a mezőn. De mire eljutottunk idáig, az akkora idő, energia és anyagi befektetésembe került, amit nem mindenki hajlandó felvállalni. Csak a kutyaiskola már 100000 forint felett jár, míg a legtöbben a kiskutyáért sem hajlandók ennyit fizetni. És mégegyszer: hogyha egy kutya nem fedezőkan, akkor semmi értelme megtartani a golyóit, mindenkinek könnyebb úgy. Minek feleslegesen küzdeni?

2011. febr. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

szia!


Én is így érzem, manapság nagy divat lett ajánlgatni az ivartalanítást. Nekem mindig kanjaim voltak, igaz, velük nem volt olyan nehéz: tacsikeverék, spániel, beagle, és most mudi. Egyik sem volt ivartalanítva, és azt hiszem, ezután sem fogom a kutyáimat. Igaz, nem is szöktek el soha s szukákhoz, de ez csak megfelelő kerítés és nevelés kérdése. Szerintem. És nem híztak el, nem hullott ki a szőrük a hormonhiánytól. Igazi kutyáim voltak, igazi kanok, és lehet(ett) velük bírni.

Az mondjuk igaz, hogy születésemtől kan kutyák vesznek körbe, már beleszoktam a viselkedésükbe. Szuka nem is kellene.

2011. febr. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Persze azt aláírom ha egy kutyát azért ivartalanítanak ki mert, valamelyik fajta szökdösős a szukák után, de a nagy többségben nem.

Meg valamelyik szervi betegségből.( a prosztata betegségekre gondolok).

Az is rendben van, hogy a szukák ne elljenek.

De az nem fér a fejembe, hogy csak azért kell egy kant ivartalanítani, mert jobban képezhető.

Ezt én felesleges dolognak tartom, hovatovább állatkínzásnak.

Régebben sem ivartalanítottak kanokat és csodálatos kiképzési eredmények születtek.

Szerintem ez hozzáállás kérdése.

2011. febr. 17. 10:36
 6/21 A kérdező kommentje:

Mondom, nem a tenyésztésre vagyok kíváncsi, hanem a kiképzésre.

Egy páran előttem jót mondtak. Tetszett. Úgy látszik nem csak nekem tűnt fel a dolog.

2011. febr. 17. 10:40
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

Kérdésed elég provokatív bár nyilván ez volt vele a célod.


Sajnos Magyarországon minden egyes fórumot fel kell használni az ivartalanítás népszerűsítésére, mert az emberek nagy része ezt még mindig ördögtől való dolognak tartja, és ha a viselkedésben tapasztalható változás az az érv amivel sikerülhet, akkor azzal.

Amíg az országban milliós nagyságrendűre tehető a kóbor kutyák száma, a gyepmesteri telepeken évente több százezer kutyát altatnak el, addig nem kérdés, hogy a tenyészállatokon kívül minden kutyát ivartalaníttatni kellene.

Lehet keménykedni, hogy "elég vér van a pucámban", hogy egy ivaros kant megneveljek, de kinek akarsz ezzel bizonyítani, és mit?

Volt már itt jó pár olyan kérdező, az "én nem ivartalaníttatom a kutyámat, mert jólnevelt meg nem szökik ki" típusból aki csak nyüsszögött, hogy Fifike 8 kutyát fialt és most mit tegyen velük. Persze a kan, az nem fogja a kölyköket hazavinni, csak lehet hogy egy ismeretlennek szerez némi kellemetlenséget.

Nem értem egyébként az érvelésedet sem: ha egy kutya problémás és amiatt ivartalanítják akkor OK, ha nem akkor már állatkínzás. Hogy is van ez?

2011. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%

Egyetértek Z.O.L.-lal. Ha teljesen őszinték akarunk lenni, egyáltalán nem biztos, hogy az ivartalanítástól könnyebb lesz a nevelés, sőt nálunk például kifejezetten gondot okoz, hogy ivartalan, ha tehetném visszarakatnám azt a golyót :)


De jelenleg annyi a felelőtlen állattartó, és annyi a miattuk sanyarú sorsra jutott kutya, hogy ha bármilyen érv segít abban, hogy ivartalanítsák, akkor bármilyen érvet fel kell hozni. Ha a viselkedésproblémája miatt a gazdi kapható az ivartalanításra, akkor ez az út a meggyőzéséhez.


Szukáknál más a helyzet, ott egészségügyi szempontból is mindenképp javasolt az ivartalanítás.

2011. febr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

ZOI:


Nem értetted a kérdést.

Az, hogy a szukákat ivartalanítani kell az rendben van.

De a kanokat miért kell?

Ha szuka ivartalanított akkor egyértelmű, hogy kölykök nem lesznek.

A kérdés nem provokatív.

Ha meg a kutyának viselkedési problémája van az nem a gazda hibájából van? Mivel nem megfelelően fegyelmezi a kutyáját.(ez utóbbi a kitty-nek szól).

Én valahol gyengeségnek tartom azt, hogy akkor tud valaki a kan kutyájával,kiképzésben célt elérni, ha kiherélteti.


Jobb kutyasulikban a kan kutyák egymás mellett fekszenek a közömbösítés gyakorlásánál és egyik sem herélt.

Ez mind a fegyelmezésen múlik. Nem?

2011. febr. 17. 12:42
 10/21 anonim ***** válasza:
Dehogynem! Igazad van ebből a szempontból. De ha megfigyeled, itt nem éppen azok a gazdik vannak, akik valaha eljutnának agyban odáig, hogy közömbösítsék a kutyájukat, meg egyáltalán ilyenekkel foglalkozzanak, viszont hátha ezzel az ürüggyel rávehetők az ivartalanításra :)
2011. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!