Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap a férjem hozott egy...

Tegnap a férjem hozott egy kiskutyát, nem tudom hogy jó lesz-e nálunk neki. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 4, és 1 éves fiaink, a pici féltöle pedig csak játszani akar vele a kutya.Még kölyök, nem igazán tudom eldönteni milyen fajta, olyan mint egy yorki, vagy shih tzu. Albérletben lakunk, és sokat vagyunk távol. A kutyát pedig nem lehet egyedül hagyni mert folyton vonyit. Magunkal sem tudjuk elvinni. Mit csináljak a nagyobbik gyerek 1 nap alatt megszerette, elajándékozzam? De sajnálom, mert nagyon aranyos.
2011. febr. 17. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Hát ilyen hozzáállással igen! Ajándékozd el egy szerető, hozzáértő, vagy hozzá érteni akaró gazdinak, aki állatbarát!
2011. febr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat vagytok távol, akkor inkább keressetek neki egy olyan helyet, ahol tudnak vele eleget foglalkozni.

Egy kutyára időt-, és pénzt kell szánni, szerintem a 2 gyerkőc, és az albérlet mellett ezeket nehéz biztosítani.

2011. febr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát, erre egy kicsit alaposabban fel kellett volna készülni, elég nagy meggondolatlanság volt a férjedtől, hogy csak úgy beállított vele. Főleg, hogy időtök sincs rá, hogy foglalkozzatok vele, egy pici kutyával sokat kell foglalkozni, de szerintem mivel van két gyermeketek, ezt nem kell megmagyarázni. Amúgy miattuk, mármint a gyerekek miatt nagyon oda kellene figyelni a kutya nevelésére, nehogy bajt csináljon.


Tehát én így a leírtak alapján inkább az elajándékozást javaslom, mert persze, aranyos, imádni való, de ennél fontosabb, hogy a kutya és a gyermekeid érdekét nézd, alaposan átgondold, hogy mit tudsz vállalni és mit nem.

2011. febr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Itt nem ahozzáállásal van baj, hanem az idövel, hogy hogyan kellene beosztani. Amugy állatbarát vagyok. Imádom ezt a kutyát de nincs rá idöm.
2011. febr. 17. 10:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt mondják az okosok, hogy gyerek mellé csak úgy szabad kutyát vinni, ha vagy a gyermek, vagy a kutya elmúlt 3 éves.

Nálatok van otthon egy egy éves kissrác, meg egy pár hónapos kölyök kutya. Nem a legjobb párosítás, de ti tudjátok.

Az meg tény h a kutyára időt kell szánni, és ez a munka, meg a két gyerek nevelése mellett szerintem elég nagy meló lenne..

2011. febr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs rá időd, akkor mégis mi a kérdés??? Nem értem!
2011. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos valóban meggondolatlanul döntöttetek. Ha már az első nap problémát okoz, akkor tényleg jobb lenne elajándékozni.


Egy kölyök kutyánál célszerű lenne, főleg így kicsit gyerekek mellett, hogy az első pár hónapban "körülötte forogjon a világ" hogy mihamarabb megértse a család szabályait, szobatisztaságra szokjon, és beilleszkedjen a rendbe.


Ha ez most nem fog menni, inkább most ajándékozzátok el, mint később, mikor már még nehezebb lesz a gyerekeknek is megválni tőle.

2011. febr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 IGCM ***** válasza:

Sürgőssen keressetek neki új megbízható és jó gazdit!

A leírtak alapján Nektek most nagyon nem aktuális egy kutya!Főként az időhiány miatt!!Most ajándékozzátok el mert később sokkal roszabb lesz amjd.A gyerek majd kiheveri,majd nagyobb korában kap egyet ha olyan aktuális lesz minden szempontból.Minden kisgyerek megszereti az állatokat rövid idő alaltt álltalában.Kicsit sírni fog de pár nap allatt elmúlik majd.

2011. febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy most ennek a kölyöknek keressetek másik gazdát ahol több időt tudnak rászánni.

A kutyázásról nem kell lemondani örökre, de legalább várj addig amíg az idősebbik fiad iskolás lesz.

Persze ha Ő is állatbarát. Mert akkor iskola után Ő röktön tudna vele foglalkozni, tehát sokkal több idő lenne a kutyára fordítva mint most.


Én még gyerek voltam, amikor kertesből panelba mentünk lakni, a harmadik osztályt tapostam, és a kutyánkat is hoztuk magunkal, mert anyuék nem akarták egy csumpi költözés miatt elaltatni a kutyát.

Reggel suli elött levittük olyan fél órára, és amint vége volt a tanításnak kb dél körül, már mentünk újra kutyát sétáltatni, de akkor már két három órára.

Szal várj amíg a gyerkőcök be tudnak segíteni kutyát nevelni. Ne legyél önző!

Minden jót!

2011. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Éppen az imént vitte el a férjem a keresztlányunknak ajándékba.
2011. febr. 18. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!